Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociągi międzynarodowe nie przeszkodzą podkarpackim drezynom

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociągi międzynarodowe nie przeszkodzą podkarpackim drezynom
fot. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Zapowiadana intensyfikacja ruchu na linii nr 108 na południe od Sanoka nie zagrozi funkcjonowaniu drezyn turystycznych. Zarządca infrastruktury potwierdza, że nadal możliwe będzie ich kursowanie w przerwach pomiędzy kolejnymi pociągami. Turyści będą mogli skorzystać z tej atrakcji, jeśli przedłużona zostanie umowa PKP PLK z lokalnym przedsiębiorstwem Debies.

Od kilku lat na linii kolejowej nr 108 od węzła Sanok do Ustrzyk Dolnych odbywają się przejazdy drezynowe. Stanowią one jedną z coraz bardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych regionu. Po podgórskiej linii można przejechać się, korzystając z siły własnych mięśni, pomimo wznowienia regularnego ruchu pociągów pasażerskich Polregio.

Potrzeby pasażerów i turystów można pogodzić

Na grudzień zaplanowane zostało kolejne rozszerzenie oferty połączeń kolejowych, bo swoje kursy w relacji Sanok – Ustrzyki – Krościenko – Chyrów (Ukraina) zamierza uruchomić prywatny przewoźnik SKPL Cargo. Jeśli nie zajdą zmiany w rozkładzie jazdy finansowanych z budżetu regionu kursów krajowych, trasą będzie przejeżdżać 12 pociągów dziennie, licząc łącznie kursy w obie strony. Nie wymusi to jednak likwidacji przewozów drezynowych.

– Drezyny rowerowe kursują na odcinku Zagórz – Uherce – Ustrzyki Dolne w przerwach między pociągami. Takie same zasady będą obowiązywać w przyszłym rozkładzie jazdy 2024/2025 – zapewnia Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Dodaje, że właścicielem drezyn turystycznych jest firma Debies z siedzibą w Uhercach Mineralnych.

Zasady bezpieczeństwa w specjalnym regulaminie

Lokalne przedsiębiorstwo posiada świadectwo bezpieczeństwa wydane przez Urząd Transportu Kolejowego dla przewoźnika realizującego przejazdy turystyczno-wypoczynkowe i rekreacyjne. Aktualnie kursy odbywają się na podstawie umowy, jaką lokalna spółka zawarła w kwietniu tego roku z PKP PLK. – Umowa ta obowiązuje w okresie od 1 maja do 7 grudnia tego roku – wskazuje nasza rozmówczyni.

– Jazda drezyn odbywa się na podstawie opracowanego przez nas regulaminu kursowania drezyn rowerowych – dodaje przedstawicielka PKP Polskich Linii Kolejowych. Zaznacza, że firma Debies otrzymała zgodę na wykorzystanie tylko wspomnianego już odcinka linii nr 108. Jak zastrzega na swojej stronie internetowej przewoźnik drezynowy, kursy odbywają się zgodnie z rozkładem jazdy, a uczestnicy muszą przestrzegać poleceń obsługi, w tym dotyczących zatrzymań, relacji przejazdu itp.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5