Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódzkie: Więcej pociągów PR do Opoczna i Warszawy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-12-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódzkie: Więcej pociągów PR do Opoczna i Warszawy
fot. Kasper FiszerPociąg PR Łódź
Łódzki oddział PR nie będzie obsługiwał kursów z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego, ale uruchomi więcej pociągów do Opoczna i Warszawy. Kilka kursów zostanie też wydłużone o odcinek Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska przez Łódź-Olechów. Do rozkładu jazdy wracają bezpośrednie pociągi do Torunia.

rzewozy Regionalne (Polregio) podsumowały na swojej stronie internetowej zmiany wprowadzone w rozkładzie jazdy na liniach województwa łódzkiego, jakie wejdą w życie 15 grudnia. – Oddział Łódzki PR każdego dnia będzie oferował (...) blisko 100 połączeń regionalnych i łączących sąsiadujące ze sobą regiony – wylicza przewoźnik. Przypomnijmy, że jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 oddział ten uruchamiał 163 kursy na dobę, ale od tamtej pory oddał obsługę szeregu połączeń wewnętrznych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Polregio wjeżdża na Olechów

Redukcja nie oznacza więc pogorszenia rozkładu jazdy, zwłaszcza że obecnie rozszerzono ofertę kursów realizowanych na stosunkowo długich trasach. PR podkreślają w swoim komunikacie przede wszystkim wzrost liczby kursów wykonywanych w relacji Łódź – Opoczno – Łódź o dwa (jedną parę) i rozszerzeie oferty interRegio z Łodzi do Warszawy z 16 do 20 pociągów w dni robicze (z 8 do 10 par; w komunikacie mylnie wskazano na uruchamianie 20 par pociągów).

W rozkładzie jazdy pociągów iR Łódź – Warszawa zwraca uwagę przede wszystkim przejazd dwóch par kursów przez większość łódzkich przystanków kolejowych. Pociągi te rozpoczną bieg na stacji Łódź Kaliska, następnie zatrzymają się na przystankach Pabianicka i Chojny, a potem na nowo otwartych peronach Olechów Wiadukt, Olechów Zachód i Olechów Wschód. Kolejną stacją będzie Łódź-Widzew. Później wykonany zostanie wjazd kieszeniowy do Łodzi Fabrycznej (z postojem na przystanku Niciarniana). z Łodzi Fabrycznej do Warszawy podróż odbędzie się bez zmian w stosunku do aktualnego układu postojów.

Prawie wszystkie pociągi z wjazdem do Koluszek

Taki sam objazd wokół Łodzi zaplanowano dla jednego kursu kategorii Regio w relacji z Łodzi Kaliskiej do Częstochowy. Na trasie Łódź – Cżestochowa praktycznie całkowicie zrezygnowano z uruchamiania kursów pomijających Koluszki, co pozwalało na istotne skrócenie czasu przejazdu, bo na tej węzłowej stacji niezbędna jest zmiana kierunku jazdy. Łącznicą pojedzie tylko jedna para pociągów. Ze zmianą czoła pociągu w Koluszkach realizowane będą także wszystkie kursy z Łodzi przez Tomaszów Mazowiecki do Opoczna. W związku z uruchomieniem przez ŁKA większej liczby kursów do Tomaszowa Mazowieckiego PR nie będą już realizować połączeń w krótszej relacji Łódź – Tomaszów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po przeszło półrocznej przerwie do rozkładu jazdy wrócą dwie pary bezpośrednich pociągów Regio Łódź Kaliska – Toruń Główny. Ofertę tę uzupełnią kursy Kutno – Toruń. Na takim samym jak obecnie poziomie utrzymana zostanie oferta na międzywojewódzkich trasach do Poznania i Wrocławia (zmienią się godziny kursów). Bez większych zmian funkcjonować będą zaś połączenia z Wielunia-Dąbrowy do Tarnowskich Gór. Przewoźnik wraz z organizatorami przewozów wciąż nie zdecydował się na ponowne wydłużenie przynajmniej części kursów do i z Kępna. Ruch na linii Kutno – Skierniewice przejmie ŁKA.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5