Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Sztywna sieć trakcyjna. Jakie ma zalety?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
11-02-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Żródło: Corail

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Sztywna sieć trakcyjna. Jakie ma zalety?
Corail
Sztywna sieć trakcyjna charakteryzuje się specjalnym wykonaniem, gdzie drut jezdny zamontowany jest w profilu aluminiowym. W porównaniu do konwencjonalnej sieci elastycznej, posiada dodatkowe cechy i może być stosowana w nietypowych lokalizacjach. Sprawdza się w zapleczach utrzymaniowych, naprawczych i produkcyjnych.

Innowacja dla istniejących zapleczy

Zaletą sieci sztywnej jest możliwość instalacji na ruchomych ramionach, co pozwala na odsunięcie znad osi toru, w bok. Zapewnia to bezpieczny i wygodny dla obsługi dostęp do dachu pojazdu oraz możliwość pracy suwnic i żurawi w pełnym zakresie. Możliwa jest elektryfikacja toru tam, gdzie nie było to wcześniej dopuszczalne. Wykonuje się system uzależnień, który uniemożliwia kolizję urządzeń i dba o bezpieczeństwo personelu technicznego. Przykładowo korzystanie z podnośników i suwnicy na torze wyposażonym w sieć możliwe jest dopiero po jej odsunięciu.

Dla nowych obiektów 

Sieć sztywna cechuje się brakiem naprężenia, co ułatwia utrzymanie i skraca czas naprawy. Konstrukcja jest uproszczona, a ilość elementów montażowych ograniczona. Sieć taka, głównie ze względu na swoją bezawaryjność i unikalne właściwości montażowe, jest standardem dla nowo powstających obiektów, umożliwiając redukcję rozmiarów budynków i ograniczenie nakładów inwestycyjnych.

Systemowe wdrożenia pod klucz

Corail wdraża rozwiązania związane z siecią sztywną w obszarze infrastruktury kolejowej i tramwajowej, a także jako element wyposażenia stanowisk diagnostycznych. Zrealizowane projekty pozwoliły na zwiększenie przepustowości, skrócenie czasu manewrów w obrębie zaplecza oraz przyspieszenie obsługi taboru.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5