Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Kto dostarczy spalinowe zespoły trakcyjne dla trasy Kraków – Nysa – Jelenia Góra?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
06-10-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Kto dostarczy spalinowe zespoły trakcyjne dla trasy Kraków – Nysa – Jelenia Góra?
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity zamierza wydzierżawić kolejne spalinowe zespoły trakcyjne. Pojazdy zastąpią czeskie lokomotywy z wagonami, które bardzo często zastępowane są autobusami na trasie z Krakowa do Jeleniej Góry przez Nysę.

PKP Intercity od grudnia 2020 roku podjęło współpracę z SKPL i dzierżawi od przewoźnika spalinowe zespoły trakcyjne (na innych zasadach partnerzy działali razem już wcześniej), które bez większych problemów kursują w relacji Kraków – Zagórz (w sezonie letnim zajeżdżały także do Uherzec i Łupkowa). Teraz państwowy operator zamierza obsługiwać spalinowymi zespołami trakcyjnymi także inne relacje. Właśnie ogłoszony został przetarg na obsługę szt relacji Kraków – Zagórz/Łupków (istniejącej już obecnie), Kraków – Nysa – Jelenia Góra, oraz bardzo ciekawej łączonej trasy Zagórz – Kraków – Nysa – Kłodzko Miasto w soboty i niedziele. Pociągi miałyby być uruchamiane od grudnia przez rok.

- Wykonawca zobowiązany będzie do wydzierżawienia pojazdów wraz z zapewnieniem ich utrzymania, wykonywania zamówienia zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, przy zachowaniu określonych wymagań ilościowych, jakościowych i technicznych oraz wyrażenia zgody na oklejenie pojazdu przez zamawiającego zgodnie z jego projektem i bez konieczności powrotu do malowania pierwotnego po zakończeniu obowiązywania umowy – czytamy w specyfikacji zamówienia PKP Intercity, które do obsługi zapewni drużyny trakcyjne i konduktorskie, udostępni właścicielowi pojazdów także kanał rewizyjny w krakowskiej bazie.

Oferty w przetargu można składać do 22 października. Spalinowe zespoły trakcyjne do Kłodzka i Jeleniej Góry miałyby zacząć kursować z Krakowa 13 grudnia 2021.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5