Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Koniec wakacji – koniec pociągów do Zakopanego

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
29-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Jak co roku pasażerowie muszą pożegnać się z pociągami do Zakopanego. We wrześniu rozpoczyna się bowiem kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane.

Jak informuje PKP PLK 1 września, po wakacyjnej przerwie - rozpocznie się kolejny etap prac na kolejowej Zakopiance, czyli ciągu linii nr 97, 98 i 99 między Suchą Beskidzką a Chabówką i Zakopanem, m.in. na szlakach Osielec – Bystra Podhalańska, Jordanów – Skawa – Chabówka oraz Biały Dunajec – Poronin – Zakopane. Na odcinku Kraków – Zakopane znów wprowadzona zostanie komunikacja autobusowa za pociągi PKP Intercity. Za składy Polregio pojadą autobusy na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane.

Jak podkreśla inwestor, na remontowanej od 2017 roku trasie pasażerowie korzystali już z 17 przebudowanych, wygodniejszych stacji i przystanków: Rzozów, Radziszów, Radziszów Centrum, Wola Radziszowska, Podolany, Leńcze, Przytkowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Stronie, Stryszów, Sucha Beskidzka, Jordanów, Raba Wyżna, Sieniawa, Pyzówka, Lasek, Nowy Targ.

Modernizacja kolejowej „zakopianki”, prowadzona jest w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”. Na realizację przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest w 2023 roku. 

Choć toczące się od kilku lat prace mają na celu obniżenie czasu przejazdu między Zakopanem i stolicą Małopolski, podczas wakacyjnego otwarcia czas przejazdu był bardzo długi, choć krótszy niż zimą. Do tego ruch był przez kilka dni wstrzymany z powodu podmycia toru.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5