Partnerzy serwisu:
Pasażer

Przewozy Regionalne: Pociągami Superregio do Gdyni na razie nie pojedziemy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-12-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Przewozy Regionalne: Pociągami Superregio do Gdyni na razie nie pojedziemy
fot. ms, Rynek KolejowyWnętrze zmodernizowanego EN57
Choć Urząd Transportu Kolejowego pozytywnie odniósł się do projektu Przewozów Regionalnych, by w ramach otwartego dostępu uruchamiać przyspieszone pociągi z Łodzi i Katowic do Gdyni, na razie ich nie będzie.

Po uzyskaniu zezwolenia na uruchamianie pociągów z UTK zaplanowano je w rocznym rozkładzie jazdy. Zarówno pociąg Katowice – Gdynia jak i Łódź – Gdynia mogą być uruchamiane codziennie od 1 stycznia 2020 do końca 2024 roku, na razie Przewozy Regionalne wskazują jednak terminy letnie dla startu połączenia. Dla tego pierwszego pociągu zaplanowano zatrzymania na stacjach: Katowice, Chorzów Miasto, Bytom, Tarnowskie Góry, Działoszyn, Chorzew Siemkowice, Rusiec Łódzki, Chociw Łaski, Kozuby, Zduńska Wola Karsznice, Zduńska Wola, Szadek, Poddębice, Dąbie, Babiak, Inowrocław, Bydgoszcz Główna, Laskowice Pomorskie, Pelplin, Tczew, Pruszcz Gdański, Gdańsk Główny, Sopot oraz Gdynia Główna.

– Uruchomienie jakichkolwiek nowych połączeń komercyjnych jest uzależnione nie tylko od decyzji UTK w zakresie tzw. otwartego dostępu, ale również od innych czynników, w tym zakończenia prac remontowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, stąd o uruchomieniu nowych połączeń komercyjnych będziemy informować przed ich startem – powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy spółki Przewozy Regionalne, nie przybliżając daty startu pociągów. Polregio chciało dla nich zadysponować regionalne elektryczne zespoły trakcyjne EN57 po modernizacji.

W rozkładzie jazdy 2019/2020 będą natomiast uruchamiane połączenia superregio na innych trasach:

– Kraków Główny – Zator: analogicznie do bieżącego roku, od 8 V do 31 VIII w wybrane dni, jako uzupełnienie połączenia zamówionego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego;

– Katowice – Zator: w okresie 27 VI–31 VIII codziennie, a od 1 V do 26 VI i od 1 do 30 IX w wybrane dni;

– Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław Główny: całorocznie w piątki i niedziele.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5