Partnerzy serwisu:
Pasażer

Linia kolejowa Kraków – Zakopane będzie ponownie otwarta w wakacje

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Linia kolejowa Kraków – Zakopane będzie ponownie otwarta w wakacje
Fot. Przemek Król, SM42.plTLK Podhalanin w Pyzówce
Dopiero od 22 czerwca pociągi ponownie będą kursować po całej linii Kraków – Zakopane. Tak będzie do 3 września, kiedy robotnicy ponownie wrócą na linię.

Nie od pierwszych dni czerwcowej korekty rozkładu jazdy, ale z momentem rozpoczęcia letnich wakacji szkolnych będą z Krakowa do Zakopanego ponownie kursować pociągi PKP Intercity i Polregio. Składy wciąż nie będą kończyć biegu na przebudowywanej obecnie stacji Zakopane, ale kilometr wcześniej – na Spyrkówce, gdzie od czerwca 2022 działa tymczasowy dworzec kurortu.

Pociągi zamiast autobusów

Pewne zaniepokojenie o to, czy pociągi PKP Intercity rzeczywiście dotrą w wakacje do zakopanego, spowodowało pojawienie się zapytania ofertowego od przewoźnika, skierowane do przewoźników autobusowych. Intercity szuka bowiem chętnych do wykonania usługi komunikacji zastępczej.

– Chodzi tu jednak o zapewnienie autobusów w okresie od 11 czerwca do 22 czerwca. W wakacje pociągi spółki mają kursować normalnie – uspokoił nas Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.
Potwierdziła nam to także Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

– W wakacje komunikacja odbywać się będzie normalnie, po torach. Kursować będą pociągi PKP Intercity i Polregio, wkrótce poinformujemy czy znajdzie się przepustowość dla zaplanowanych w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich – dodała.

Czasy przejazdu wciąż słabe

Czas przejazdu pociągów ze stolicy Małopolski do stolicy Tatr nadal będzie mało atrakcyjny. Najszybciej, bo w 2 godziny i 54 minuty ma pokonać 137 kilometrową linię do Zakopanego IC Witkacy zestawiony z zespołu trakcyjnego Flirt. Będzie on też najszybszym pociągiem w drodze powrotnej (2 godziny i 53 minuty). Czas przejazdu wszystkich składów IC pozostałych to ponad 3 godziny, osobowych spółki Polregio - ponad 3 i pół godziny.

PKP PLK zakłada, że po uruchomieniu ostatniej łącznicy na linii w Chabówce i zakończeniu prac torowych najszybszy pociąg pojedzie między Krakowem a Zakopanem tyle ile rejsowe autobusy. Czyli w 2 godziny. Tak ma się stać w grudniu 2023. Od tego czasu linia ma być już otwarta całorocznie. Jest to jednak coraz bardziej wątpliwe.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5