Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wrócą pociągi Sławno – Darłowo

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-02-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wrócą pociągi Sławno – Darłowo
Fot. Michał Szymajda, Rynek-Kolejowy.plPociąg osobowy na stacji Darłowo w 2005 roku
Po 6 latach od wstrzymania sezonowych połączeń kolejowych pomiędzy Sławnem a Darłowem, szykuje się wielki come back połączenia. Reaktywacja możliwa jest dzięki porozumieniu lokalnych samorządów.

Według wstępnych informacji, pociągiem ze Sławna do Darłowa będzie można pojechać od 25 czerwca do 3 września. Na razie nie wiemy, jak wiele par połączy miejscowości.

Nad porozumieniem w sprawie powrotu połączenia pracował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Zakłada ona, że nakłady na uruchomienie połączenia poniesione przez Przewozy Regionalne zostaną wyrównane wpływami z biletów, a reszta – przez lokalne samorządy. 50% nich pokryje miasto Darłowo, 20% Starostwo Powiatowe w Sławnie, oraz po 10% miasto Sławno, gmina Darłowo i gmina Sławno. Rezultaty działania połączenia będą poddawane analizie, po których podjęta zostanie ewentualna decyzja dotycząca kursowania pociągów także w sezonie letnim 2018. Na barki urzędu marszałkowskiego spadnie udostępnienie taboru do obsługi połączeń i nakłady na jego utrzymanie.

– To bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu i turystów – podkreśla Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. Wójt gminy Darłowo dodał, że wkrótce poznamy ostateczne decyzje dotyczące tego, jak wyglądać będzie oferta.

Linia kolejowa 418 przeszła w 2002 roku gruntowny remont, po którym prędkość szlakowa dla lekkich pojazdów szynowych wzrosła do 100 km/h. Połączenia pasażerskie funkcjonowały na niej w sezonie letnim od 2005 do 2011 roku. Uruchamiano wówczas 7 par pociągów, które 20-kilometrowy odcinek torów między miastami pokonywały w 22 minuty. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5