Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP LHS chce kupić 20 nowych lokomotyw spalinowych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
20-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
20-02-2024
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP LHS chce kupić 20 nowych lokomotyw spalinowych
fot. PKP LHS
Spółka PKP LHS przygotowuje się do zakupu nowych lokomotyw. Te, które posiada obecnie, choć zmodernizowane, mają już prawie 50 lat.

Operująca na szerokotorowej linii spółka PKP LHS wszczęła postępowanie na opracowanie studium wykonalności dla zakupu 20 nowych lokomotyw spalinowych na tor 1520 mm. Jak wynika z opisu zamówienia, spółka planuje kupić lokomotywy przed 2030 rokiem. 

Studium ma zawierać standardowe elementy, takie jak analiza techniczna, finansowa czy kosztów i korzyści. Wykonawca ma też sprawdzić możliwość pozyskania ewentualnych źródeł finansowania zewnętrznego. Kryteria wyboru wykonawcy to cena (80%) i termin wykonania (20%). 

Posiadane przez PKP LHS lokomotywy liniowe wyprodukowano w latach 1977–1980, a manewrowe w latach 1978–1985. Poddano je jednak w ostatnich latach bardzo intensywnej modernizacji. 

Spółka PKP LHS niedawno osiągnęła rekordowy wynik finansowy I półrocza na poziomie ok. 49,5 mln złotych. Zanotowano też trzycyfrowy wzrost przewozów intermodalnych. Ostatnie duże inwestycje spółki to rozbudowa stacji granicznej Hrubieszów oraz terminal przeładunkowy na stacji Wola Baranowska.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5