Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity zamawia automaty z przekąskami do pociągów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
08-09-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity zamawia automaty z przekąskami do pociągów
Fot. RK
PKP Intercity ogłosiło postępowanie na dostawę w formie leasingu 148 automatów vendingowych do 60 wagonów osobowych typu combo i 14 zespołów trakcyjnych ED74.

PKP Intercity wielostopniowo przygotowywało się do przeprowadzenia tego postępowania. Najpierw (11 miesięcy temu) przewoźnik wystosował zapytanie ofertowe do ewentualnych dostawców. Po kilku miesiącach przeprowadził z kolei zapytanie o informację (RFI). Teraz przyszedł czas na przetarg.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 148 automatów vendingowych w formie leasingu do 60 wagonów osobowych typu Combo i 14 modernizowanych od dłuższego czasu ezetów ED74 wraz z usługą ich serwisowania i obsługą. Okres leasingu wyniesie 55 miesięcy, a PKP Intercity przewiduje zastosowanie prawa opcji, która będzie polegała na przedłużeniu okresu leasingu o kolejne 12 miesięcy. 

Zamówienie obejmowało leasing bez opcji wykupu fabrycznie nowych automatów. Połowa ma umożliwiać zakup zimnych napojów i przekąsek, a druga połowa - ciepłych napojów. PKP Intercity zakłada, że w każdym pociągu zestawionego z ED74 lub z wagonem Combo w składzie będzie po jednej maszynie obu typów.

Wykonawca ma świadczyć kompleksową usługę serwisową i obsługę (wraz z obsługą reklamacji) dostarczonych automatów wraz z ich zatowarowywaniem, a także przeszkolić personel PKP Intercity. Przewoźnik chce mieć opcję wydawania poczęstunków awaryjnych z tych automatów przez drużyny konduktorskie w sytuacjach nadzwyczajnych (m.in. w ramach rekompensaty za np. znaczne opóźnienie pociągu, awarie klimatyzacji, awarie ogrzewania). To ma umożliwić przewoźnikowi realizację Rozporządzenia (WE) nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady. 

Zamawiający wymaga, aby potencjalny wykonawca dysponował liczbą co najmniej stu automatów vendingowych. Kryteria wyboru to: cena jednostkowa brutto opłaty leasingowej (Waga: 45), cena jednostkowa brutto opłaty za usługi serwisowe i obsługę (Waga: 45) oraz cena jednostkowa brutto opłaty za wydawanie poczęstunków awaryjnych (Waga: 10). Oferty będą przyjmowane do 12 października.  
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5