Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

SKPL wygrało przetargi Polregio i PKP Intercity

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
19-12-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
SKPL wygrało przetargi Polregio i PKP Intercity
Fot. SKPL
Rozstrzygnięto przetargi taborowe, w których jedyną ofertę złożyła spółka SKPL. Obejmują one dzierżawę łącznie sześciu pociągów spalinowych do Polregio i kolejnych jednostek dla PKP Intercity, do obsługi połączeń na południu kraju. 

Wszystkie wymienione postępowania zostały ogłoszone w październiku. W pierwszym, PKP Intercity ogłosiło chęć dzierżawy spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi konkretnych połączeń. Po udanej współpracy przy połączeniach do Zagórza, przewoźnik postanowił zastąpić dzierżawionymi składami również połączenia wagonowe do Jeleniej Góry, a w weekendy do Kłodzka. Pisaliśmy o tym tutaj.

Zgodnie z przewidywaniami, jedyną ofertę złożyła spółka SKPL. Opiewała ona na kwotę 24 653 578,01 zł brutto i przekraczała przewidywania PKP Intercity. Przewoźnik zdecydował się dorzucić pieniędzy i rozstrzygnąć postępowanie - zrobił to jednak dopiero w tym tygodniu, już po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy. W związku z tym dzierżawa była w tym tygodniu prowadzona na mocy zamówienia z wolnej ręki, przyznanego dla zapewnienia ciągłości usług. 

Na korzyść SKPL rozstrzygnięto też dwa przetargi Polregio na dzierżawę łącznie czterech spalinowych zespołów trakcyjnych i dwóch wagonów silnikowych na okres obowiązywania obecnego rozkładu jazdy. Łącznie będzie to kosztować ok. 5 milionów złotych. Składy SKPL są wykorzystywane przez Polregio, oprócz Pomorza, w województwie lubuskim.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5