Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Nordic Winter Solutions prezentuje pojazd mobilny do zabezpieczenia infrastruktury przed oblodzeniem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
23-12-2020
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Nordic Winter Solutions prezentuje pojazd mobilny do zabezpieczenia infrastruktury przed oblodzeniem
Graf. Corail
Usługi kolejowe cieszą się dużą niezawodnością i zaufaniem będąc w wielu krajach podstawowym środkiem transportu. Utrzymanie wysokiej wydajności transportu szynowego wymaga bieżącej kontroli stanu infrastruktury oraz skutecznych działań prewencyjnych zapobiegających ewentualnym problemom.

Jest to szczególnie ważne i utrudnione w trakcie sezonu zimowego. Szron, śnieg i lód zakłócają krytyczne działanie taboru i torów kolejowych wpływając na opóźnienia i awarie. Problem dotyczy zarówno przewoźników pasażerskich jak i towarowych.

W celu utrzymania wysokiej efektywności operacyjnej należy na bieżąco pozbywać się oblodzenia. Jednym z wykorzystywanych sposobów jest mechaniczne usuwanie, stosowane do dzisiaj w przypadku sieci trakcyjnej. Wymaga to jednak zaangażowania personelu i żmudnej pracy. W przypadku rozjazdów stosowane jest ciągłe podgrzewanie, co z kolei wiąże się z ogromnym kosztem energii elektrycznej. Alternatywą dla tych rozwiązań jest pokrycie elementów płynem na bazie glikolu, który uniemożliwia formowanie się na ich powierzchni brył lodu.

Zaprojektowanie mobilnego urządzenia do transportu i natrysku płynu antyoblodzeniowego jest kolejnym etapem rozwoju oferty w zakresie zimowego utrzymania taboru oraz infrastruktury. Jego niewielki rozmiar pozwala dotrzeć do niedostępnych miejsc w rejonie bocznicy lub toru szlakowego. W celu zapewnienia najlepszych efektów zabezpieczania konkretnych elementów infrastruktury, wykorzystywany jest dedykowany środek o odpowiednich właściwościach. Urządzenie wyposażone jest w zbiornik płynu, który może być natryskiwany bezpośrednio z urządzenia lub za pomocą przenośnych podgrzewanych zbiorników ciśnieniowych.

Zaprezentowane urządzenie jest przedmiotem zgłoszenia patentowego, mającego na celu ochronić własność intelektualną. Flagowy produkt Nordic, czyli system stacjonarny dedykowany zabezpieczeniu taboru szynowego został objęty taką ochroną patentową w Polsce i w kilkunastu innych krajach. W rozwiązaniach stosowany jest dedykowany płyn zaaprobowany przez głównych producentów taboru szynowego.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5