Partnerzy serwisu:
Pasażer

Regiojet 27 marca wjedzie na Ukrainę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
20-03-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Regiojet 27 marca wjedzie na Ukrainę
fot. RegioJetRegiojet pojedzie do ukraińskiego Czopu
27 marca RegioJet po raz pierwsze dotrze na Ukrainę z regularnymi, codziennymi połączeniami. Poinformował o tym ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow.

Testowo RegioJet wjechał do Czopu już w końcu lutego. Przewoźnik sprawdzał wówczas w praktyce jak przebiega wjazd do Ukrainy i opracowywał z pogranicznikami metody odprawy pasażerów.

Pociąg Praga - Koszyce - Czop

Przedłużone do Czopu będą nocne pociągi z Pragi, które obecnie kończą bieg w Koszycach. Elektryczna lokomotywa doprowadzi je do stacji Cierna nad Tisou, a na odcinku od tej stacji, przez granicę i do Czopu (to około 10 kilometrów) prowadzić je będzie ukraińska lokomotywa, po torze normalnym 1435 mm (dalej, w głąb Ukrainy, jest już rozstaw 1525mm). Dotąd nie znaliśmy terminu otwarcia tego połączenia, chociaż to, że stanie się to jeszcze wiosną 2024 roku, podkreślał właściciel RegioJetu – Radim Jancura.

– 27 marca uruchamiamy nową kolejową trasę pasażerską Chop-Praga. Rozwój sieci napędza gospodarki obu krajów, wzmacnia nasze partnerstwo, łączy rodziny i przyjaciół. Dziękujemy wszystkim czeskim przyjaciołom Ukrainy i naszym partnerom z Regiojet. Koleje Ukraińskie zmieniają stację Czop w czynny węzeł pasażerski do komunikacji międzynarodowej – powiedział wicepremier Ołeksandr Kubrakow.

Czop międzynarodowym węzłem

Nowe połączenie z Czopu do Pragi będzie działać równolegle z połączeniem do Budapesztu i Wiednia. Obecnie kursuje jedno nocne i jedno dzienne połączenie do Czopu, a także jeden pociąg do Budapesztu. Kursują też dwa pociągi regionalne Kolei Węgierskich – jeden (przedłużony do Mukaczewa) do Debreczyna, a drugi do przygranicznej węgierskiej stacji Zahony, skąd możliwa jest przesiadką na inne pociągi dalekobieżne w głąb Węgier.

Nowy pociąg RegioJet wyjedzie z Pragi o 21:52, a do Czopu dotrze o 10:35 czasu lokalnego. Powrót zaplanowano na 17:35, przyjazd do Pragi na 5:46. Pociąg będzie zestawiony z wagonów z miejscami do leżenia.

Tym samym RegioJet po raz pierwszy w swojej historii regularnie wjedzie na Ukrainę. Cały czas działa natomiast połączenie do Praga – Przemyśl, które także jest dedykowane ukraińskim klientom. Mogą oni kupić jeden bilet na połączenie dalej do Lwowa i Przemyśla, już z wykorzystaniem składów UZ.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5