Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Intercity przygotowuje się do budowy czterech myjni

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
14-11-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Intercity przygotowuje się do budowy czterech myjni
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plPKP Intercity przygotowuje się do budowy czterech myjni
W najbliższych latach PKP Intercity chce zlecić budowę 4 myjni automatycznych, dzięki którym poprawi się zewnętrzny wygląd pociągów przewoźnika. Spółka właśnie wyłoniła wykonawcę Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla inwestycji.

W przetargu na wykonanie PFU brało udział 5 firm: Corail TS, Biuro Studiów i Projektów Górniczych w Katowicach, Bimacoprojekt, AP Artus i Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu. Postępowanie prowadzone było w trybie zapytania ofertowego. Wyłoniło zwycięzcę, którym jest Corail TS. Kryterium oceny ofert stanowiła cena. Na wykonanie PFU wykonawca będzie miał cztery miesiące.

PKP Intercity planuje wybudować trzy całoroczne myjnie: w Przemyślu Bakończycach, Wrocławiu (przy ul. Paczkowskiej) i na warszawskiej Olszynce. W Krakowie powstanie też myjnia letnia przy ul. Składowej. Przewoźnik rozważa wyposażenie myjni w oczyszczalnie ścieków, urządzenia do zbierania deszczówki czy alternatywne źródła energii. – Oczekujemy, aby obiekt był nowoczesny, ekologiczny i energooszczędny. Przygotowanie dokumentacji umożliwi nam wybór optymalnego rozwiązania – podsumowują przedstawiciele PKP Intercity.

Polskie firmy mają spore doświadczenie w budowie nowoczesnych myjni całopojazdowych. Na początku roku taką myjnię otrzymały Przewozy Regionalne w Lesznie, kilka dni temu otwarto myjnię dla S-Bahn Berlin, którą zbudowała koluszkowska firma Agat, o czym obszernie piszemy tutaj.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5