Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wysoki poziom wody w rzece zatrzymał pociągi z Wrocławia do Świdnicy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-08-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wysoki poziom wody w rzece zatrzymał pociągi z Wrocławia do Świdnicy
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
23 sierpnia wstrzymany został ruch pociągu na niedawno zrewitalizowanej linii kolejowej Wrocław – Świdnica. PLK wolała zadziałać z wyprzedzeniem i zadbać o pełne bezpieczeństwo pasażerów.

Jak poinformował nas zarządca państwowych linii kolejowych, dla zapewnienia bezpieczeństwa na linii 285,, w porozumieniu z przewoźnikami, 23 sierpnia po godzinie 12:15 konieczne było wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej, ze względu na podniesiony stan wody w rzece Czarna Woda. – W trakcie zmian podróżni byli informowani o bieżącej sytuacji – informacje o rozkładzie jazdy dostępne są także na Portalu Pasażera – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

– 24 sierpnia ruch kolejowy na linii Wrocław – Świdnica jest prowadzony już bez przeszkód. Około godziny 6:05, wznowiono przejazdy pociągów między Kobierzycami a Sobótką – dodał Śledziński.

– Na bieżąco monitorowana jest sytuacja pogodowa i alerty IMGW. Regularnie sprawdzany jest stan mostów i wiaduktów, aby zapewnić bezpieczny przejazd pociągów. W gotowości jest 171 zespołów do szybkiego usuwania usterek oraz 66 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej. Lokomotywy wykonały prawie 200 km jazd patrolowych – dodał przedstawiciel PKP PLK.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5