Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Przystanek Strzelce Świdnickie gotowy. Pociągi na razie przy nim nie staną

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
07-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
06-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Przystanek Strzelce Świdnickie gotowy. Pociągi na razie przy nim nie staną
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAPrzystanek Strzelce Świdnickie w budwowie
PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o zakończeniu prac przy przystanku osobowym Strzelce Świdnickie na reaktywowanej kilka lat temu linii kolejowej z Wrocławia przez Sobotkę do Świdnicy. Od 9 czerwca jednak nic się przy nim nie zatrzyma.

Przystanek osobowy Strzelce Świdnickie na linii 285 między Sobótką a Świdnicą istniał już przed zamknięciem ruchu na linii w 2000 roku. Nie został jednak odbudowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe, gdy trwała rewitalizacja linii, zakończona jej otwarciem w połowie 2022 roku. Prace przy nim udało się wykonać kilka tygodni temu (o budowie pisaliśmy tutaj).

Wbrew zapowiedziom PKP PLK, nie ma jednak chętnego do zatrzymań przy peronie. Jedynym operatorem na linii są Koleje Dolnośląskie.

– W korekcie rozkładu jazdy, która wejdzie w życie w najbliższą niedzielę 9 czerwca, przystanek „Strzelce Świdnickie” nie został uwzględniony – napisał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zatrzymania Strzelcach Świdnickich byłyby problematyczne, bo obiegi na linii 285 są bardzo napięte, chętnych do podróży jest natomiast dużo. Przepustowość linii, w dwa lata po jej reaktywacji, w zasadzie się wyczerpała. Urząd marszałkowski poinformował nas jednak, że z przystanku będzie można korzystać od końca lata.

– PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały Urząd Marszałkowski i Koleje Dolnośląskie o oddaniu przy-stanku do eksploatacji już po zakończeniu konstrukcji rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od czerwca do końca sierpnia. Planowana jest obsługa tego przystanku od września jako przystanku na żądanie – napisał Michał Nowakowski, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5