Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

DSDiK wybrała wykonawcę “kolei miejskiej” w Bielawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
10-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-07-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
DSDiK wybrała wykonawcę “kolei miejskiej” w Bielawie
mat. FB Burmistrz Bielawy
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała właśnie najlepszą ofertę w przetargu na opracowanie dokumentacji oraz wykonanie właściwych prac budowlanych przy rewitalizacji fragmentu linii kolejowej nr 318, od przystanku Bielawa Nowa do przystanku Bielawa Zachodnia. Dzięki temu 28-tysięczne miasto zyska dwa kolejne przystanki pasażerskie, a kolej jeszcze lepiej obsłuży kolejne rejony Bielawy.

Rewitalizowana linia ma być jednotorową linią kategorii trzeciej, a pociągi mają się na niej rozpędzać do maksymalnie 80 km/h, choć w niektórych miejscach zwolnią do 60 i 70 km/h. Dopuszczalny nacisk na oś to 200 kN. Odcinek zostanie wykonany w formie toru klasycznego, z szyn S49. Na przystanku Bielawa Nowa ma pojawić się kozioł oporowy.

Prace obejmą także wzmocnienie podtorza oraz wykonanie odwodnienia. Ponadto wykonawca będzie musiał odtworzyć i zmodernizować obiekty inżynieryjne, w zależności od danego obiektu. Projekt nie obejmie wybudowania jakichkolwiek urządzeń sterowania ruchem kolejowym (obecnie pociągi do i z Bielawy kursują zrewitalizowaną linią nr 341, która również nie ma żadnych urządzeń sterowniczych). Ogranicza to przepustowość odcinka, bowiem dyżurny ruchu z Dzierżoniowa może wpuścić kolejny pociąg na tę linię dopiero wtedy, gdy pociąg z Bielawy do Wrocławia opuści już linię 341.

W ramach zadania zostaną wykonane dwa przystanki osobowe, jeden nowy - Bielawa Camping Sudety (zlokalizowany w 26,2 kilometrze linii nr 318 oraz jeden odbudowany - Bielawa Nowa. Na obu powstaną jednokrawędziowe perony o długości 100 metrów oraz wysokości 55 centymetrów. Ich szerokość wyniesie 3,7 metra. Na peronach pojawią się wiaty, ławki, kosze na śmieci, tablice rozkładowe oraz tablice z nazwą danego przystanku.

Prace wykona Infrakol, który wycenił realizację inwestycji na 14,743 mln złotych. Co ciekawe, nie była to wcale najtańsza oferta, gdyż taką złożył Dolkom i była ona tańsza o prawie milion złotych od oferty Infrakolu.

Teraz wybór najlepszej oferty musi się uprawomocnić, po czym DSDiK będzie mogła podpisać umowę na wykonanie właściwych prac projektowych oraz budowlanych, które mają zająć maksymalnie osiem miesięcy od zawarcia umowy.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5