Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Torpol blisko kontraktu na modernizację bazy PKP IC w Szczecinie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
05-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Torpol blisko kontraktu na modernizację bazy PKP IC w Szczecinie
wiz. PKP IC
Torpol złożył najtańszą ofertę w przetargu na rozbudowę infrastruktury bocznicy PKP Intercity Szczecin Zaleskie Łęgi wraz z modernizacją bazy utrzymaniowej.

Jak poinformował Torpol, spółka złożyła najtańszą ofertę w przetargu PKP Intercity dotyczącym przebudowy i rozbudowy istniejącej infrastruktury kolejowej w rejonie bocznicy Szczecin Zaleskie Łęgi wraz z wykonaniem w systemie zaprojektuj i zbuduj kanału przeglądowego oraz dostawą i montażem stanowiska do zabezpieczenia przed powstaniem oblodzenia na taborze kolejowym. Kryterium ceny jest jedyne w przetargu, a oferta warta 89,9 mln zł brutto mieści się w budżecie PKP IC (134,7 mln zł brutto), Torpol jest zatem bardzo blisko wygrania kontraktu i podpisania umowy.

W ramach wartej 7 mld złotych strategii taborowej PKP IC zaplanowało modernizację 15 stacji postojowych za miliard złotych. Inwestycje są możliwe dzięki pozyskanemu w 2018 roku dofinansowaniu z konkursu CUPT, ale ich realizacja długo nie mogła się rozpędzić. Niedawno ruszyły przetargi dla bocznic Przemyśl Bakończyce oraz Kraków Główny Zachód

Inwestycja w rejonie bocznicy Szczecin Zaleskie Łęgi ma zostać zrealizowana do 31 października 2023 roku.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5