NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Wracają pociągi na linię Poznań - Wągrowiec

| PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji 06.12.2011 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2011-12-06 14:55:40 Autor: VIT
---.199.222.130
Cieszymy się przynajmniej szczęściem innych bo pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem na odcinku 50 km nadal jeździmy ok 110 min.... co raz mniej cierpliwości do tego burdelu !!!
2011-12-06 15:08:36 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
To szczęście będzie tylko pozorne. Bo bedą obowiązywać liczne ograniczenia do 20 km/h. A to z powodu , że wykonawcy robót srk po raz kolejny nie wyrabiają się z harmonogramem robót.
I nie wiem skąd RK dostał info o skróceniu czasu jazdy aż o 20 minut ( z dniem 11.12.2011 ) Wg mnie jeżeli czas skrócą to co najwyżej o 10 minut. Owszem 30 minut ale dopiero po zakończeniu wszelkich prac w edycji r.j. od czerca 2012.
Aby huczne otwarcie linii w piątek przez Wlkp. UM nie zakończyło się wywaleniem z hukiem co niektórych niekompetentnych urzędników CRI
2011-12-06 16:29:02 Autor: kolejarz_
---.tarmac.pl
No to Torpol zarobił.
2011-12-06 17:14:45 Autor: Poznaniak
---.adsl.inetia.pl
Bzdura, że pociągi zwalniały czasami do 20-40 km/h. Dwudziestka była NA CAŁEJ TRASIE z trzema przyspieszeniami do 50, 70, 100 km/h. Maszyniści potwierdzą.
2011-12-06 17:38:22 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@Poznaniak
Bzdury to ty piszesz !
2011-12-06 18:04:41 Autor: Poznaniak
---.adsl.inetia.pl
@zorientowany

Zapytaj maszynistów debilu!
2011-12-06 18:16:32 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@Poznaniak
Sam jesteś ... .
Zobacz wykaz prędkości , WOS ( które jeszcze przez parę dni obowiązują )a potem rzucaj inwektywy .
2011-12-06 18:36:35 Autor: Maciek z Lublina
---.nplay.net.pl
Sam mówisz - zorientowany - jeszcze tylko parę dni. Potem te ograniczenia wygasają , na skutek remontu. Województwo wielkopolskie obsługuje ruch do Gołańczy , więc teraz czas na odcinek : Wągrowiec - Gołańcz.
Nie od rzeczy będzie dogadanie się z województwem kujawsko-pomorskim i wyremontowanie szlaku z Gołańczy do Bydgoszczy przez Kcynię , choćby do prędkości 80km/h.
2011-12-06 18:48:28 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@Maciek z Lublina
Obyś się nie zdziwił - przynajmniej do czerwca 2012 ( jak pisałem wyżej ). To , że jest zdrobiona \"drabina\" + stacje nie oznacza , że nie będzie zwolnień. A każdy może się przekonać wsiadając w pociąg ( jeżeli pojadą ) już od niedzieli
2011-12-06 19:55:55 Autor: pkp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jedziemy od niedzieli z V 90km/h, nie liczac dwudziestek na przejazdach. A na przejeździe na ul. Janowieckiej w Wagrowcu to chyba kierpoc bedzie kierował ruchem.
2011-12-06 20:24:59 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@pkp
90 km/h to od Czerwonaka za wyjątkiem przejazdów oraz wszystkich stacji ( ZP ) począwszy od Czerwonaka a na Wągrowcu skończywszy. Na o szlaku P. Wschód - Czerwonak 60 km/h . Też jestem ciekawy co będzie na przejeździe ( km 50 ) ul Janowiecka w Wągrowcu ?! Tylko czy kierpocie KW będą stosownie przeszkoleni w tej materii.
2011-12-06 22:14:15 Autor: jni
---.cable.net-inotel.pl
Dlaczego Poznań Wsch - Czerwonak będzie 60, a nie 90 czy 120? Geometria nie pozwala?
2011-12-06 22:23:28 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@jni
Nie - niezakończone srk
2011-12-07 09:48:07 Autor: st
---.internetdsl.tpnet.pl
wiwat! kończy się pierwsza porządna moderna linii lokalnej!
2011-12-07 13:42:25 Autor: ceed
---.devs.futuro.pl
Ciekawe ilu pasażerów powróci....
2011-12-08 07:18:47 Autor: DaNi
---.tktelekom.pl
@zorientowany
Brawo!
Zastanawiam się jednak jak zatrzyma się pociąg (skład), na przystanku kolejowym np. Murowana Goślina Zielone Wzgórza, przy krawędzi peronowej, której fizycznie nie ma... Wg RJP każdy pojazd szynowy będzie sie tam zatrzymywał, tyle, że podróżni będa mieli utrudnienie. A może pracownik UM będzie podstawiał stopnie pod drzwi niczym lokajczyk przy dawnych powozach? A może będzie prowizorka z desek?

2011-12-08 16:12:16 Autor: pkp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@DaNi
A kiedy ty ostatni raz byłes na Murowanej Goslinie Zielone Wzgórza, że takie bzdury wypisujesz?
A moze pomyliłes lokalizacje?
2011-12-08 19:42:17 Autor: DaNi
---.internetdsl.tpnet.pl
@pkp
w andrzejkową niedzielę jeszcze peronu nie było i nie wierzę, że coś się zmieniło.
no chyba, ze UM ma takie kieszonkowe, rozkładane jak taboreciki wędkarskie :))))
2011-12-08 22:40:01 Autor: pkp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ DaNi
Andrzejkowa niedziela była dawno temu.
Zapewniam Cie , że na kazdym przystanku, stacji i mijance są perony przystosowane do obsługi podróżnych.
A zresztą sam sobie sprawdź w najbliższą niedzielę.
2011-12-09 07:19:14 Autor: DaNi
---.tktelekom.pl
@pkp
Skoro jesteś taki zorientowany, to wytłumacz co to jest mijanka? I czym się różni od stacji?
Ja wiem, ale czy inni będą wiedzieli?
2011-12-09 15:40:58 Autor: pkp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ DaNi
Stacja, na której układ torów umożliwia jedynie krzyżowanie i wyprzedzanie pociągów, nazywa się mijanką.
Stacja jest to posterunek zapowiadawczy, w obrębie którego, oprócz toru głównego zasadniczego, znajduje się co najmniej jeden tor główny, a pociągi mogą rozpoczynać i kończyć jazdę, krzyżować się i wyprzedzać, jak również zmieniać skład lub kierunek jazdy.
2011-12-09 19:49:40 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@DaNi

O ile mnie mó Alzheimer nie myli to wszystkie perony są zrobione. Gorzej wygląda sprawa z dostaniem się na perony. Na razie dojścia tymczasowe z niesortu , wygrodzone żerdziami ( z wycinki drzewek ). Na dzień dzisejszy tj 09.12. godz. 19:30 nadal obowiazuje 18 ograniczeń prędkości wynikających z niepoprawności działań ssp lub ... braku odpowiedniej widoczności. Ale prezio przejechał i wrócił.
2011-12-09 19:51:27 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@pkp
No już wiem jak rozwiązano brak ssp na Janowieckiej ! Znak \"STOP - sygnalizacja uszkodzona \" i 20 km/h
2011-12-10 20:44:16 Autor: DaNi
---.internetdsl.tpnet.pl
@pkp
chylę czoła przed Tobą.
Po sprawdzeniu dzisiaj: rzeczywiście jest krawędź peronowa, dwie tablice - jedna \"peron 1\" i druga z nazwą \"Zielone Wzgórza\". Poddam krytyce dojazd do peronu - fatalny, to będzie łagodne określenie, tym bardziej, że idzie zima, co spowoduje duże rozmiękczenie ziemi. Co na to osoby niepełnosprawne? Będą się teleportować? Dokumentacja foto dostępną będzie na picasaweb.
PS.
Tory na stacji dzielą się na główne zasadnicze i dodatkowe.
miłego weekendu :)
2011-12-10 20:59:31 Autor: MieszkamNaDworcu
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@pkp
Rzeczywiście - zostawiłem auto na \"udeptanej ziemi\" i poszedłem dalej pieszo. Spotkałem indywiduum fotografujące ze wszech stron do dzieło inżynierii lądowej. Aż się zdziwiłem cóż tak niezwykłego jest w namiastce przystanku. Uzupełnię - rozkład jazdy też wisi.
A tak poważnie - przypuszczam, że gdyby przepychanki co do istnienia, lub nie, tego przystanku trwały nieco krócej to miasto wyrobiłoby się z utwardzeniem gruntu. Nie ma co wybrzydzać - najważniejsze, że pociągi wracają i jest przystanek na Zielonym.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.