Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Skarżysko-Kamienna: Tunelu z dworcem wciąż połączyć się nie da

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
20-11-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Jest zmodernizowany dworzec kolejowy, jest i nowy tunel na perony. Pasażerowie w Skarżysku-Kamiennej mieliby wszelkie powody do zadowolenia gdyby nie to, że od ponad roku oba obiekty nie są połączone. Na perony trzeba więc iść w deszczu. 

W sierpniu 2021 roku otwarto dla podróżnych przebudowany budynek dworca w Skarżysku-Kamiennej. Dworzec jest ogromny, niełatwo go zapełnić. Działa informacja pasazerska i windy. Kiosk i kasa są otwarte, udało się nawet wynająć część powierzchni komercyjnych, co ostatnio nie jest regułą. Oczywiście, fakt, ze większość przestrzeni pozostaje pusta, nie napawa satysfakcją. 
Prawie dokładnie rok później PKP PLK otworzyła zbudowany w ramach opóźnionej o dwa lata modernizacji linii nr 25 tunel na perony. Pasażerów czekała przykra niespodzianka - przejście do tunelu z dworca jest tymczasowo zamknięte, w związku z czym na zakryte wiatami perony trzeba przedostać się wychodząc na zewnątrz. Dodatkowo nie zawsze otwarte są najbliższe drzwi dworcowe. 

Sytuacja utrzymuje się już ponad 15 miesięcy. - Połączenie tunelu z dworcem w Skarżysku-Kamiennej jest praktycznie wykonane. Aczkolwiek przed przeprowadzeniem robót budowlanych związanych z usunięciem ściany dzielącej obydwa obiekty, konieczne będzie sporządzenie dodatkowej ekspertyzy, która stwierdzi czy i jakie ewentualne dodatkowe zabezpieczenia konstrukcyjne należy wykonać, żeby połączyć historyczny budynek dworca z nowym tunelem w bezpieczny dla obu obiektów sposób. Wykonanie ekspertyzy zostało już zlecone - informuje Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP SA. 

Nie ma zatem dokładnego terminu otwarcia przejścia dla pasażerów.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5