Partnerzy serwisu:
Biznes

Polregio na kolejne dwa lata w Wielkopolsce?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
17-10-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Polregio na kolejne dwa lata w Wielkopolsce?
fot. PR
Województwo Wielkopolskie zamierza zawrzeć bez przetargu dwuletnią umowę na usługi publicznego transportu kolejowego. Chodzi najprawdopodobniej o linie obsługiwane obecnie przez Przewozy Regionalne. 

Województwo wielkopolskie opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze zawarcia umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich pasażerskich przewozów kolejowych. Początek kontraktu, który ma obowiązywać przez dwa lata, określono na 13 grudnia 2020 roku.

Jak zaznaczono w ogłoszeniu, przewozy kolejowe "będą wykonywane przez jednego lub większą liczbę operatorów (obecnie: Koleje Wielkopolskie i Przewozy Regionalne - przyp. JM) (...) na liniach komunikacyjnych (...)istniejących w dniu zawarcia umowy lub utworzonych w okresie jej obowiązywania". Przedmiot zamówienia może zostać podzielony pomiędzy rożnych operatorów.  Zamówienie zostanie udzielone w trybie bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w publicznym transporcie zbiorowym. Wyjątki, umożliwiające podpisywanie takich umów w świetle IV pakietu kolejowego opisaliśmy tutaj.

W ogłoszeniu nie podano, któremu przewoźnikowi mają zostać powierzone przewozy. Jednak według informacji "Rynku Kolejowego", okres obowiązywania umowy wieloletniej województwa z Kolejami Wielkopolskimi kończy się w 2024 lub 2025 roku, natomiast z Przewozami Regionalnymi - w grudniu 2020 roku. Chodzi zatem o przewozy na liniach obsługiwanych obecnie przez PR pod marką Polregio. Dwuletni okres powierzenia przewozów to nienajlepsza wiadomość dla przewoźnika (jeśli - jak można zakładać - to jemu zostanie powierzony kontrakt). PR w kilku województwach podpisały bowiem dużo dłuższe, dziesięcioletnie kontrakty.

Relacje na linii samorząd województwa - Przewozy Regionalne nie są ostatnio najlepsze. Problemy z rozliczeniami poszczególnych elementów kosztów sygnalizował niedawno wicemarszałek Wojciech Jankowiak. W odpowiedzi Przewozy Regionalne stwierdziły, że samorząd województwa nie traktuje przewoźników sprawiedliwie. Kłótnia przeniosła się ostatnio na obrady sejmiku województwa.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5