Partnerzy serwisu:
Pasażer

Tom Cruise w końcu zrzucił lokomotywę z mostu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Filmowcy z Tomem Cruisem w końcu znaleźli swój most i zrzucili z niego pociąg. Na szczęście nie był to obiekt w Pilchowicach, tak jak pierwotnie planowano, a atrapa wybudowana specjalnie na potrzeby filmu. Wszystko wydarzyło się w ostatni piątek w Wielkiej Brytanii.

Zeszłoroczna batalia o uratowanie mostu w Pilchowicach, znajdujący się na trasie malowniczej linii numer 283, została zakończona sukcesem. Most został wpisany do rejestru zabytków, a władze województwa rozpoczęły proces przejmowania linii kolejowej, z myślą o jej ponownym uruchomieniu w perspektywie kolejnych lat. Cały powyższy ciąg zdarzeń był alarmem wszczętym przez społeczników i Piotra Rachwalskiego w związku z chęcią wysadzenia pilchowickiego mostu na potrzeby kręcenia nowej części Mission Impossible.

Filmowcy, którym nie udało się wysadzić polskiego mostu, postanowili skapitulować i na potrzeby filmu wybudować atrapę wiaduktu. Instalacja powstała w kamieniołomie Derbyshire w Wielkiej Brytanii, a w ostatni piątek, 20 sierpnia, z wiaduktu spadł filmowy pociąg. Cała scena robi wrażenie, ale warto podkreślić, że to co widzimy na nagraniu znacząco różni się od koncepcji, jaka miała być realizowana w Polsce. Nie ma tu wysadzania mostu, a lokomotywa spada samotnie na dno kamieniołomu. Zdaniem Rachwalskiego, to dowód na to że w budżecie filmowców nie byłoby pieniędzy na odbudowę mostu i całej linii kolejowej (co przecież obiecywano).

Przypomnijmy jeszcze, że ekipa filmowa została pozwana w związku z próbami realizacji ujęć w Polsce.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5