Partnerzy serwisu:
Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
14-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Polregio poszukuje prezesa
fot. M. SzymajdaZdjęcie ilustracyjne
Rada nadzorcza Polregio ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki. Jakie warunki musi spełnić kandydat na szefa największego regionalnego przewoźnika kolejowego w Polsce?

Kandydat na stanowisko prezesa, którym obecnie jest wciąż Krzysztof Zgorzelski, musi posiadać wykształcenie wyższe, pochwalić się co najmniej 5-letnim okres zatrudnienia i w tym posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie „na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek”. Nie są to wymagania wygórowane.

Konkurs na stanowisko trwa formalnie od 12 maja. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 maja o godz. 16:00. Kandydaci, których zgłoszenia zostaną pozytywnie zweryfikowane pod kątem formalnym, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, podczas których następować będzie ocena merytoryczna każdego kandydata.

Podczas rozmowy sprawdzona zostanie m.in. taka wiedza jak: wiedza o zakresie działalności Polregio oraz o sektorze, w którym działa spółka, znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, wiedzę w zakresie kształtowania strategii spółki czy znajomość zasad nadzoru właścicielskiego. Konieczne będzie również wykazanie się doświadczeniem niezbędnym do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce. W przypadku, gdy o stanowisko będzie ubiegał się dotychczasowy członek zarządu (istotne jeśli swoją kandydaturę zgłosi ponownie Krzysztof Zgorzelski) rada nadzorcza dokona oceny działalności kandydata za cały okres zajmowania przez niego tego stanowiska.

– W związku ze zbliżającym się terminem kadencji obecnego prezesa 12 maja rada nadzorcza spółki Polregio ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu – dyrektora generalnego oraz członka zarządu – dyrektora handlowego Polregio – poinformował nas rzecznik spółki Dominik Lebda.

Obecny prezes Polregio Krzysztof Zgorzelski pełni funkcję szefa spółki (jeszcze pod nazwą Przewozy Regionalne) od kwietnia 2017. Wcześniej, przez kilka tygodni, był w niej „pełniącym obowiązki prezesa”. Zastąpił na stanowisku Krzysztofa Mamińskiego, obecnego prezesa PKP SA.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5