NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Poznań: Chuligański wybryk spowodował opóźnienia 25 pociągów

| PKP PLK 27.12.2011 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2011-12-27 16:24:51 Autor: nawiedzony
---.opera-mini.net
sprawców zaboru?????
2011-12-27 16:36:06 Autor: figaro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
a dlaczego pociągi były opóźnione tylko do Szczecina i Piły w koncu skład, który dokonał uszkodzenia za przyczyna wandali jechał do Torunia! Wynikalo to z tego, że pociagi były kierowane przez Franowo? Objazd w takiej formie wydaje sie byc zbyt abstrakcyjny w PLK wiec chyba nie było yo mozliwe. a faktycznie, ostatni TLK do szczecina zanotowal ok 3 godzinne opoźnienie a ja zastanawiałem sie dlaczego
2011-12-27 16:46:47 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@figaro
Bo pociągi w kierunku P. Wschód ( dzięki operatywności dyżurnych ruchu LCS P-ń ) kierowano ze stacji Poznań Głowny 1 torem strony wschodniej. Natomiast w kierunku północnym (Po D ) nie można w ogóle było przejechać.
2011-12-27 19:31:12 Autor: tubylec
---.subscribers.sferia.net
Bandyci są nazywani chuliganami a przestępstwo wybrykiem bo nikogo nie poraził prąd (3000 V) ?
2011-12-27 19:51:00 Autor: Kolejarz z USA.
---.ip.netia.com.pl
Nic się wielkiego nie stało.

W Afganistanie, w kraju ogarniętym wojną, zginęło tylko 5 polskich żołnierzy. A w Polsce!, wolnym kraju, w jeden weekend 44 trupy i 1000 chrześcijan nachlanych alkoholem za kierownica. I co się stało, ze 2-3 chrześcijan po religiach i rekolekcjach, rzuciło drucik!, na drucik?. Dobrze USA nie wypuszcza bez wiz, chrześcijan z wartościami z Polski. Bo strach byłoby jeździć, czy za następnym łukiem są jeszcze tory i siec. Dlatego jutro wybieram się z Krakowa, Taxi na Okęcie jak PKP, na które nie ma co liczyć ze przyjedzie na czas.
2011-12-27 20:39:33 Autor: JaceK
---.dynamic.chello.pl

JaceK
http://www.rynek-kolejowy.pl/29745/Poznan_Chuliganski_wybryk_spowodowal_opoznienia_25_pociagow.htm#k258134

Dwa razy ten sam news...
2011-12-27 21:59:49 Autor: figaro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ zorientowany

dzięki za wyjaśnienia

@ kolejarz z USA

do tej pory milczałem ale szczecze to jestes bardziej smutny niż ARON, za szybko chyba jeździesz tymi swoimi pociągami, prędkośc ci szkodzi??? pozdrawiam i życzę ci zdrowia i ROZUMU w tym nowym 2012 roku
2011-12-27 22:35:32 Autor: nowy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejarz z USA@: a jak skomentujesz postępowanie pewnego chrześcijanina z Teksasu który w przebraniu sw mikołaja całą rodzinę wystrzelał? Zaprawdy poziom miłosierdzia jaki okazuja ci wspaniali obywatele z USA za pomocą broni palnej jest taki sam jak reprezentowany przez polskich chrześcijan na drogach. I to i to hipokryzja.
2011-12-27 22:46:16 Autor: Kolejarz z USA.
---.ip.netia.com.pl
figaro

Dokładnie masz racje. Odwiedzać kolegę maszynistę na Wzgórzach Krzesławickich, widząc takie przystanki PKP, po latach wolności i wartości chrześcijańskich, upadku ZSRR w Polsce, można dostać odwodnienia mózgu i jego zatarcia.

http://imageshack.us/photo/my-images/839/foto1dt.jpg/



Do Nowy. a jak skomentujesz postępowanie pewnego chrześcijanina z Teksasu który w przebraniu sw mikołaja całą rodzinę wystrzelał? .

Mój komentarz jest taki,ze USA to najspokojniejszy kraj na świecie, właśnie z takimi wandalizmami i strzelaniem jaki czasami się zdąża.

Musisz wziąć pod wagę, ze USA jest wielkości, od Moskwy aż do Hiszpanii, wielkości niemal całej Europy. Ile dziennie masz negatywnych zjawisk w USA?, w stosunku do wszystkich krajów w całej Europie?. Tym bardziej, ze większość wykroczeń w USA, robią napływowi cudzoziemcy, szczególnie nielegalni meksykanie. A chyba Lepiej być zabitym z broni palnej, jak w Polsce za pomocą, lagi, scyzoryka, siekiery , szkła czy butelki.





2011-12-27 23:00:31 Autor: Paul86
---.183.178.75.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Ja powiem inaczej: w Polsce, w przeciwieństwie do Afganistanu, nie zginął żaden żołnierz, żadnej kobiecie nie pryśnięto w twarz kwasem za odrzucenie zaręczyn oraz nie dokonano żadnego honorowego zabójstwa zgwałconej. Właśnie dzięki tym wstrętnym wartościom chrześcijańskim.
Kolejarz z USA wstydliwie przemilcza też ile osób zginęło w tymże Afganistanie ze wszystkich innych powodów. Przemilcza też amerykański mord w stroju świętego Mikołaja. Jest najlepszym przykładem tego, że człowiek antyreligijny także bywa fanatykiem.
2011-12-27 23:01:23 Autor: Kolejarz z USA.
---.ip.netia.com.pl
Nowy.

Twój wpis jest czystym rasowym myśleniem Polaka, odpowiedzią na byle jaki na czyjś wpis.

Jaki jest wpływ zabicie kogoś, gdziekolwiek, od wandalizmu społecznego w danym kraju?. Typowego złodziejstwa mienia społecznego, czy ogólnego wandalizmu, czy ogólnego tolerowania alkoholizmu jak w Polsce. Zabicie kogokolwiek, jest zawsze związane z motywacją pewnej zbrodni, nie zależnej od czynników życia i zachowania całego społeczeństwa.

Natomiast, wandalizm, graffiti, alkoholizm, złodziejstwo, jest już pewna cechą narodową danego kraju. Specyficzną dla chrześcijaństwa w Polsce.
2011-12-27 23:13:48 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@Paul 86 i nowy

Jaki mord ? Prezenty się rodzinie nie spodobały więc Amerykon rozwiązał sprawę po teksasku .
I gdzie tu jest dziki kraj. ? Dziki Zachód pozostał \"dzikim zachodem\". Gdzie mu tam to jakieś \"zgniłej\" cywilizacji Europy.
2011-12-27 23:15:29 Autor:
---.dynamic.gprs.plus.pl
sperdalac
2011-12-27 23:19:47 Autor: Kolejarz z USA.
---.ip.netia.com.pl
zorientowany

Dokładnie!. I Mikołaja zachowanie nie ma żadnego wpływu na życie społeczeństwa, czy podróże społeczeństwa po kraju w Amtrak. On dostanie kare śmierci i będzie już po nim.
Ma pecha!, ze nie zrobił tego w Polsce, bo w Polsce siedziałby na koszt społeczeństwa, jak na wczasach. A po kilku latach już byłby na pierwszej przepustce zdrowotnej.
2011-12-28 07:19:14 Autor: fan kolejarza usasrusa
---.9.79.8
szanowny kolejarzu z usa - po raz kolejny twoje wpisy swiadcza o tym ze jesteś kompletnym zerem a twoja rodzina modli się aby pociąg prowadzony przez ciebie ( raczej obsługiwany bo ty robisz tam za zwykłe popychadło ) rozwalił się
2011-12-28 07:36:59 Autor: IHZP
---.adsl.inetia.pl
@ Kolejarz z USA napisał: \"Tym bardziej, ze większość wykroczeń w USA, robią napływowi cudzoziemcy, szczególnie nielegalni meksykanie\"

Rdzennych Amerykan pozamykaliście w rezerwatach! Reszta to napływowi cudzoziemcy, często nie potrafiący zrobić nic więcej jak wywiesić flagę USA przed domem.
2011-12-28 08:00:52 Autor: dżery
---.tktelekom.pl
I gdzie ta chrzescijańska miłość bliźniego? Nienawiść, fanatyzm i głupota osiągnęły apogeum, i tylko siły nieczyste się cieszą!
2011-12-28 08:59:04 Autor: przewoz
---.dynamic.gprs.plus.pl
^^ a gdzie zdrowy rozsądek poza chrześcijański?
Też go nie widzę.
Niech sobie Kolejarz z USA wsiada w tą taksówkę. 4-5 godzin i będzie na tym Okęciu. Kolejne kilka godzin i będzie daleko stąd. Tu potrzebny raczej nie jest, jak jedyne co ma do powiedzenia to opluwanie innych.
2011-12-28 11:41:22 Autor: Polak Ciałem i Duchem
---.170.168.48
@fan kolejarza
Chciałbym niniejszym napomnieć kolegę żeby nie obrażał zera które przy mizernym pieniaczu z emigracyjnej krainy Borata, jest zawrotną liczbą. Niestety ten mały człowieczek, który nie potrafił odnaleźć się w kraju i czmychnął za ocean myśląc że dorobi się \\\"from zero to hero\\\", ma tak mały rozumek, jak pewien miś cierpiący na deficyt miodku. Cóż, widocznie za oceanem mu nie wyszło i teraz musi wylewać swoje żale tu gdzie wszyscy, zrozumieją to co pisze (na anglojęzycznych forach pewnie sobie biedactwo nie poradzi), jednak nie każdy zrozumie co w swej zawiłej dziecinnej argumentacji, KZUSA, chciał nam przekazać.
@ kolejarz z USA
chłopie przestań się psychicznie onanizować i zalewać niniejszą zacną stronę produktami swojej wybrakowanej wyobraźni. Kolej to ty znasz chyba jedynie z mediów i siedzenia pasażera, choć po twoich wypowiedziach skłonny jestem przypuszczać, że częściej widujesz KOLEJki do stołówki w zapchlonej stołówce dla meneli albo do pośredniaka.

Tak najeżdżasz na nasz kraj jako zacofany mentalnie, niewydolny społecznie, oazę wszelkiej maści przestępców a do tego chrześcijański zaścianek. Skoro tak nienawidzisz tego co polskie a wszystko co amerykańskie jest dla ciebie super - pytam co tu robisz? Idź na amerykańskie strony kolejowe, my z zaścianka nie jesteśmy godni z tobą obcować i czytać twe światłe myśli. Prawda jest jednak taka, że tzw emigranci ( a ty jesteś tego ewidentnym przykładem) choćby przez całe życie wychowywali się na uboczu cywilizacji, po choćby chwilowym wyrwaniu się z szarości dnia codziennego, nagle czują się lepsi od innych i patrzą na wszystkich z góry. Nie trzeba wnikliwości by zaobserwować powyższe zjawisko u bardzo dużego odsetka reemigrantów z Anglii, Irlandii czy Belgii. Wśród absolwentów wracających po studiach na wieś też da się powyższe stanowisko zauważyć.
Wracając do przestępczości niby tak wielkiej u nas a tak niskiej w Kraju Kwitnącego Obamy (zwanym przez desperatów najbezpieczniejszym krajem na świecie). Cóż mimo tak wielkiej przestępczości, na szczęście nie ma u nas krwawych wojen gangów, w szkołach nie biegają uzbrojone w broń małolaty czekające tylko na okazję by odstrzelić głowę tym co nie zgadzają się z ich chorymi poglądami a samoloty u nas latają prosto i nie zbaczają przypadkiem w gęsto zabudowane dzielnice po to tylko by sprawdzić wytrzymałość kadłuba w konfrontacji z najwyższym budynkiem w okolicy. Dziękujmy naszemu chrześcijańskiemu Bogu, że przez nasz niski rozwój cywilizacyjny dostępne u nas bomby mogą przysłużyć się jedynie podczas sylwestrowej zabawy a nie podczas spektakularnych zamachów jak w Oklahoma City.
Swoją drogą to dziwi mnie twoje jednostronne postrzeganie chrześcijańskiej tożsamości. To tylko świadczy jak mało o niej wiesz i że twój rozum jest zbyt mały by ogarnąć całość. Czyżbyś wyznawał religię pieniądza lub mocnego uderzenia (najlepiej trotylowo-semtexowego) jak przyjaciele z Bliskiego Wschodu?

Sam się sobie dziwię, że poświęciłem tyle linijek tekstu takiemu marnemu indywiduum jak ty. Ale może ktoś w końcu ci uświadomi, że twój rozum coraz bardziej zbacza z drogi normalności. Wiedz, że każdy wariat albo nigdy nie dowiaduje się, że jest wariatem, albo dowiaduje się ostatni, gdy już wszyscy dookoła szepczą na ten temat. Naszym zadaniem na tym zacnym forum będzie sprawienie byś dowiedział się jak najwcześniej, choć na terapię chyba już za późno.
2011-12-28 15:12:47 Autor: szlachcior
---.internetdsl.tpnet.pl
Gdyby nie operatywność dyżurnych to nawet te pociągi co jechały okrężnie by stały bo dysp. nie mogła sie zdecydować co robić a awarie usunięto dopiero o 3:35.
2011-12-28 16:00:01 Autor: fan kolejarza usasrusa
---.cable.net-inotel.pl
do Polak Ciałem i Duchem
Przepraszam za zero ale też nie chciałem obrazić sympatycznego Kubusia Puchatka ulubieńca dzieci i dorosłych, ale mogę stwierdzić że Kubuś ma potężny rozumek w porównaniu z tym który trudno odnaleźć w pustostanie kolejarza z usa
2011-12-28 19:09:50 Autor: Jelcz P622D
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wy znowu swoje :-) Wojnę prowadzicie z Kolejarzem z USA.
Trochę chłopa poniosło, bo ma niewyparzony język, a raczej nie wyparzone pismo...
A w gruncie rzeczy każdy ma trochę racji
2011-12-30 18:32:28 Autor: diabelska turbina
---.cdma.centertel.pl
dla tych kolesi od drucika: Kamieniołom. 16 h dziennie o chlebie i wodzie i tak przez 10 latek. Dzień w dzień, świątek piątek czy niedziela. Od 6 do 22. A później poobcinać rączki. Profilaktycznie obie tuż powyżej łokcia.
Jak szaleć to szaleć. W końcu od jutra mamy karnawał ;)
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.