Partnerzy serwisu:
Pasażer

PR chcą uproszczenia zasad honorowania z ŁKA

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-01-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PR chcą uproszczenia zasad honorowania z ŁKA
fot. Kasper Fiszer
Czy wkrótce w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej honorowane będą bilety w taryfie Regio wydane w kasach? Przewozy Regionalne zapowiadają propozycję uproszczenia zasad regulujących tę kwestię, ale szczegóły nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też, jakie stanowisko zajmie w tej sprawie ŁKA.

Jak opisywaliśmy w grudniu, zasady wzajemnego honorowania biletów pomiędzy Łódzką Koleją Aglomeracyjną a Przewozami Regionalnymi (Polregio) są tak skomplikowane, że powodują błędy w działaniu samych przewoźników. PR sprzedawały bowiem bilety z nadrukowaną nieprawdziwą informacją o możliwości podróży na ich podstawie w pociągach ŁKA. Ogólnopolska spółka zapowiada, że będzie dążyć do uproszczenia zasad wydawania jednego biletu na podróż łączoną.

PR chętnie zadziała na korzyść pasażerów

Problem dotyczył biletów turystycznych wydanych w konduktorskich terminalach mobilnych. Umowa regulująca honorowanie biletów wskazuje bowiem, że w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ważne są jedynie bilety PR kupione w kasach biletowych (obostrzenie to nie dotyczy jedynie biletów okresowych). Tymczasem skrócony opis zakresu ważności drukowany na blankietach był taki sam w przypadku zakupu w kasie i w pociągu.

PR szybko usunęły mylący zapis, ale nie rozwiązało to trudności dla podróżnych – np. wsiadających do pociągu Regio na stacji bez kasy i przesiadających się na kurs uruchamiany przez ŁKA. – Planujemy wystąpić o ŁKA, aby uregulować tę kwestię na korzyść pasażerów – zapowiedział więc jeszcze w zeszłym roku Michał Stilger, główny specjalista ds. public relations Przewozów Regionalnych. – Jeśli decyzja drugiej strony będzie pozytywna, chętnie wprowadzimy tę zmianę – dodał.

ŁKA czeka na oficjalną propozycję

Na razie wniosek PR nie dotarł jednak oficjalnie do łódzkiego przewoźnika. – Zgodnie z informacją uzyskaną od spółki Przewozy Regionalne, propozycje konkretnych zapisów dotyczących oferty biletu turystycznego zostaną przedstawione nam wraz z nową umową o świadczeniu kolejowych przewozów pomiędzy ŁKA a PR, która będzie obowiązywać od 1 marca tego roku – wskazuje Marta Markowska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nie wiadomo więc, jak szeroki mógłby być zakres wprowadzonych korzystnych dla podróżnych zmian.

Zasady honorowania biletów pomiędzy PR i ŁKA pozostają jednak póki co jednymi z najbardziej skomplikowanych w skali kraju. Do ograniczeń w uznawaniu biletów z kas dochodzą bowiem te związane z poszczególnymi ofertami. Choć w pociągu ŁKA można korzystać z biletu turystycznego, nie jest honorowany bliźniaczy RegioKarnet. PR uznaje natomiast bilety wydawane przez ŁKA nie tylko w terminalach mobilnych i w kasach, ale także w automatach biletowych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5