Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Dolnośląskie nie będą honorować kilku ofert Polregio [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-08-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Dolnośląskie nie będą honorować kilku ofert Polregio [aktualizacja]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Od 1 września Koleje Dolnośląskie wycofują się z honorowania kilku ofert Przewozów Regionalnych. Decyzja przewoźnika najbardziej utrudni życie tym wszystkim, którzy lubią tanio podróżować pociągami regionalnymi w czasie wolnym.

Najbardziej dotkliwe będzie wycofanie się z akceptowania Biletu Turystycznego. Bilet ten w wersji za 45 zł (jest również dostępny wyłącznie na pociągi Przewozów Regionalnych – za 39 zł) pozwala na przejazd zarówno pociągami Przewozów Regionalnych, jak i wybranych przewoźników samorządowych (w tym – do 1 września – KD) od piątku od godziny 18 do poniedziałku do godziny 6 rano. Od teraz, aby bez przeszkód poruszać się pociągami regionalnymi dwóch przewoźników na Dolnym Śląsku, w weekend trzeba będzie kupić dwa osobne bilety zasadzające się o te same ramy czasowe. Co gorsza, bilet „Podróżuj z KD” zmieni nazwę na "Weekend z KD", a jego cena wzrośnie do 47 zł.

Aktualizacja: Jak poinformował "RK" zarząd Kolei Dolnośląskich, spółka wycofała się z podwyżki cen biletów "Podróżuj z KD", które zmienią się w "Weekend w KD". Bilet wciąż będzie kosztował 35 zł.

W KD nie skorzystamy także z Regio Karnetu oraz wspólnego biletu weekendowego PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i KD pod nazwą „Razem w Polskę” (tu podkreślić trzeba, że z przewoźników samorządowych tylko KD weszły do tej oferty… i właśnie przestają ją honorować).

Ponadto Przewozy Regionalne z własnej inicjatywy wycofują się z oferty „turystyczne + Czechy". W tym przypadku chodzi o to, że Przewozy Regionalne przestały w zasadzie obsługiwać połączenia do stacji granicznych z Czechami.

– Przeprowadzone badania marketingowe wykazały, że oferta weekendowa „Bilet turystyczny” cieszy się niskim zainteresowaniem ze strony osób korzystających z pociągów KD. W ciągu miesiąca z przejazdów na podstawie tych biletów korzystało ok. 35 osób (ok. 8 w każdy weekend), natomiast, dla porównania, z oferty weekendowej „Podróżuj z KD” – około 400 osób w każdy weekend – czytamy na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

Jak informuje KD, podobnie niskim zainteresowaniem cieszyły się oferty REGIOkarnet oraz „Razem w Polskę”. – Ponadto dalsze honorowanie tych biletów nie znajdowało uzasadnienia ekonomicznego ze względu na bardzo niskie wynagrodzenie KD z tego tytułu – podaje przewoźnik.

– Pragniemy również zauważyć, że honorowanie to miało jednostronny charakter – oferta „Podróżuj z KD” nie jest bowiem honorowana w Przewozach Regionalnych. Obecnie do przejazdów wielokrotnych pociągami KD uprawnia szereg różnego rodzaju ofert – dzięki wprowadzonej zmianie liczba tych ofert ulegnie znacznemu zmniejszeniu, dzięki czemu oferta taryfowa KD stanie się bardziej przejrzysta – czytamy.

Aktualizacja: Stanowisko PolRegio

24 sierpnia rano swoje krótkie stanowisko w sprawie wycofania się z ofert spółki Koleje Dolnośląskie przesłały Przewozy Regionalne. Poniżej publikujemy je w całości.

"Uprzejmie informujemy, że decyzją KD od 1 września br. w pociągach Kolei Dolnośląskich nie będą honorowane bilety z ofert „Razem w Polskę Komfort” , „Razem w Polskę Standard”, REGIOkarnet i Bilet Turystyczny. Bilety zakupione w przedsprzedaży do 31 sierpnia br. włącznie będą honorowane zgodnie z terminem ważności na nich określonym. W sprawie przyczyn takiej decyzji prosimy o kontakt z Kolejami Dolnośląskimi. Informujemy, że Spółka Koleje Dolnośląskie otrzymywała wynagrodzenie od każdego sprzedanego biletu, a jego wysokość została określona w stosownych umowach."
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5