Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociągi na Ukrainę ruszą 10 października [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-09-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociągi na Ukrainę ruszą 10 października [aktualizacja]
Fot. M. Szymajda
O starcie połączeń kolejowych Przemyśl - Lwów - Kijów, realizowanych wspólnie z PKP Intercity, powiadomiły dziś Koleje Ukraińskie. 

Nowe rządowe rozporządzenie zezwoli w końcu na uruchomienie kolejowych przewozów pasażerskich z Polski na Ukrainę. Do marca 2020 takie pociągi uruchamiały Koleje Ukraińskie z porozumieniu z PKP Intercity w relacji Przemyśl – Lwów/Kijów/Odessa, oraz w relacji Warszawa – Kijów i Wrocław – Lwów. Obecnie nie kursuje żaden taki pociąg. 

– Zgodnie z wcześniej zapowiadanymi planami otwarcia granicy wschodniej PKP Intercity przygotowało się do wprowadzenia połączeń z Ukrainą na termin ogłoszenia zmian rozporządzeniem Rady Ministrów. Kursowanie pociągów do/z Ukrainy nastąpi po zgłoszeniu gotowości wschodniego partnera do uruchomienia rozkładowych kursów, obsługiwanych jego pojazdami Hyundai Rotem – napisała 29 września, w odpowiedzi na nasze pytania, Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity. Dziś już wiemy, że pociągi z Przemyśla będą reaktywowane 10 października.

– 10 października Ukrzaliznycia wznowi międzynarodowe połączenia kolejowe z Polską. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu między stroną ukraińską i polską oraz współpracy polskimi kolejami. Bilety kolejowe na trasę Kijów - Przemyśl będą dostępne od 1 października. Można je kupić za pośrednictwem strony booking.uz.gov.ua lub w kasie. Tak jak wcześniej trasę będzie obsługiwać szybki pociąg Hyundai Rotem –
 poinformowało biuro prasowe UZ.

Pociągi na wschód (prawdopodobnie do Mościsk II, gdyż od tej stacji do Lwowa wciąż nie ma toru o szerokości 1435 mm, choć są plany jego budowy) chce też uruchamiać RegioJet. Również temu operatorowi trudno przedstawić jeszcze datę startu połączeń.

– Nie możemy jeszcze wskazać daty startu tych połączeń, ale nowe przepisy oznaczają bardzo ważny krok na przód. Czekamy na oficjalne potwierdzenie wejścia nowego rozporządzenia i rozpoczynamy finalna fazę przygotowań do uruchomienia pociągów – koordynację rozkładu jazdy z ukraińskim przewoźnikiem – powiedział Aleš Ondrůj, rzecznik prasowy Regiojet. 

Przypomnijmy, że bez problemu od dawna kursują pociągi z Ukrainy na Słowację i Węgry. Tylko Polska zablokowała pociągi spoza UE.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pociągi na Ukrainę wciąż w zawieszeniu

Pasażer

Pociągi na Ukrainę wciąż w zawieszeniu

Michał Szymajda 04 września 2021

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pociągi na Ukrainę wciąż w zawieszeniu

Pasażer

Pociągi na Ukrainę wciąż w zawieszeniu

Michał Szymajda 04 września 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5