Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Polregio włączyło pojazdy SKPL do floty w lubuskim

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
15-10-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Polregio włączyło pojazdy SKPL do floty w lubuskim
Fot. SKPLSN82 na Dolnym Śląsku (zdjęcie ilustracyjne)
W związku z czasową niedostępnością części taboru spalinowego w województwie lubuskim, Polregio zdecydowało się wypożyczyć tego typu pojazdy od SKPL. Są to dwa jednoczłonowe SN82 i jak informuje Polregio, będą kursować na trasie Gorzów Wielkopolski - Zbąszynek. Przewoźnik deklaruje też ciągłą pracę nad pozyskaniem kolejnych, dwuczłonowych pociągów spalinowych.

Województwo lubuskie posiada na własność 23 pojazdy, z czego 20 to składy spalinowe różnych typów. Są tu zarówno Linki, popularne żelazka, czyli SA105, czy też dwa najnowsze nabytki, spalinowe Impulsy z Newagu. Wszystkie pojazdy są udostępniane Polregio, które je serwisuje.

Wyłączone z ruchu pojazdy własne 

Jak informuje nas Wojciech Majdański, główny specjalista ds. kolei z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, aktualnie 9 z 20 lubuskich składów spalinowych, które użytkuje Polregio jest wyłączonych z eksploatacji. Jak wynika z informacji przewoźnika, są to głównie zaplanowane wcześniej przeglądy okresowe lub uszkodzenia w wyniku kolizji.

W związku z tym spółka zdecydowała się wypożyczyć pojazdy spalinowe. Mowa o dwóch składach SN82 od SKPL. Są to pojazdy SN82-002 (Sylwia) i SN82-003 (Weronika). SN82 to wagony motorowe, które przeszło 10 lat temu sprowadzono z Holandii. Od tej pory są regularnie wypożyczane różnym przewoźnikom, którzy potrzebują doraźnych wzmocnień na liniach niezelektryfikowanych. 

SN82 pracują już w Polregio

Do tej pory składy te służyły już w Polregio, ale w innych częściach Polski. Ponadto kursowały także w Kolejach Śląskich i Dolnośląskich, a także Kolejach Mazowieckich. Majdański dodaje, że pociągu ze względu na swoją pojemność i niewielkie gabaryty nadadzą się do obsługi połączeń Gorzów-Zbąszynek lub też Zielona Góra-Żagań-Żary. Informacje potwierdza Polregio.

– Pojazd DH1 SN82-003 (Weronika) jest już w naszym Zakładzie. Oczekujemy jeszcze na przyjazd pojazdu DH1 SN82-002 (Sylwia), co ma nastąpić w tym tygodniu. Pojazdy wypożyczone od SKPL przeznaczone są do obsługi trasy Gorzów Wielkopolski – Zbąszynek. Będą one realizowały połączenia do powrotu pojazdów z przeglądów P3, P4 oraz napraw awaryjnych. Cały czas pracujemy nad tym, aby zminimalizować niedogodności dla pasażerów. Dlatego pozyskaliśmy dwa dodatkowe SN82 – informuje nas zespół prasowy Polregio.

Weronika kursuje już z pasażerami, a przewoźnik dodaje, że ciągle pracuje nad pozyskaniem dwuczłonowych pociągów spalinowych, które mogłoby znacząco wspomóc realizowanie kursów w lubuskim.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5