| ms, Rynek-Kolejowy.pl ⚫ 20.11.2015 ⚫
144
Umowa ze spółką Przewozy Regionalne dotyczy zasad wykonywania przewozów kolejowych w województwie zachodniopomorskim w okresie od 13 grudnia 2015 roku do 10 grudnia 2016 roku.
– Nie czekaliśmy z podpisaniem umowy do ostatniej chwili i już dziś miło mi poinformować, że przewozy będą w przyszłym roku utrzymane na tym samym poziomie. Nie będzie żadnych cięć połączeń. Będziemy jedynie dążyć do optymalizacji, czyli dostosowywać połączenia do potrzeb podróżnych – zapowiedział marszałek Olgierd Geblewicz.
Jednoroczna stabilizacja
– Dzięki współpracy z Województwem Zachodniopomorskim i swojej pracy wciąż podnosimy jakość świadczonych usług i inwestujemy w modernizację taboru. Tak wczesne podpisanie umowy pozwala nam na tworzenie niezbędnej stabilizacji – powiedział Tomasz Pasikowski, prezes zarządu Przewozów Regionalnych.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że Zachodniopomorskie podpisało z Przewozami Regionalnymi wyłącznie umowę roczną. Nie jest to do końca zgodne z założonym przez zarząd spółki i jego większościowego właściciela, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu planem restrukturyzacji. Ten zakłada, że marszałkowie będą zlecać spółce pracę na okres 5 lat. Zarząd Przewozów i marszałek województwa zapewnili jednak, że będą pracować nad określeniem warunków funkcjonowania spółki w przyszłości.
Obecnie jedynie województwo warmińsko-mazurskie podpisało z PR umowę 5-letnią. W najbliższych tygodniach zrobią to jednak zapewne następne regiony.
Różne stawki dla różnych połączeń
Wartość umowy to dokładnie 80 mln 759 tys. zł (w 2015 r. było to 79 mln zł). Przewozy będą realizowane na zbliżonych warunkach jak w roku 2015. Wysokość dopłaty do 1 pociągokilometra będzie zróżnicowana. Stawka podstawowa na terenie województwa wyniesie: w ruchu regionalnym 14,92 złotych, w ruchu międzywojewódzkim na linii Poznań – Szczecin – Świnoujście 16,29 złotych, a w relacjach do granicy (kierunek Angermünde i Schwerin) 8,45 złotych. Połączenia uruchamiane przez Oddział Zachodniopomorski Przewozów Regionalnych na terenie województwa wykonają pracę w wysokości 5,4 mln pociągokilometrów. Codziennie uruchamianych będzie około 200 pociągów.
Podróżni mogą spodziewać się poprawy jakości podróżowania. Na początku 2016 roku województwo wprowadzi do eksploatacji kolejny nowoczesny elektryczny zespół trakcyjny ED78 Impuls (w ramach poszerzenia zamówienia Zachodniej Grupy Zakupowej) oraz siedem gruntownie zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57AL.
Więcej z regionu:
Zachodniopomorskie (650)Warszawa: Pierwszy tor na Gagarina w trakcie układania
3,5k
Zintegrowany transport Trwa budowa kolektora i trasy tramwajowej w ciągu ul. Gagarina – w ramach wspólnej inwestycji MPWiK oraz Tramwajów Warszawskich. Wykonawca układa już pierwszy odcinek torowiska tramwajowego.
Jakie wyzwania stoją przed Piotrem Rachwalskim w PKM Świerklaniec?
1,7k
Zintegrowany transport Z Piotrem Rachwalskim, nowym prezesem PKM Świerklaniec rozmawiamy o jego zadaniach w nowej spółce, a także szerzej, w strukturach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Rachwalski podkreśla, że przed GZM stoi ogromne wyzwanie odnośnie integracji taryfowo-biletowej, które trzeba będzie zrealizować w najbliższych latach.
Wrocław: Tramwaje próbne na mostach Pomorskich
855
Zintegrowany transport Cztery mosty Pomorskie, które mają łącznie 442 lata, przechodzą właśnie remont. Nowością będą przystanki tramwajowe i autobusowe. W środę 25 stycznia rozpoczęły się jazdy próbne tramwajów. Na regularne kursy trzeba poczekać do jesieni.
Pomorze: Zmiana zasad Fali. Bez odbicia karty na wyjściu
716
Zintegrowany transport W systemie Fala, który zacznie funkcjonować od 1 kwietnia w komunikacji publicznej w Gdańsku i na całym Pomorzu, wprowadzono istotną zmianę. Aby skorzystać z niższej ceny biletu nie będzie już trzeba „odbijać” karty przy wychodzeniu z pojazdu, co spotkało się z powszechną krytyką. Wystarczy tylko check in, czyli “odbicie” karty przy rozpoczęciu podróży.
Łódź z ofertami na studium tramwaju do Centrum Zdrowia Matki Polki
584
Zintegrowany transport Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył oferty w przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy linii tramwajowej od pętli Chojny Kurczaki do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Opracowanie będzie gotowe w ciągu roku.
Zmiany w ruchu tramwajów na granicy Świętochłowic i Chorzowa
3,1k
Zintegrowany transport Na początku przyszłego tygodnia na ul. Katowickiej w Świętochłowicach rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego. Dzięki inwestycji poprawi się komfort przemieszczania się oraz zredukowane zostaną wibracje i hałas emitowane przez przejeżdżające tramwaje. Na czas realizacji prac, Zarząd Transportu Metropolitalnego musi wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej. Będą one obowiązywać od 30 stycznia i obejmą łącznie 5 linii autobusowych oraz 4 linie tramwajowe, których trasy przebiegają przez Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Rudę Śląską i Zabrze.
Poznań. Dlaczego Tramino dwukrotnie uderzyły w wiadukt na Górczynie?
5,9k
Zintegrowany transport W odstępie pół roku na poznańskiej pętli Górczyn dwukrotnie doszło do niemal identycznego wypadku tramwajowego. W obu przypadkach poszczególne człony wagonów Solaris Tramino wykoleiły się uderzyły w górczyński wiadukt, powodując wstrzymanie ruchu i konieczność naprawy obu tramwajów. Co więc było powodem tych zdarzeń?
Łódź. Druga Gamma dotarła do miasta
1,3k
Zintegrowany transport Drugi z nowych tramwajów Moderus Gamma LF 06 AC dotarł do Łodzi w poniedziałek (23 stycznia) w godzinach nocnych. Do Łodzi dotrze łącznie aż 30 takich wagonów.
Bydgoszcz. Wkrótce tramwaje przetestują torowisko na Perłowej
822
Zintegrowany transport Wykonawca odpowiedzialny za budowę nowych mostów, firma Trakcja, rozpoczyna jeden z kluczowych etapów prac przy ich budowie. Do Bydgoszczy jeszcze w tym miesiącu przyjadą gotowe elementy obiektu drogowego, które zostaną zamontowane na wykonanych wcześniej podporach. Wykonawca pracuje również nad przygotowaniem torowiska na ul. Perłowej do próbnych przejazdów. W ostatnich tygodniach ZDMiKP rozmawiał z wykonawcą na temat konieczności zintensyfikowania prac.
Łódź pyta o Franciszkańską. Czy tory tramwajowe zostaną wydzielone?
897
Zintegrowany transport To będzie pierwsza inwestycja w Łodzi współtworzona z mieszkańcami aż w takim stopniu. Już na etapie przygotowania projektu będą zgłaszali wykonawcy swoje opinie i sugestie co do tego, jak ulica Franciszkańska ma wyglądać po przebudowie.
ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wiecej z regionu:
Zachodniopomorskie (650)
Oferty pracy w branżach infrastrukturalnych >