Partnerzy serwisu:
Pasażer

Linia do Sobótki. Ponad 15 tysięcy pasażerów w pierwszym tygodniu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Linia do Sobótki. Ponad 15 tysięcy pasażerów w pierwszym tygodniu
fot. Jakub RöslerDolnośląska hybryda na stacji w Świdnicy
Jak poinformowały nas Koleje Dolnośląskie, w pierwszym tygodniu funkcjonowania zrewitalizowanej linii 285, od Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę, pociągi KD przewiozły ponad 15 tysięcy pasażerów.

O rewitalizacji jednego z dwóch odcinków linii kolejowej 285 informowaliśmy praktycznie na bieżąco. W tym miejscu można zapoznać się z historią tej inwestycji. Faktem jest, że mimo wielu miesięcy opóźnień, inwestycję w końcu udało się zakończyć, a pociągi pasażerskie wróciły na tę linię po ponad 20 latach nieobecności. Warto zaznaczyć, że przed zawieszeniem połączeń, pociągi z Wrocławia do Świdnicy jechały około 2 godzin, obecnie najszybsze składy pokonują zrewitalizowaną trasę w czasie poniżej godziny.

Ponad 15 tysięcy pasażerów w tydzień

Pociągi kursują do Sobótki i Świdnicy od 12 czerwca i od początku cieszą się dużą frekwencją. Do tej pory można było o tym mówić jedynie na podstawie zdjęć z pociągów oraz relacji pasażerów publikowanych w mediach społecznościowych. W związku z tym postanowiliśmy zapytać przewoźnika, a więc Koleje Dolnośląskie o to, ilu pasażerów skorzystało z pociągów na linii 285 w pierwszym tygodniu od jej ponownego uruchomienia w ruchu pasażerskim.

– Na linii 285 w pierwszym tygodniu jej funkcjonowania pociągami Kolei Dolnośląskich przewieźliśmy ponad 15000 pasażerów. Największy ruch obserwujemy na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Sobótką – mówi nam Andrzej Padniewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich.

W weekendy będzie więcej połączeń

Padniewski dodaje też, że w związku z tym, od 2 lipca na odcinku Wrocław – Sobótka, w weekendy pojawią się dodatkowe pary połączeń, w tym pociąg rowerowy. Więcej o zmianach w rozkładzie jazdy, a także o innowacyjnym pomyśle uruchamiania pociągów rowerowych piszemy w tym tekście.

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami na linii do Sobótki i Świdnicy miało być pierwotnie 11 par połączeń w ciągu doby, lecz ostatecznie problemy taborowe, głównie spowodowane wyłączeniem z eksploatacji kilku 5-członowych jednostek Impuls, które doznały tajemniczej awarii, przyczyniły się do ograniczenia rozkładu jazdy do 8 połączeń w dni robocze oraz 6 w weekendy, choć ta druga wartość zmieni się od 2 lipca, o czym autor wspominał już wcześniej. Jeszcze większa liczba par połączeń ma się pojawić na tej trasie od września.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5