Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Znamy plany taborowe PR. 620 mln złotych i największa w historii modernizacja ezt

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
22-06-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Znamy plany taborowe PR. 620 mln złotych i największa w historii modernizacja ezt
Fot. Przewozy Regionalne
Miesięcznik "Rynek Kolejowy" poznał plany taborowe największego krajowego operatora – spółki Przewozy Regionalne. Opiewają one na 620 mln złotych na najbliższe dwa lata i obejmują największą modernizację elektrycznych zespołów trakcyjnych w historii.

– Mamy już bardzo zaawansowane negocjacje z bankami w celu pozyskania finansowania w formie kredytu lub obligacji na inwestycje taborowe – poinformował "Rynek Kolejowy" prezes spółki Przewozy Regionalne Krzysztof Mamiński. Celem jest program inwestycyjny wart 620 milionów złotych – jak podkreśla prezes, największy w historii spółki.

Jak udało nam się dowiedzieć, największą częścią programu będzie głęboka modernizacja z naprawą poziomu P5 36 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57. Postępowanie w tej sprawie zapowiadaliśmy już jakiś czas temu. Można o tym przeczytać tutaj.

Będą nowe pociągi

Kolejny element programu – zakup trzech autobusów szynowych – jest już w przetargu. Przewoźnik zamawia na razie jeden pojazd, ale zakup kolejnych dwóch zagwarantował sobie w prawie opcji. Jak zapowiada prezes Mamiński, zostanie ona wykorzystana w przypadku uzyskania finansowania na program taborowy. Więcej na temat tego przetargu przeczytasz tutaj.

Zupełną nowością jest zakup nowych ezetów. Jak udało się dowiedzieć "RK", operator planuje jeszcze latem ogłosić przetarg na siedem nowych pociągów elektrycznych. Będą to składy trzyczłonowe. Przewoźnik zmodernizuje również jedną lokomotywę oraz cztery wagony. Tabor dostarczony w ramach programu nie będzie przypisany do konkretnego województwa – nowe pociągi wzmocnią obsługę połączeń w całym kraju.

Potrzebna modernizacja nawet 200 pociągów

Prezes Mamiński podkreśla, że potrzeby spółki są jeszcze większe. – Większy program inwestycyjny rozpoczniemy – realnie rzecz biorąc – za około dwa lata. Mamy cel, by w takcie trzyletnim zmodernizować nie mniej niż 200 zespołów trakcyjnych. Dużo zależy jednak od tego, czy będzie można przeznaczyć na ten cel środki unijne – mówi prezes Mamiński.

Spółka jest również w trakcie przygotowywania rebrandingu. Do końca roku zmieni się jej nazwa, logo i schemat malowania taboru. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Czytaj też: Przewozy Regionalne przed zakupami taboru. Co może dać im rynek?


 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5