Partnerzy serwisu:
Pasażer

Leszno – Głogów: PR zadowolone z frekwencji, będą niższe ceny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-12-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Leszno – Głogów: PR zadowolone z frekwencji, będą niższe ceny
fot. Marek Argent, lic. CC BY-SA 4.0Stacja Wschowa
W minioną niedzielę zainaugurowany został ruch pomiędzy Lesznem a Głogowem. W najbliższym czasie przeprowadzone mają zostać pierwsze zmiany w ofercie. Przewozy Regionalne chcą bowiem wprowadzić promocyjną taryfę opłat.

W niedzielę wznowiony został ruch na linii kolejowej nr 14 pomiędzy Lesznem a Głogowem. Ten łączący trzy województwa – wielkopolskie, dolnośląskie i lubuskie – odcinek wcześniej został wyremontowany przez PKP PLK. Reaktywację krótko podsumowały Przewozy Regionalne, które zostały operatorem połączenia.

Pierwsze wyniki są obiecujące

Na trasie kursuje obecnie pięćć par połączeń relacji Leszno – Głogów. Pierwszy pociąg z Leszna wyjeżdża o 5:25, ostatni – o 20:02. Pierwszy kurs z Głogowa zaplanowano na 6:34, ostatni – na 21:40. Późnowieczorne kursy w obu kierunkach nie są realizowane w niedziele. Zamiast nich uruchamiane są jednak dodatkowe pociągi w wydłużonej relacji bezpośredniej Leszno – Głogów – Zielona Góra i z powrotem. Do stolicy województwa lubuskiego można dojechać też codziennie dzięki szóstej parze kursów. Ruch pociągów wstrzymany będzie w niektóre dni świąteczne, np. 25 grudnia.

– Monitorujemy frekwencję, z tej dotychczasowej jesteśmy zadowoleni – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. – Liczymy przy tym na coraz większe zainteresowanie połączeniami na tej trasie – stwierdził.

Promocyjne ceny niedługo po reaktywacji

Na razie bilety wydawane są według nowej standardowej taryfy PR. Przejazd z Leszna do Zielonej Góry kosztuje 21,50 zł, ze Wschowy do Zielonej Góry – 20,10 zł, a z Głogowa do Wschowy – 8,90 zł. Nieco tańszy jest przejazd ze Wschowy do Leszna (7,20 zł). Podróż z Leszna do Głogowa wiąże się z wydatkiem 12,90 zł.

– Oddział PR planuje wprowadzić oferty specjalne od stycznia 2020 r. – zapowiada przy tym Dominik Lebda. Na razie nie wiemy dokładnie, jak kształtować się będzie nowy cennik.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5