Partnerzy serwisu:
Pasażer

Powrót pociągów do Zakopanego z poślizgiem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-06-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Powrót pociągów do Zakopanego z poślizgiem
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SAtymczasowa stacja w Spyrkówce
Rozczarowanie przeżyli dziś pasażerowie pierwszych pociągów, które po wiosennej przerwie modernizacyjnej miały dotrzeć (prawie) do stacji Zakopane. Z powodu wydłużonego zamknięcia torów, konieczna była przesiadka na autobus.

Już od siedmiu lat ciąg linii 97, 98 i 99 prowadzących z Krakowa do Zakopanego czynny jest tylko przez kilkanaście tygodni w roku, podczas sezonów turystycznych. W pozostałym czasie PK PLK prowadzi przedłużające się, podzielone na szereg etapów prace modernizacyjne.

W tym roku, z powodu otwartych wczoraj Igrzysk Europejskich w Małopolsce, powrót pociągów na liniach do Zakopanego (a właściwie tymczasowej stacji Spyrkówka), a także do Krynicy, zapowiedziano na 22 czerwca. Jednak już pierwszy dzisiejszy pociąg, nocny TLK Karpaty z Gdyni, przyjechał do Zakopanego (a właściwie do Spyrkówki) z 212 minutowym opóźnieniem. Perturbacje czekały też pasażerów kolejnych połączeń. Jak poinformowało PKP Intercity, z powodu "wydłużonego zamknięcia szlaku Zakopane – Nowy Targ" odwołano pociągi na tym odcinku. Przewoźnik zapowiedział komunikację zastępczą. 

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, prace zostały zrealizowane w terminie, ale odbiór opóźniły trudne warunki pogodowe - Wczoraj, wykonawca inwestycji zgłosił, że bardzo trudne warunki atmosferyczne, gwałtowna burza i deszcz, uniemożliwiają dokonanie odbioru i załączenie napięcia w sieci trakcyjnej. W związku z tym, ze względu na bezpieczeństwo pracowników, koniecznym było wstrzymanie robót. Pociągi sieciowe wznowiły prace w nocy, niezwłocznie po ustaniu opadów. Przewoźnicy zostali poinformowani o możliwych zmianach w kursowaniu pociągów w godzinach porannych.  Uruchomiona  została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Nowy Targ - Zakopane. Linia kolejowa do Zakopanego została otwarta o godz. 9:30 - poinformowała.

Mimo wielu lat prac, czas przejazdu pociągów ze stolicy Małopolski do stolicy Tatr nadal jest mało atrakcyjny. Według ostatnich zapowiedzi, od grudnia tego roku linia ma być już otwarta całorocznie - o ile nie nastąpi kolejne opóźnienie. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5