Partnerzy serwisu:
Pasażer

Polregio: To pasażerowie ocenią decyzję KD o dezintegracji taryfowej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-08-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Polregio: To pasażerowie ocenią decyzję KD o dezintegracji taryfowej
fot. Kasper FiszerPociąg Przewozów Regionalnych we Wrocławiu
Przewozy Regionalne informują, że zasady rozliczania honorowania biletów wieloprzejazdowych przez wszystkich przewoźników były takie same. Spółka zauważa korelację pomiędzy integracją taryfową a liczbą podróżnych i wskazuje, że co piąty jej pasażer podróżuje z biletem uprawniającym do przesiadki na pociąg innego przedsiębiorstwa.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o decyzji Kolei Dolnośląskich dotyczącej zaprzestania honorowania części biletów Przewozów Regionalnych. W pociągach wojewódzkiego przewoźnika już od 1 września nie będą uznawane RegioKarnety, Bilety Turystyczne i bilety wydane według oferty Razem w Polskę. Nie dotyczy to jedynie biletów wydanych do 31 sierpnia – te, jak zapewniły nas Przewozy Regionalne, zachowają ważność zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu ich zakupu.

Integracja taryfowa przekłada się na zwiększenie liczby podróżnych

Jak poinformował nas Zespół Prasowy Przewozów Regionalnych (Polregio), rezygnacja z dalszego honorowania wspomnianych biletów przez KD nie spowoduje innych zmian w kształcie ofert. Podróżni nie mogą się więc spodziewać spadku cen czy rozszerzenia ważności biletów w innym zakresie, co częściowo zrekompensowałoby nowo powstałe niedogodności. Jednocześnie PR jednoznacznie opowiedziały się za dalszą integracją taryfową na kolei, w tym z przewoźnikami regionalnymi.

– Zintegrowana oferta taryfowa to większa dostępność usług transportowych dla pasażerów. Dlatego nasza spółka jest zdania, że wspólne oferty taryfowe [czy] wzajemne honorowanie ofert jednego przewoźnika w pociągach uruchamianych przez innego przewoźnika pozytywnie wpływają na liczbę przewożonych osób koleją – czytamy w krótkim stanowisku przesłanym nam przez służby prasowe PR. – Sądzimy [więc], że to pasażerowie ocenią decyzję KD – komentuje dotychczasowy partner dolnośląskiego przewoźnika.

Już co piąty pasażer z biletem uprawniającym do przesiadki

– Z własnego doświadczenia wiemy, że z roku na rok wzrasta liczba pasażerów korzystających z różnego typu ofert wspólnych pozwalających kontynuować podróż środkami różnych przewoźników – poinformował nas ogólnopolski przewoźnik. – W roku bieżącym co piąty pasażer pociągów Przewozów Regionalnych podróżował z biletem pozwalającym kontynuować przejazd środkiem [transportu] innego przewoźnika – wylicza Zespół Prasowy.

PR powtórzyły podawaną wcześniej informację, że Koleje Dolnośląskie otrzymywały ustalone w umowie pomiędzy spółkami wynagrodzenie od każdego sprzedanego biletu według honorowanych ofert PR, a nie tylko od biletów wykorzystanych w pociągach KD. – Zasady rozliczania z wszystkimi przewoźnikami są tożsame – podkreśla spółka. Nie odpowiedziała natomiast wprost na nasze pytanie, czy istnieje zagrożenie wyjścia z analogicznych porozumień innych spółek samorządowych, które uznają bilety wieloprzejazdowe PR.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5