Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Tom Cruise stanie w Polsce przed sądem za most w Pilchowicach?

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
13-05-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Tom Cruise stanie w Polsce przed sądem za most w Pilchowicach?
fot. Sebastian Łuczywo
Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew przeciwko Paramount Pictures i osobom zaangażowanym w produkcję Mission: Impossible 7. Jak twierdzi Andrew Eksner, nie zapłacili mu oni za znalezienie do zdjęć mostu w Pilchowicach.

Sprawę mostu w Pilchowicach, na którym miał być kręcony film z Tomem Cruise'em zna każdy nasz Czytelnik. Przypomnijmy że obiekt trafił już prawomocnie do rejestru zabytków, a Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego poinformował o rozpoczęciu formalnych starań o przejęcie linii kolejowej nr 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

Ostatecznie scena kręcona będzie w Parku Narodowym Peak District w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że nikt (poza polskim, byłym już wiceministrem kultury, obecnie zatrudnionym w KGHM) nie zgodził się na wysadzenie prawdziwego mostu na użytek filmu, bo według doniesień, budowana jest specjalnie w tym celu nowa konstrukcja:

lol you couldn't make this up i promise. Ok so in the picture is a railroad track being built over the edge of a large...

Opublikowany przez Villager Jim Środa, 21 kwietnia 2021

Tymczasem do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko Paramount Pictures i Tomowi Cruise'owi i trzem innym osobom. Złożył go filmowiec Andrew Eksner, który domaga się wynagrodzenia za znalezienie odpowiedniego do sfilmowania (i wysadzenia) mostu; chodzi właśnie o obiekt w Pilchowicach. W piśmie znalazły się oskarżenia o szereg nielegalnych działań, w tym zastraszania czy zatrudniania nielegalnie Filipińczyków i kwaterowania ich na statku.

MOST - NEVER ENDING STORY Każda okazja dobra by pokazać fajne fotki Mostu Pilchowickiego ;-) A dziś kolejna okazja - do...

Opublikowany przez Piotr Rachwalski - Komunikacja Zastępcza Poniedziałek, 10 maja 2021

Co ciekawe, już w listopadzie 2019 roku do redakcji "Rynku Kolejowego" dzwonili ludzie z branży filmowej, poszukując mostu, który można wysadzić w powietrze na potrzeby filmu. Wówczas uznaliśmy realizację takich zamierzeń za nieprawdopodobną.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5