Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Wracają pociągi do Szlachty. Przez pierwszy miesiąc pojedziemy nimi za złotówkę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
10-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UMWKP

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Wracają pociągi do Szlachty. Przez pierwszy miesiąc pojedziemy nimi za złotówkę
fot. Patryk Wonaszek, sm42.pl
Województwo kujawsko-pomorskie poinformowało dziś o tym, że bilety na pociągi regionalne z Wierzchucina do Szlachty, które zostaną przywrócone do rozkładu jazdy od 13 marca, przez pierwszy miesiąc będą kosztować symboliczną złotówkę. Ponadto region uruchomił ankietę, która ma dać odpowiedź na to, ile i jakich pociągów chcą mieszkańcy Kujaw. Wyniki badania mają pomóc przy ponownym przetargu na przewozy.

13 marca reaktywowana zostanie linia kolejowa nr 201 na odcinku Szlachta-Wierzchucin w Borach Tucholskich. To jedna z postulowanych przez lokalne społeczności pozytywnych zmian w skomunikowaniu kolejowym mniejszych miejscowości.

Oczekiwany powrót połączeń

– To kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców województwa. Lokalny rozkład jazdy był konsultowany z samorządowcami i mieszkańcami, zakładamy więc, że będzie odpowiadał na zapotrzebowanie. Pociągi Szlachta – Wierzchucin, zawieszone dwa lata temu w związku z pandemią, są bardzo oczekiwane, mieliśmy w tej sprawie mnóstwo sygnałów – stwierdziła w dzisiejszej rozmowie z dziennikarzami członkini zarządu województwa, Aneta Jędrzejewska.

Aneta Jędrzejewska dodała także, że z chwilą uruchomienia pociągów na tym odcinku, liczba pociągokilometrów wzrośnie z 5150 tysięcy do 5400 tysięcy.

Cztery pary w dni powszednie

Fragment linii 201 obsługiwać będą cztery pary pociągów w dni powszednie (poniedziałek-piątek) i dwie pary w weekendy. Szerzej pisaliśmy o tym w tym tekście. Godziny kursowania oraz sieć przesiadek zostały ustalone przede wszystkim z myślą o uczącej się młodzieży, dojeżdżającej do szkół m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Tucholi i Czersku. Do 19 kwietnia bilety za przejazd między Wierzchucinem a Szlachtą będą kosztować złotówkę, podobnie jak po wznowieniu kursów z Torunia do Sierpca.

Na realizację wszystkich pasażerskich przewozów kolejowych objętych aktualnym rozkładem jazdy samorząd województwa przeznacza 135,7 mln złotych, wobec 90 milionów złotych poprzednio, co oznacza o ponad 30 proc. połączeń więcej. Pozytywne zmiany obejmują także m.in. wznowienie w styczniu połączeń Toruń – Sierpc przez Lipno oraz zwiększenie liczby pociągów obsługujących połączenia. Członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska poinformowała dziś też, że w Urzędzie Marszałkowskim trwają obecnie prace nad kolejnym zwiększeniem liczby pociągów na obsługiwanych liniach.

Finansowanie tylko przez Kujawy

Połączenia z Torunia do Sierpca są na razie finansowane tylko przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, choć przed ich zawieszeniem pociągi były opłacane także przez Mazowsze z racji tego, że część trasy znajduje się już w województwie mazowieckim. Na naszych łamach przedstawicielka tego regionu zapewniła, iż Mazowsze nadal chce współfinansować połączenia, co może pozwolić na zwiększenie ich liczby.

Ankieta, która może dużo pomóc

Kujawsko-pomorskie udostępniło także ankietę, w której podróżni mogą określić skąd i dokąd podróżują, a także jaki jest cel tych podróży. Odpowiedzi mają pozwolić na lepsze zaplanowanie nowego, rocznego rozkładu jazdy, a także pomóc w tworzeniu zapisów do nowego przetargu na przewozy kolejowe, który region będzie musiał w tym roku ogłosić. Przypomnijmy, iż poprzednie podejście się nie udało.

Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Jest umowa na projekt linii do Bełchatowa z Kolej Plus

Pasażer

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

Infrastruktura

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

inf. pras PKP PLK 25 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Jest umowa na projekt linii do Bełchatowa z Kolej Plus

Pasażer

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

Infrastruktura

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

inf. pras PKP PLK 25 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5