Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

RegioJet wjechał na Ukrainę. Na razie w ramach testów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
04-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-03-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
RegioJet wjechał na Ukrainę. Na razie w ramach testów
fot. M. SzymajdaPociąg RegioJet w Koszycach. Stąd wyruszy do Czopu
Z końcem lutego do stacji Czop na ukraińskim Zakarpaciu dotarł pociąg prywatnego czeskiego operatora RegioJet. Wkrótce ma ruszyć regularne połączenie Praga - Koszyce - Czop.

Na razie przejazd, który miał miejsce o poranku 27 lutego, był elementem testów planowanego do uruchomienia przez RegioJet połączenia. Do Czopu, który jest ważnym ukraińskim węzłem kolejowym (znajdującym się przy trójstyku granic Ukraina – Słowacja – Węgry) dojechały trzy wagony sypialne. Najpierw, na odcinku od Koszyc do Czernej nad Cisą prowadzone były przez elektrowóz prywatnego operatora IG Rail, a później, na transgranicznym odcinku, już lokomotywą spalinową Ukrzaliznyci, zdolną jeździć po torach 1435 mm (do Czopu dochodzi tor "europejski").

Wygląda na to, że pociągi z Pragi do Czopu będą kursować już za kilka, może kilkanaście tygodni. Tym samym RegioJet uruchomi drugą linię z nastawieniem na ukraińskiego pasażera. Pierwszą jest linia Praga – Kraków – Przemyśl skomunikowana z ukraińskimi pociągami na tej ostatniej polskiej stacji.

Wiadomo na razie, że w tym roku nie będzie innego pociągu RJ z Pragi do Splitu. Przynajmniej do połowy grudnia nie ruszy też zapowiadany pociąg Praga – Berlin. Czeski prywatny operator rozszerzy natomiast (od 2026) siatkę regionalnych dotowanych połączeń w regionie Uścia nad Łabą. Dla tego zamówienia zakupi nowe zespoły trakcyjne z bydgoskiej Pesy. 
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5