Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Pociągi do Krościenka już jutro. Debiut DM90 w Polsce!

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
02-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Pociągi do Krościenka już jutro. Debiut DM90 w Polsce!
Fot. SKPL
Już jutro, 3 marca pociągi przyjadą po uchodźców zgromadzonych przy granicy w bieszczadzkim Krościenku. PLK tymczasowo naprawia linię 108, którą pociągi od wielu lat nie jeździły. Przewoźnik SKPL po raz pierwszy w Polsce uruchomi sprowadzone z Holandii składy DM90. Gotowość obsługi linii wyraziło też Polregio.

O błyskawicznej inicjatywie PKP PLK informowaliśmy w poniedziałek, 28 lutego. Spółka rozpoczęła wówczas naprawę odcinka linii nr 108, prowadzącego do granicy w Krościenku. To najbardziej na południe wysunięte przejście graniczne z Ukrainą zmaga się z problemami komunikacyjnymi; w związku z tym podjęto decyzję o doraźnej naprawie odcinka linii kolejowej nr 108 od Uherzec Mineralnych do nieczynnego od 2010 terminala kolejowego przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku.

Ministerstwo Infrastruktury potwierdza start pociągów z Krościenka


Plan uruchomienia pociągów już jutro oficjalnie potwierdziło “Rynkowi Kolejowemu” Ministerstwo Infrastruktury. – Linia kolejowa nr 108 z Krościenka do Uherców Mineralnych będzie mogła być ponownie wykorzystywana od najbliższego czwartku. Decyzja co do jej wykorzystania zostanie podjęta przez upoważnione podmioty – poinformował nas rzecznik Szymon Huptyś.

Jak podał, doraźna naprawa prowadzona jest w celu uzyskania prędkości na ostatnim odcinku tej linii rzędu 30 km/h; w ostatnich latach jeździły tu tylko drezyny rowerowe. – Nie wystarczy to do uruchomienia rozkładowych pociągów pasażerskich, ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury po stronie ukraińskiej – tłumaczy rzecznik. Pociągi zabiorą zatem pasażerów na specjalnych zasadach, z polskiej strony granicy.

To Sanok, a nie Zagórz, będzie docelową dla pociągów z Krościenka. Według informacji "RK", pierwszy pociąg z Krościenka wyjedzie o 13:48 i o 15:30 przyjedzie do Sanoka, gdzie będzie skomunikowany z pociągiem TLK do Krakowa.

Debiut DM90 na polskich torach!

Jak już informowaliśmy, gotowy do uruchomienia składów jest prywatny przewoźnik SKPL, mający bazę na samej linii nr 108, w Zagórzu. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", szykowana jest duża niespodzianka, bo założono wykorzystanie zakupionych od Kolei Holenderskich zestawów DM90. Przewoźnik rozpoczął ich testy w lipcu ubiegłego roku, ale wciąż trwa proces dopuszczenia ich do ruchu w Polsce. Z tego względu składy pojadą w trybie przesyłki specjalnej.

Dziś gotowość do uruchomienia pociągów zestawionych z zespołów SA140 ogłosiło również Polregio. – Do wskazanej relacji Spółka dedykuje dwa nowoczesne dwuczłonowe autobusy szynowe typu SA140, posiadające 270 miejsc siedzących na pojazd, a także odpowiednią przestrzeń dla ewentualnego przewozu znacznej liczby osób stojących i większego bagażu – podał przewoźnik.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5