Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Przystanek Strzelce Świdnickie na linii 285 w odbudowie [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
29-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

Ruszyła odbudowa przystanku Strzelce Świdnickie na kolejowej trasie Wrocław - Świdnica. Inwestycja za prawie 3 mln zł ma być gotowa w czerwcu. Wcześniej, podczas szeroko zakrojonej, mocno opóźnionej modernizacji linii 285, pominięto jego odbudowę.

Jak podają PKP PLK, rozpoczęła się budowa nowego przystanku w Strzelcach Świdnickich, gdzie zameldowanych jest około 400 osób. Przystanek zlokalizowany jest na niedawno zrewitalizowanej linii Wrocław – Świdnica między Sobótką Zachodnią i Szczepanowem (zarówno do jednego jak i do drugiego miejsca zatrzymania pociągu jest ok. 2,7 km.). PLK zapewnia, że pociągi zatrzymają się tutaj już przy okazji czerwcowej korekty rozkładu jazdy, warto jednak zaznaczyć, że odbudowę przystanku (istniał tu już) pominięto przy niedawnej modernizacji linii 285. 

Na przystanku będzie pochylnia, wiata, ledowe oświetlenie i ścieżki naprowadzające dla osób z dysfunkcjami wzroku. Na przejeździe kolejowo-drogowym obok przystanku będą dodatkowe zabezpieczenia. Kierowców i pieszych przed nadjeżdżającym pociągiem ostrzegą rogatki oraz sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. 

Na Dolnym Śląsku podróżni już korzystają z efektów programu przystankowego. Pociągi zatrzymują się na nowych i przebudowanych przystankach: Świdnica Zawiszów, Legnica Strefa, Boguszów-Gorce Dzikowiec, Szklarska Poręba Średnia, Mirków oraz Ścinawa. Poza Strzelcami Świdnickimi w realizacji jest budowa przystanku Oława Zachodnia. Podpisana została umowa na budowę przystanku w Kunicach.

Linia z Wrocławia przez Sobotkę do Świdnicy działa ponownie od połowy 2022 roku.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5