Partnerzy serwisu:
Biznes

Polregio. Nowa nazwa Przewozów Regionalnych zatwierdzona

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
23-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Polregio. Nowa nazwa Przewozów Regionalnych zatwierdzona
Fot. Przewozy Regionalne
Zarząd spółki Przewozy Regionalne pozyskał zgody korporacyjne i jest gotowy do zmiany marki konsumenckiej i identyfikacji wizualnej spółki - w tym malowania taboru. Nową nazwą operatora będzie Polregio.

O planowanych zmianach identyfikacji wizualnej i nazwy należącej do ARP i marszałków województw spółki przewozowej jako pierwszy informował "Rynek Kolejowy". Według naszych informacji, do prezentacji tych zmian ma dojść w grudniu tego roku. Na razie nowości są pilnie strzeżoną tajemnicą przewoźnika.

Mimo starań spółki, nie wszystko pozostanie niespodzianką. Województwo kujawsko-pomorskie opublikowało bowiem w swoim biuletynie informacji publicznej uchwałę, w której zapowiada przyjęcie nowego systemu identyfikacji i nazwy (a właściwie marki konsumenckiej) przez spółkę. Pada też nazwa - POLREGIO (zapisana wielkimi literami - przyp. JM.).

Przewozy Regionalne nie zaprzeczają informacjom opublikowanym na stronach zarządu województwa. To o tyle istotne, że w pierwszej połowie roku najbardziej prawdopodobnym wariantem była nazwa Polskie Regio. Wciąż zresztą czeka na odkrycie większa część tajemnic, w tym nowe logo czy schemat malowania taboru (choć pojawią się przecieki, dementowane przez spółkę).

Uchwała obejmuje również zmiany w zasadach kształtowania wynagrodzeń prezesa i członków zarządu spółki, oraz wyrażenie zgody na dokonanie zmian w dokumentach regulujących zaciągnięcie przez spółkę zobowiązań finansowych. Według informacji RK, chodzi jedynie o drobne korekty, a nie nowe kredyty lub obligacje.

Jak zapowiadał w rozmowie z miesięcznikiem "RK" prezes Krzysztof Mamiński, zmiany w systemie identyfikacji spółki będą wprowadzane stopniowo, by ograniczyć koszty. W tym roku po raz pierwszy w historii przewoźnik ma osiągnąć dodatni wynik finansowy.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5