Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Trwają przygotowania do powrotu pociągów ze Skarżyska do Tomaszowa Maz.

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-09-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują stacje i przystanki na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego do obsługi pasażerskiej. Widać ścianki nowych peronów w Skarżysku Milicy, Stąporkowie i Końskich. Na prace przeznaczono ok. 25 mln zł ze środków budżetowych.

Trwają prace w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna. Wykonawcą jest PNUIK Kraków. Wartości umowy ze środków budżetowych to 24,6 mln zł. W grudniu, po 12 latach przerwy zaplanowano przywrócenie połączeń pasażerskich między województwami świętokrzyskim i łódzkim. Jak już informowaliśmy, oferta na razie będzie ograniczona do czterech par połączeń dziennie. W Końskich nie zatrzymają się też pociągi dalekobieżne.

PLK relacjonuje postępy prac

Jak informuje PKP PLK, w Skarżysku Milicy, Bliżynie, Stąporkowie i Końskich wykonawca przygotowuje stacje i przystanki do obsługi podróżnych. Na przygotowanym terenie, zabudowywane są ścianki nowych peronów, które zapewnią wygodę podróżnym. Będą bezpieczne dojścia w poziomie szyn, dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony zostaną oświetlone oraz wyposażone w wiaty, ławki i gabloty z rozkładem jazdy. Dla rowerzystów ustawione zostaną stojaki na rowery. Jak pisaliśmy w ostatnich dniach, semafory kształtowe zostaną zastąpione świetlnymi.

PLK informuje, że na przystankach Brzask, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Czarniecka Góra, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Opoczno, Słomianka, Szadkowice, Bratków, Jeleń ustawione zostaną wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Aby podróżni mogli bezpiecznie wsiadać do pociągów, przygotowane będzie oświetlenie. Wykonawca rozpoczął poprawę nawierzchni peronów. W rejonie stacji Końskie i Stąporków w budowie odcinki nowych torów i wymiana rozjazdów, które umożliwią sprawny ruch pociągów pasażerskich i towarowych.

Od weekendu kierowcy korzystają z przebudowanego przejazdu kolejowo-drogowego w Końskich. Podobne prace zaplanowano na skrzyżowaniu w Bliżynie. Nowe płyty przejazdowe i asfalt zapewnią płynny przejazd aut i pociągów. W ramach zadania uzupełniającego przebudowane będą również kolejne perony na trasie, w Wąsoczu Koneckim i Opocznie - podaje inwestor.

Roboty nie będą utracone

Samorządy województw łódzkiego i świętokrzyskiego planują modernizację tej trasy. Czy trwające roboty prowadzone na linii kolejowej nr 25 będą utracone, jeśli dojdzie do kompleksowej przebudowy linii? PKP PLK twierdzą, że nie, i tłumaczą, dlaczego zdecydowały się na taki zakres prac
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5