Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Most w Pilchowicach w rejestrze zabytków. Decyzja już prawomocna

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
17-09-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Most w Pilchowicach w rejestrze zabytków. Decyzja już prawomocna
Fot. Sebastian Łuczywo
Jak poinformował Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, uprawomocniła się decyzja o wpisaniu mostu w Pilchowicach pod pełną ochronę rejestru zabytków. Strony postępowania nie złożyły odwołań. 

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował o wydaniu decyzji kończącej postępowanie w sprawie wpisania do rejestru zabytków mostu kolejowego nad Jeziorem Pilchowickim 18 sierpnia. Obiekt został wpisany do rejestru, ale decyzja musiała się uprawomocnić – stronom przysługiwało od niej odwołanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak informował "Rynek Kolejowy" konserwator, łącznie były trzy strony postępowania. Odwołania zdecydowała się nie składać ani PKP SA, ani Wody Polskie. Nie zrobiła tego z przyczyn oczywistych dopuszczona przez konserwatora do postępowania na prawach strony Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Z kolei firma Alex Stern, która dążyła do wysadzenia mostu na potrzeby kręcenia filmu z serii Mission: Impossible, nie została dopuszczona do postępowania. 

Wczoraj (16 września) Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował, że "decyzja o wpisaniu do rejestru zabytków mostu w Pilchowicach jest prawomocna". Dokument został opublikowany na profilu facebookowym instytucji. –  Mam nadzieję, że to kończy temat, hałas za duży, by politycy się odważyli – skomentował na swoim blogu Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, który w marcu zaczął alarmować opinię publiczną o tej sprawie. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5