NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Opoczno Południe: Będzie autobus transferowy

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 01.12.2014 353

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-12-01 09:13:13 Autor: kris kross
---.140.132.86
I to jest cos czego brakuje PIiCowi. Chec poprawy, dostrzeganie klienta. Nie zawsze jest idealnie, ale cos sie probuje robic.
Oby wiecej takich inicjatyw. Brawo.
2014-12-01 09:30:25 Autor: Krzysztof
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kris kross

A może jeszcze się pochwalisz swoją wiedzą na temat tajemniczego przewoźnika, który będzie zatrzymywał się na stacji Opoczno Południowe? Oprócz wielce chwalonego PR, który będzie tam miał dwa pociągi na dobę.
Według ciebie jak się on nazywa i czego mu będzie brakować od połowy grudnia w kontekście Opoczna?
2014-12-01 09:35:40 Autor: soad
---.dynamic.chello.pl
będą nowe autokary z Katowic do Krakowa :) :) :)
2014-12-01 09:44:52 Autor: Kflik
---.60.129.178
@Krzysztof

Temu drugiemu przewoźnikowi brakuje działań proklienckich - zamiast tego jest kara 650zł za zgubienie/zapomnienie biletu lub brak czasu na jego zakup np. po zakończeniu spotkania u klienta. Podobnie kara 10zł od osoby dla dużych rodzin za to, że z gromadką dzieci, jeśi rodzic jest tylko jeden, ciężko jest iść do kasy by kupić bilet.

Temu drugiemu brakuje też uruchamiania połączeń przez Opoczno "zwykłe"(co akurat nie jest dziwne) i brak integracji taryfowej z pocągami tam kursującymi więc skomunikowania nie będą działać tak dobrze jak w przypadku PR.
Inna sprawa, że PRy mają chyba tylko 1 pociąg ne tym nowym przystanku.

Natomiast ciekawym pytaniem czy te autobusy będą wpisane do rozkładu internetowego oraz czy będzie się dało kupić bilet np. Kraków - Opoczno - zmiana stacji - Tomaszów Mazowiecki (pewnie będą sprzedawać bilety przez łącznicę ale to jednak trochę inna trasa).
2014-12-01 09:54:23 Autor: SP45-116
---.warszawa.vectranet.pl
A to nie będzie autobus komunikacji miejskiej, tylko KKS? Ktoś tu nie myśli. To ma być według mnie linia miejska z ewentualnym akceptowaniem biletów kolejowych.
2014-12-01 10:02:26 Autor: gustaw
---.120.225.195.static.bait.pl
pamiętacie jak budowali przystanek Włoszowa Północ ile było płaczu i lamentu a terazco?
2014-12-01 10:08:59 Autor: Kflik
---.60.129.178
@SP45-116

Najlepiej by tak było - autobusowa linia miejska ale wpisana do rozkładu kolejowego i z akceptowaniem biletów kolejowych.

Przydałby się jeszcze transfer do Końskich - może jakiś busiarz to zrobi.
2014-12-01 10:12:06 Autor: Kflik
---.60.129.178
@gustaw

płacz i lament był nakręcany przez media bo sądzili, że znaleźli fajny temat by dokopać PiSowi.
Teraz cięzko im zwalić "winę" na PiS więc wygląda to nieco inaczej.

niestety media w Polsce działają tragicznie - trudno media z podobnym upolitycznieniem i narzucaniem sposobu myślenia w innych "cywilizowanych" krajach,
które tak bardzo chcą być opiniotwórcze...że aż podsuwają ludziom jak rozumieć to co się dzieje
(widać to choćby po tym jak ubierane są w "opisujące słowa" wypowiedzi polityków lubianych a jak nielubianych.
2014-12-01 10:27:15 Autor: Fidel
---.209.9.137
Przystanek osobowy nazywa się "Opoczno Południowe" a nie "Opoczno Południe" no ale skąd samozwańczy specjalista autor ma o tym wiedzieć :)
2014-12-01 11:12:26 Autor: lechu992
---.opera-mini.net
Juz sie doczekac nie moge tego przystanku! Szkoda tylko, ze tlk Pobrzeze bedzie teraz kursowac wg relacji kolobrzeg - warszawa i ten sposob nie ma bezposredniego polaczenia z trojmiastem. Szkoda ze bede musial sie przesiadac i przez to podroz bedzie dluzsza. Dziwne, bo do jakiegos Olsztyna dojade, a do Trojmiasta nie. Ale jak sie nie ma tego co sie lubi, to sie lubi to co sie ma.
2014-12-01 11:23:09 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Ten przystanek to największa patologia wraz Włoszczową Północ bo:
a) otworzył CMK na segment nieprzeznaczony do jazdy CMK zamiast liniami alternatywnymi
b) otworzył też precedens do budowy kolejnych przystanków w polu.
c) stwarza precedens nie remontowania linii alternatywnych względem CMK (konkurencja)
d) oferta pasażerska na liniach alternatywnych jest gorsza

Ponadto wyliczyłem na infokolej jeszcze przed wyrzuceniem, że 2 rozkładowe postoje kosztują 13 minut pleców w rozkładzie a kolejne 2-3 minuty na rozkładowej 150 km/h. Przy szlakowej 200 km/h robi się już 20 minut dłużej względem przelotów.
2014-12-01 11:24:02 Autor: Drogowiec
---.112.109.214
Pomysł z autobusem mądry. Powinna to być komunikacja darmowa dla każdego z biletem do/przez Opoczno. Pełna integracja z pociągami i będzie ruch. A autobusik do Końskich to tylko chyba przez prywatną inicjatywę.
A parking przesiadkowy zrobili?
Czas dojazdu do Warszawy ok. 1 h (kiedyś chyba skończą remont) sprawi, że Opoczno może być kolejną stołeczną sypialnią, całkiem atrakcyjną. Ale na to trzeba przynajmniej 6 par pociągów.
2014-12-01 11:27:51 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
czy jest już kasa PKP IC we Włoszczowej? #PKPICoszołomy650
2014-12-01 11:31:40 Autor: Drogowiec
---.112.109.214
@scorpio
Niekoniecznie masz rację jeśli chodzi o a) i b): Bardzo dużo ludzi chce dojechać do stacji samochodem i zaparkować (vide linia do Siedlec).
c) i d) Patologia PKP może kiedyś ulec złagodzeniu. Podobnie jak patologia z brakiem prawdziwych ekspresów (pamiętasz lata 1980, gdy jeździł Ex Chrobry, który z Warszawy do Szczecina nie zatrzymywał się w Poznaniu? Zaraz po nim jechał Ex Lech bezpośrednio do Poznania, a przed nimi ekspres do Zielonej Góry, który stawał w Koninie i Gnieźnie? Dało się.)
2014-12-01 11:48:36 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Za: Drogowiec
@scorpio
Niekoniecznie masz rację jeśli chodzi o a) i b): Bardzo dużo ludzi chce dojechać do stacji
samochodem i zaparkować (vide linia do Siedlec).
c) i d) Patologia PKP może kiedyś ulec złagodzeniu. Podobnie jak patologia z brakiem prawdziwych
ekspresów (pamiętasz lata 1980, gdy jeździł Ex Chrobry, który z Warszawy do Szczecina nie
zatrzymywał się w Poznaniu? Zaraz po nim jechał Ex Lech bezpośrednio do Poznania, a przed nimi
ekspres do Zielonej Góry, który stawał w Koninie i Gnieźnie? Dało się.)

Po pierwsze nie porównuj linii transferowej o profilu HS do linii klasycznej ruchu mieszanego, częściowo dostosowanej do 160 km/h z peronami w każdej wiosce. A Lubuszanin nigdy nie jechał z postojem w Koninie i Gnieźnie bo się nie da. Z Wrześnią ci się pokićkało. Chrobry jechał po obwodnicy Poznania, specjalnie pod ten pociąg dostosowanej do prędkości 90 km/h. Miało to sens przy braku ograniczeń. Jeśli teraz po obwodnicy będzie można śmigać 100-120 km/h to warto do tego pomysłu wrócić (postój w Swarzędzu z przesiadką na KW do Poznania a po budowie przystanku Poznań Kampus docelowo tam powinien być postój).
Po drugie kwestia większej ilości ekspresów na zachodniej E20 nie wchodzi w rachubę ze względu na stan torów to raz i ch...rnie drogą taryfę E to dwa.
2014-12-01 11:54:47 Autor: Krakus_E30
---.133.192.36
Jestem przekonany, że ten Radosny Czas Oczekiwania, którzy się właśnie zaczął K65 spędza w szampańskim humorze. Autobus transferowy na CMK - to jest to!

Nie od dziś wiadomo o autobusach PKS... Jędrzejejów ze zwykłej "herbskiej" Włoszczowy na lini częstochowskiej do tej pretiżowej i pięknej Włoszczowy Północ na CMK. Co więcej te autobusy kursują bardzo punktualnie, jak w Szwajcarii, a jadąc przez cała miasto, rynek, dworzec PKS - a więc empicentrum aglomaracji włoszczowskiej, gęsto zaludnionej sieci, wręcz sitwy osadczej, tudzież osadniczej. Tak, bez watpienia Opoczna ma się od kogo uczyć!

Następnym, logicznym krokiem, będzie budowa ustęknionej łącznicy w Czarncy obok Włoszczowej jak i tej właśnie w Opocznie.

Dopiero po 2022 roku ruszy cała gotowa linia nr 8, potem linia 25 także w całości, a potem KDP "Y".

Ufam, że do tego czasu autobusy transferowe będą dojeżdżać do Opoczna także z Końskich, jeśli nie Skarżyska, a te do Włoszczowy pojadą z Kielc czy Buska. A może i Tarnowa? Wydaje się, że pochodzenia i misyjne doświadczenie nowego Ordynariusza w Kielcach będzie temu sprzyjać.

Amen.
2014-12-01 12:01:59 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
@scorpio

Przecież tam Pendolino nigdy się nie zatrzyma.
Tylko InterRegio z v=120 km/h i jakieś TLK v=150.
2014-12-01 12:31:40 Autor: pinkdotR
---.174.214.50
Bardzo dobre rozwiązanie z tym autobusem - w sumie naturalne ale w naszej rzeczywistości wielu rzeczy oczywistych niedasię zrobić więc jest powód do zadowolenia. Łódzkie PR w ogóle są w ostatnich latach bardziej postępowe od średniej i to jest kolejny przykład to potwierdzający. Ciekawe czy coś podpasuje rozkładowo do przesiadek, czy będzie trzeba zrobić jakieś korekty. Pierwszy przykład na jaki spojrzałem: Tomaszów Maz. 19:48 - Opoczno Południowe 20:17 i o 20:23 z Opoczna Południowego pociąg do Krakowa na 22:01. Byłoby atrakcyjne połączenie wieczorne ale za mało czasu na transfer. Samochodem dałoby radę ale autobusem nie bardzo, choć pół godziny, o czym jest mowa w artykule to znowu za długo. Kwadrans powinien być optymalnym czasem transferu.
2014-12-01 12:39:29 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Ave Ja
Zatrzymuje się na Gosiewie więc zatrzyma się i na Lesie. Kwestia czasu. Tyle razy można powtarzać a sekta gosiewsko-opoczyńska nie zrozumie - potok jest na klasycznych stacjach, na których należy poprawić ofertę a nie psuć czas jazdy oraz rynek na CMK. Kolejarzu65 pomóż!!!
2014-12-01 13:08:37 Autor: Kflik
---.60.129.178
@scorpio

nie przesadzajmy, że Opoczno i okolica albo Włoszczowa i okolica NIE MOŻE mieć sprawnego połączenia z resztą kraju (Kraków, Katowice, Warszawa, Łódź, Poznań, Szczecin) w imię ideologii. Takie peroniki _są_ potrzebne i nie można prowadzić polityki w stylu "albo tu albo tam".
Na sąsiednich liniach TEŻ musi być dobra oferta.
Zwłaszcza, że na tych peronikach nie musi zatrzymywać się (i nie zatrzymuje) każdy pociąg a tego typu stacje istnieją choćby we Francji.

To nie są stacje co 10km więc tego typu porównania są dziecinadą.

Co więcej pociągi TLK - jako nienadające się do podróży na krótszych odległościach - nadają się tylko na tą linię a ich byt na liniach typu 1 czy 8 jest nielogiczny - co najmniej do czasu poprawienia czasów przejazdu. (tam powinny być przyspieszone na wzór niemieckich RE )
2014-12-01 13:10:39 Autor: Kflik
---.60.129.178
@pinkdotR

jest inny problem: opóźnienia.

Zwłaszcza gdy przesiada się w pociąg na CMK.
Dlatego w tym kierunku półgodziny na przesiadkę może nie być głupie...(a minimum to 20min imho)
2014-12-01 13:46:08 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Kflik
Do tej pory uważałem cię za osobę inteligentną, teraz jednak zdaje mi się że mało pojmujesz. Kto broni Opocznu czy Włoszczowie się rozwijać? Nie ma sprawy ale z głową czyli: na stacji Włoszczowa Herbska w ramach pociągów TLK Warszawa - Radom - Kielce - Wrocław przez Częstochowę Stradom czy też Wrocław - Częstochowa Stradom - Włoszczowa Herbska - Staszów - Przemyśl.
W przypadku Opoczna niech to będą kierunki typu Łódź Kaliska czy Skarżysko Kamienna/Ostrowiec Świętokrzyski a nawet Stalowa Wola Rozwadów.
Rozwój Gosiewa i Ceramiki nie może się odbywać kosztem mieszkańców miejscowości przy liniach alternatywnych a jest ich sporo.
2014-12-01 13:57:10 Autor: Kflik
---.60.129.178
@scorpio

Nie żartuj proszę.

Przecież wiemy o ile szybciej jedzie się z Warszawy do stacji Włoszczowa Płn przez CMK niż przez Radom - Kielce (a obecnie może nawet Dęblin - Radom - Kielce).

w imię czego _niektóre_ pociągi na CMK nie mogą się tam zatrzymywać?

zobacz sobie Japonię.
Tokio - Osaka masz szybki pociąg co 10minut bez postoi i _po_tej_samej_linii_kolejowej_ jedzie raz na godzinę pociąg o _takiej_samej_Vmax (lub zbliżonej) ale zatrzymujący się znacznie częściej.

Czy gdyby Włoszczowa chciała uzyskać szybsze połączenie z Warszawą nie czekając (kilkanaście lat?) na poprawę trasy przez Kielce to musiałaby budować całkiem nową linię kolejową?;) taka CMK_Włoszczowska?
Według mnie ten przystanek zupełnie wystarcza:)

To samo z Opocznem (i wierzysz w bezpośrednie pociągi Łódź - Opoczno - Skarżysko Kamienna - Kraków do tego z dobrym czasem przejazdu????

Te dwie stacje _to NAJLEPSZE co zrobiono ostatnio na kolei w Polsce.
zaczeto myśleć o wożeniu podróżnych a nie idei.
O rozwiązaniu spełniającym swoje role a nie rozwiązaniu zastępczym (typu zróbmy pociąg który pojedzie objazdem przez wszystko i obsłuży wszystkie możliwe potoki - to może mogło działać w XIX wieku)
2014-12-01 14:32:23 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Kflik
Ale co to za argument? Przy trasowaniu na 120 km/h (EU07) to czas jazdy nie będzie miał większego znaczenia w przypadku D29-4 i D29-8 a w przypadku EP09 D29-1 i D29-4.

Pociągi TLK/IR nie mogą jeździć CMK bo psują rynek. To tak jakby Alma Delikatesy zaczęła sprzedawać produkty wysokojakościowe mające pokrycie w cenie po marżach Lidla czy Biedronki.

Poza tym Włoszczowa Północ i Opoczno Południe to rak wysysający połączenia dla Kielc, Skarżyska, Szydłowca, Radomia. Jeśli powstanie Mszczonów - Szeligi to straci Piaseczno czy Pilawa. Włoszczowa Północ i Opoczno Południe to prowizorka, która powinna funkcjonować jak najkrócej, by nie zaszkodziła klasycznym stacjom, co w przypadku Włoszczowy Herbskiej jest najbardziej widoczne.
2014-12-01 17:51:55 Autor: bozia-tele
---.as13285.net
Panie redaktorze, nikt Lodzi nie bedzie korzystal z przedstawionego pomyslu, kiedy jest tylko jedna para Lodz-Opoczno (z przesiadkami w Koluszkach na Opoczno tym bardziej) kiedy jest to tylko pomysl na jeden rok, bo za rok wyjada Flirty bezposrednio przez Lodz, z lepszym czasem przejazd i minimalna iloscia 4 par na dzien.
2014-12-01 18:50:58 Autor: Adam Z.
---.wapgw.era.pl
Jeśli czas dojazdu z Krakowa do Opoczna wyjdzie 90 minut, to z postojem do łącznicy na Tomaszów z Idzikowic liczę 105 minut. Następnie do Tomaszowa jest 25km z v100, czyli średnia 75km/h i 20 minut. Kraków-Tomaszów 2:05. Teraz pytanie z jaką prędkością trzeba się pier...lić na tych 50km z Tomaszowa do Łodzi by uzyskać czas Łódź-Kraków zapowiadane 3:15 ??
70 minut człapania na 50km?!?
Którą parą torów jadą pociągi z Łodzi do Żakowic? Zmodernizowaną LK17 czy LK25? Jaki jest stan tej drugiej pary. Jaka jest prędkość na odcinku Żakowice-Tomaszów? Dlaczego tam nie ma przytomnej rewitalizacji. Czas Łódź-Kraków Flirtami mógłby wynieść 2:45, tymczasem roztacza się mrzonki o transferach do Opoczna w 1:30 z Łodzi. Sorry ale głupie v140-160 powinno dać 40 minut do Opoczna. Łódź-Kraków 2:15
2014-12-01 18:57:48 Autor: bozia-tele
---.as13285.net
Przeciez od nowego rozkladu (rocznego i zamknieciowego) odcinek Lodz Widzew - Krakow Glowny w 2:40. (z Kaliskiego ponizej 3h)
2014-12-01 19:07:29 Autor: Adam Z.
---.wapgw.era.pl
Łódź-Opoczno to 75km. Średnia v113km/h i 40 minut przy założeniu modernizacji, elektryfikacji i budowy łącznicy do Opoczna Południowego. Gdyby projekt 'Pendolino' był kompatybilny, programowy, kompleksowy i rzetelny w oparciu o CMK, to te głupie 250 km z Łodzi do Krakowa powinno Pendo jechać w 2h jako jeden z bocznych efektów tego ceemkopendolinowego programu. Choćby czterowagonowym ED250.
Wariant Ygrek plus CMK do Krakowa z v280-300 (misie już skomlą o wleczeniu się Pendo po l64 i l8), to mamy Kraków-Łódź 90 minut. Łódź-Poznań 60 minut. Kraków-Poznań 2:30.
Wariant obecny zachowawczego modelu mieszanego z Pendolino nie urodził ani v250 na CMK, ani 2h na Kraków-Łódź. Taki improwizowany erzac.
2014-12-01 19:14:51 Autor: Adam Z.
---.wapgw.era.pl
@bozia
To cieszy. 2:40 to już coś. Ostatnio w RK przedstawiciel PLK roztaczał wizje 'tylko' 3:15
jako wariantu 'zabójczego' dla reszty konkurencji a ja się zastanawiałem jakimi wołami będą ciągnąć średnią 43km/h z Tomaszowa do Łodzi.
2014-12-01 19:53:10 Autor: Dziobię - więc jestem
---.centertel.pl
Bez wątpienia stan prac na linii nr 8 zasługuje na śledztwo min. ABW i NIK, kto wie czy nie komisji sejmowej. To jednak śpiew przyszłości.

Nie zmienia to faktu, że obecny stan rzeczy na w/w jest wodą na młyn budowniczych przystanków na CMK. Przełknąłbym to gdyby Włoszczowa Północ i Opoczno Południowe wraz ze swymi łącznicami do CMK śmiało generowały ruch z Krakowa i Kielc do Łodzi, ale i dalej do Poznania i Szczecina, ale nie Warszawy. Nie tędy droga :D. Ponieważ jednak KDP "Y" na razie jest odsunięty w czasie, jak i w/w łącznice - to zdecydowanie najpierw wyremontowałbym całą linię nr 25 i ją w całości zelektryfikował. Tu jest ogromny potencjał! Naturalny ciąg, jak i linia nr 22. Korytarz Szczecin - Poznań - Łódź - Tomaszów - Opoczno - Końskie - Skarżysko (węzeł) - Starachowice - Ostrowiec - Sandomierz - Rzeszów i dalej jest czystą okazją biznesową - dalekobieżną i ważną linią dla kolei regionalnej. Podobnie i druga linia od Tomaszowa do Radomia i dalej do Lublina.

Obecnie przejazd z Opoczna Południowego do Tomaszowa Maz poprzez zjazd CMK w Idzikowicach jest kiepski, a dalej czas przejazdu z Tomaszowa do Koluszek - wręcz słaby, lepiej dalej do Łodzi.

Ogólnie to takie odwracanie kota ogonem - co oczywiście zasługuje na szacunek dla PRów, które dba i stara się i pasażerów, a PKP IC nie robi w sprawie dowozu ludzi nic. Zupełnie nic!
2014-12-01 21:30:35 Autor: Dave
---.dynamic.chello.pl
@ Krakus_E30

PKSu Jędrzejów to nie ma już ze 2 lata, a zwłaszcza jego oddziału (placówki terenowej) we Włoszczowie. Za to jest dziwny, busiarski twór o nazwie...PKS Włoszczowa :]
2014-12-01 21:56:38 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@scorpio

Przecież obecnie czas przejazdu innymi liniami kolejowymi byłby znacznie większy.

Nie ma czegoś takiego jak psucie rynku bo "jest za tanio".
Co to znaczy za tanio? Urzędnik ma ceny ustalać?
Owszem można przystać na to, by na CMK nie było dotowanych pociągów (tzn obecnie TLK) - są ważniejsze miejsca gdzie brakuje pociągów
- ale co tam pojedzie komercyjnego to nie jest kwestia urzędnika! a że miasta (i ich mieszkańcy), łącznie z całą okolicą - chcą mieć stację to się zupełnie nie dziwię!

Poza tym zmieniasz temat rozmowy. Nie mówimy o tym czy mają być tańsze pociągi tylko o tym gdzie mają się zatrzymywać np. co 7 kurs.
Wspomniałem o Japonii. Tokyo - Shin-Osaka co 10minut jedzie Nozomi z czasem przejazdu 153min a rzadziej Hikari z większa ilością postoi i czasem przejazdu 180min. Cena jest prawie identyczna(!) (14,250 do 13,940).
Więc to ile mają kosztowac bilety na CMK, czy w szczycie mają być takie ceny jak poza szczytem itp - to jest inna historia.
2014-12-01 22:01:02 Autor: Czemerajduś
---.dynamic.gprs.plus.pl
Czytając komentarze pod tym artykułem, spodziewałem się, że K65 rozniesie cały portal, ale on chyba dopiero szykuje się do zadania potężnego nokautującego ciosu...
2014-12-01 22:03:32 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cytat ze @scorpio : „Kolejarzu65 pomóż!!!”

A co tu pomagać????

Ileż można jak „grochem o ścianę” tłumaczyć oczywiste wydawać by się mogło rzeczy.

Ze 100 razy kwestia „patologii włoszczowskiej” tłumaczona była już tak ŁOPATOLOGICZNIE oraz rozbierając rzecz na „ CZYNNIKI PIERWSZE”, że nawet skończony matoł by zrozumiał!!!!

Oczywiście nie mogą tylko tego zrozumieć i przyjąć w końcu do swej tępej albo raczej „wyrachowanie CYNICZNEJ” łepetyny licznie pisujące na tym forum następujące kategorie osób :
a) rozhisteryzowani Mikole, którym chce się zabrać „mikolskie PAPU i zabawę na karuzeli CMK”
b) gimbusiarnia i studenteria głównie z Warszawy, Krakowa czy innych „Gliwiców”- kursującą na tych podwójnych zniżkach, Kiblo-Kartach etc., którym chce się zabrać „PAPU na CMK”
c) oraz Kulejarze generujący tę „ Jedną Wielką Włoszczowską Mistyfikację i Manipulację”, którzy bohatersko przezwyciężają i pokonują problemy, które uprzednio SAMI wywołali, a pożar, [który nota bene SAMI rozpalili] gaszą zamiast wodą - dodatkową „benzyną włoszczowską” i jeszcze każą Społeczeństwu i Podatnikom wierzyć w ich brednie i herezje włoszczowskie oraz skuteczność ich metod „leczenia dżumy ch...rą”.

A potem pojawiają się bzdurne posty jak przykładowo użytkowników @Gustaw czy @Kflik, gdzie naprawdę już ręce opadają , jak przychodzi to komentować.
2014-12-01 22:04:18 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@bozia-tele

ale co z tego, że ma być dobry czas przejazdu skoro pierwsze połączenie z takim czasem to:
Łódź Kaliska 8:39 Kraków 11:37
a potem dopiero o 20:19?

pół biedy, że zrobili TLK Reymont przez Częstochowę który zapewnia wcześniejszy dojazd..(ale po co tam pchac pociąg który pewnie liczy się jako dotowany ale na bilecie z innych dotowanych pojechać nim nie można? nawet na miesięcznym? Powinien to być RE (tylko na wzór niemiecki a nie polski...).
no i ciekawe kiedy ogłoszą, że kończy się kasa z dotacji więc część połączeń trzeba zlikwidować;)
2014-12-01 22:14:19 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: gustaw
---.120.225.195.static.bait.pl

Cytat : „pamiętacie jak budowali przystanek Włoszowa Północ ile było płaczu i lamentu a terazco?”

No co teraz???
Niby co takiego????

Nie bądź Człowieku bezczelny i cyniczny.

Wszyscy wiedzą czym ten Nowotwór Włoszczowski żyje oraz kosztem jakich ośrodków (Linia „Kielce- Radom”/ Wiedenka) ten włoszczowski „Danse Macabre” się odbywa. Opoczyński zresztą też, tylko z racji dotychczasowego braku peronu jest on tylko niewidoczny i ukryty- niczym ukryty „rak złośliwy” lub „Ukryta Prawda” w TVN.

Wspomniane przez Ciebie „Lamenty i płacze” oraz szydzenie z tego ewidentnego debilizmu jakim była budowa peronu w szczerym polu na CMK BYŁY W PEŁNI SŁUSZNE i UZASADNIONE. Tylko wtedy po CMK kursowały wyłącznie drogie Ex/IC w zaporowych cenach, a PKP IC siliło się przez pierwsze trzy lata funkcjonowania patologii włoszczowskiej, a to na zatrzymywanie tam drogiego EX Malinowski, a to na uruchamianie takich przekrętów jak tani TLK Kordecki w sztucznych niekolidujących z Prestiżem relacjach (Częstochowa/ Katowice via Olkusz) specjalnie dla obsługi peroniku.

Problem jednak w tym, że afera włoszczowska przeszła ze stadium „SMIESZNO” do stadium „STRASZNO” słynnego rosyjskiego dowcipu.

Począwszy od roku 2009 i wprowadzeniu na dedykowaną linię CMK segmentu śmieciowego IR oraz ekonomicznego TLK Sitwa Kulejarska usiłuje zamieść Aferę Włoszczowską „pod dywan” , „zmienić reguły gry w trakcie meczu” oraz „odwrócić kota ogonem” usiłując WMAWIAĆ wszem i wobec, że obecność taniego segmentu pospiesznego (z założenia postojowego) na dedykowanej linii posiadającej eksterytorialny przebieg na długości 40 % Państwa jest - jak to mawiali starożytni – „lege artis”. Kiedy to co się wyprawia począwszy od 16.10 2006 r. jest ewidentnie „niezgodne ze sztuką” tworzenia racjonalnej obsługi kolejowej poszczególnych relacji oraz miast/sieci miast i regionów, których Linie nr 1 i nr 8, a po środku dedykowana Linia nr 4 dotyczą. Kolej to CO DO ZASADY instrument komunikacji LĄDOWEJ, a nie powietrznej, o czym niektórzy najwyraźniej rzecz biorąc raczyli zapomnieć. CMK jest wyjątkiem od zasady, a nie zasadą oraz jest linią SPECYFICZNĄ, SPECJALISTYCZNĄ I DEDYKOWANĄ. Co wynika choćby z samej istoty jej przebiegu.

Wykończono dalekobieżny ruch pospieszny relacji Kraków – Warszawa na linii Kielce- Radom. „Rak włoszczowski” mocno podgryza również wiedenkę, istotnie uszczuplają ofertę pospieszną TLK na linii nr 1. A za dwa tygodnie pojawią się kolejne przerzuty tej „złośliwej odmiany raka” na daleki wydawać by się mogło Kalisz i Ostrów Wlkp. (kradzież nocnych Karkonoszy). Z punktu widzenia CMK- prawie Antypody – a jednak „rak włoszczowsko- opoczyński” infekuje coraz to nowe obszary Naszej Nieszczęśliwej Ojczyzny. Miasta po 200 tys. zdychają pozbawione NAWET oferty dalekobieżnej na podstawowym pospiesznym (ekonomicznym) poziomie. Bo na Kolejowej Mapie „qasi-KDP” w Polsce od 1984 roku nigdy tych dużych ośrodków w zasadzie nie było i nikt o to pretensji w tych miastach nie miał. Natomiast wykończenie przez Sitwę Kolejarską oferty POSPIESZNEJ w Kielcach i Radomiu dla napełnienia w końcu ruchem dalekobieżnym bezsensownie wybudowanego peronu w szczerym polu CMK na wysokości wioski Włoszczowa i dla ratowania Niewypału Włoszczowskiego (co było wiadome od samego początku) jest zbrodnią jeszcze większą NIŻ w świadomości Kaczyńskiego czy Macierewicza zamordowanie przez Tuska 96 osób pod Smoleńskiem.

Jak dla mnie osobiście to większa zbrodnia :P

No ale cóż - ważne, że (jak to mawia JKM) CI IDIOCI z Centrali PKP i post-PKP (Patologie Regionalne) oraz wtórujące im Mikolstwo i ludzie piszący takie niedorzeczne posty jak użytkownik @Gustaw napełnili w końcu jakąkolwiek ofertą jakiś absurdalny peron wybudowany w „szczerym polu”. Rzeczywiście skóra warta wyprawki.

Ważne jest bowiem dla tego rodzaju ludzi, że w Gosiewie po trzykrotnej obniżce cen z poziomu zaporowej E do poziomu taryfy „D” czy „IR” wsiądzie statystycznie 6 osób na jeden zatrzymujący się tam pociąg ekonomiczny. Bowiem tylko takie są dostępne CENOWO dla „ludności tubylczej” plus dla odwożących samochodami na słynny włoszczowski parking pod peronem Edgara. Teraz pytanie za 100 pkt. - ile potencjalnych pasażerów wsiadło by w Kielcach czy Radomiu, jako składowa potoków ekonomicznych Kraków – Warszawa, gdyby wszystko działało „zgodnie ze sztuką”??? O czym więc tu mowa???

No - Gratuluję rozumowania Panie @Gustaw i zaczepnych, prowokacyjnych postów w stylu „co teraz”.


No właśnie widać CO TERAZ i jak opłakane są długofalowe skutki „wynaturzenia włoszczowskiego” na linii CMK.
2014-12-01 22:15:57 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
@K65
"Wszyscy wiedzą czym ten Nowotwór Włoszczowski żyje oraz kosztem jakich ośrodków (Linia
„Kielce- Radom”/ Wiedenka) ten włoszczowski „Danse Macabre” się odbywa. "

Jak powszechnie wiadomo;)
z tym się nie zgadzamy.
Nie uważam, że gdyby nie te stacje to na innych liniach byłoby więcej połączeń kolejowych
(które i tak są źle organizowane bo po 1 i 8 powinny jeździć pociągi lepiej "kompatybile taryfowo" z ruchem regionalnym)
2014-12-01 22:28:03 Autor: picu
---.adsl.inetia.pl
ciekawe czemu swego czasu nie zrobili pol.autobusem Włoszczowej z Gosiewem, skoro PR chca zrobic teraz polaczenie Opoczna z nowa stacja w polu, to analogicznie powinni zrobic to we Wloszczowej
2014-12-01 22:37:44 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Kflik:
"@bozia-tele

ale co z tego, że ma być dobry czas przejazdu skoro pierwsze połączenie z takim czasem to:
Łódź Kaliska 8:39 Kraków 11:37
a potem dopiero o 20:19?

pół biedy, że zrobili TLK Reymont przez Częstochowę który zapewnia wcześniejszy dojazd..(ale po co tam pchac pociąg który pewnie liczy się jako dotowany ale na bilecie z innych dotowanych pojechać nim nie można? nawet na miesięcznym? Powinien to być RE (tylko na wzór niemiecki a nie polski...).
no i ciekawe kiedy ogłoszą, że kończy się kasa z dotacji więc część połączeń trzeba zlikwidować;)"
Za rok będą Flirty, to częstotliwość wzrośnie do minimum 4 par (ale nie zakładajmy od razu, że PIC wprowadzić wyłącznie plan minimum, bo może zacznie operować 5-6 parami) przez CMK + Stoczniowiec i Reymont przez Częstochowę, (która będzie wręcz przesycona przeniesionym Kraków-Wrocław i dalej, a dla takich miast jak Piotrków Trybunalski - Radomsko, dwa wcześniej wymionie połączenia to wystarczająco)
2014-12-02 00:48:18 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kflik

W tym poście pobiłeś już wszelkie rekordy śmieszności i groteskowości w rozumieniu zasad prawidłowej ekonomiki transportu. Nie wiem ile masz lat, ale treść ostatniego postu wskazuje chyba na jakieś dziecięce fantazje na poziomie „zabawy kolejką po dywanie”.


Przecież tego już się nie da komentować. Ale spróbujmy.


Cytat : „Przecież wiemy o ile szybciej jedzie się z Warszawy do stacji Włoszczowa Płn przez CMK niż
przez Radom - Kielce (a obecnie może nawet Dęblin - Radom - Kielce). [….]”
[….]
Czy gdyby Włoszczowa chciała uzyskać szybsze połączenie z Warszawą nie czekając (kilkanaście
lat?) na poprawę trasy przez Kielce to musiałaby budować całkiem nową linię kolejową?;) taka
CMK_Włoszczowska?
Według mnie ten przystanek zupełnie wystarcza:)”


A jakim to niby WŁOSZCZOWA jest znaczącym podmiotem, aby rozważać W OGÓLE jej bezpośrednie skomunikowanie Z WARSZAWĄ czy innymi dużymi ośrodkami. Czy Ty się Kolego dobrze w ogóle czujesz formułując tego typu niedorzeczne tezy wyjściowe i niedorzeczne rozważania teoretyczne ????

A jak przykładowo skutecznie bezpośrednio połączyć Wąchock z Warszawą ????
Taka CMK_Wąchocka?????????????????????

Hmmmmmm?????


Powiem więcej w POlsce POd rządami PO nie ma w ogóle jakiejkolwiek realnej POlityki transportowej w odniesieniu do ośrodków 100 tys. i rozpatrywania ciągów komunikacyjnych do/ze stolicy lub innych . Czyli w stosunku do ośrodków NAWET tego kalibru. O czym więc tu mowa???



Cytat : „w imię czego _niektóre_ pociągi na CMK nie mogą się tam zatrzymywać?”

W imię tego, że NIE PO TO w Polsce budowano linię quasi-KDP CMK z zamierzonym „efektem tunelu” dłuższym niż niejedna prawdziwa-rasowa linia KDP na Zachodzie i NIE PO TO wykluczono z obsługi pośredniej NAWET takiego kalibru miasta jak : Kielce i Radom (w naturalnej relacji krakowskiej) czy też Częstochowa, Piotrków, aglomeracja łódzka (w naturalnej relacji katowickiej) uznając je już na tym etapie za NIEISTOTNE dla tego rodzaju połączeń, aby po kilkudziesięciu latach „zmieniając reguły gry w trakcie meczu” oraz „odwracając kota ogonem” W ZAMIAN za to tworzyć jakieś paranoiczne SUBSTYTUTY tych celowo planistycznie pominiętych dużych ośrodków potencjalnie pośrednich - w jakiś „szczerych polach i krzakach” oraz wiochach jak Włoszczowa Płn. Naprawdę NIE PO TO. Opoczno to może już nie aż taka wiocha jak Włoszczowa – co i tak „nic, a nic” w tym zakresie NIE ZMIENIA. Linia dedykowana oderwana od zasadniczej sieci osadniczej - szlus amenus.

Jak pociągi mają się zatrzymywać po „Włoszczowych” i „Opocznach” to kto mi u licha wytłumaczy „po jakiego Czorta” planistycznie omijano Kielce i Radom ???? Czy nawet moich dyżurnych ulubieńców „znad Neru” :D :D :D ?????

No jaki jest sens dalszego utrzymywania CMK w tym przebiegu ?????

Odpowiedź brzmi : ŻADEN.

Miliony ludzi zamieszkałych na „Sieci Osadniczej” są oszukiwane i „robione w trąby” przez decydentów kolejowych i ministerialnych.

Każdego uczciwego i zdrowo myślącego człowieku taka rzecz MUSI oburzać i oburza.




Cytat : „ zobacz sobie Japonię.
Tokio - Osaka masz szybki pociąg co 10minut bez postoi i _po_tej_samej_linii_kolejowej_ jedzie raz
na godzinę pociąg o _takiej_samej_Vmax (lub zbliżonej) ale zatrzymujący się znacznie
częściej.


O czym Ty Człowieku w ogóle bredzisz??? Po pierwsze jaką masz w Japonii gęstość zaludnienia i jakie sieci osadnicze na KDP??? Gdzie masz w Japonii planową, aprioryczną eliminacje z systemu kolejowych połączeń dalekobieżnych, (nawet rangi KDP) 40-tu% długości terytorium państwa i wyrzucone „poza nawias” tak znaczące ośrodki, jak w warunkach polskich Kielce czy Radom. O czym więc tu mowa????

System na który się powołujesz byłby teoretycznie możliwy GDYBY CMK, (a raczej linia KDP, bo nie wiadomo jak to teoretyczne ustrojstwo by się wtedy nazywało) Katowice/Kraków – Warszawa, bądź 2 oddzielne linie KDP : Katowice- Warszawa & Kraków – Warszawa były poprowadzona OSADNICZO albo przez oś Częstochowa - PT- Łódź albo przez oś Kielce - Radom, albo „jedno i drugie”, a może nawet przez Tarnów Kielce Radom (dla relacji KDP czysto-krakowskiej) tak aby do tzw. „ŚRODKA” upchać jak najwięcej dużych ośrodków pośrednich, które da się tylko upchać.

Inne przykłady tej filozofii myślenia to ściśle OSADNICZA (a w relacji poznańskiej wręcz NAD-osadnicza) koncepcja Y greka WROCŁAW/POZNAŃ - Kalisz - Sieradz Łódź- WARSZAWA , czy też „płocko-włocławsko- toruńska(bydgosko)- grudziądzki” przebieg teoretycznej linii Amber WARSZAWA – GDAŃSK.

I w takim układzie moglibyśmy O TYM mówić, ale nie w odniesieniu do całkowicie „polnej CMK”.

Ośrodkiem pośrednim na KDP ma być nagle 10 tys. wioska Włoszczowa czy 20 tys. Opoczno w sytuacji kiedy równoległe Kielce i Radom nie spełniały warunków „KDP-izmu”. Kogoś POgięło??? Czy co ????




Cytat „Te dwie stacje _to NAJLEPSZE co zrobiono ostatnio na kolei w Polsce.
zaczeto myśleć o wożeniu podróżnych a nie idei.”

Tak - tak. Jaaasne. Wożenie ludzi po „szczerych polach” poprzez prowokacyjne UCIEKANIE od dużych ośrodków, naturalnie pośrednich - w sytuacji szukania „ładunku pośredniego pasażerów” to przejaw myślenia „O PODRÓŻNYCH”. Zmuszanie rzeszy ludzi pominiętych przebiegiem linii CMK, a chcący skorzystać z racjonalnej siatki połączeń kolejowych dalekobieżnych- zamieszkałych na sieciach osadniczych linii wiedeńskiej i kielecko- radomskiej do korzystania z jakiś debilnych przystanków ulokowanych w szczerych polach na linii CMK (która oficjalnie miała służyć tylko do przewozów towarów) zamiast odblokować im ofertę dalekobieżną w tożsamej relacji Kraków/Katowice- Warszawa na liniach osadniczych nr 1 & 8 to według Ciebie „NAJLEPSZE co zrobiono ostatnio na kolei w Polsce”.

„Bzdury, nawet te największe pod słońcem” oraz jawne herezje - owszem - można pisać, ale to co piszesz przekracza już wszelkie granice obłudy i hipokryzji.


Dedykowana linia CMK i te rygory w stosunku do tej specjalistycznej linii o których piszę, a które obowiązywały zaledwie kilka lat temu w czasach „względnej normalności” - to nie jest bynajmniej przejaw żadnej teoretycznej IDEI i żadnego „ślepego doktrynerstwa” ala-Balcerowicz , tylko konieczność „takiego, a nie innego jej funkcjonowania” pod względem społeczno- ekonomicznym, a co wynika z samej li-tylko istoty tej specyficznej linii. Jeżeli ta linia ma DALEJ funkcjonować w ten patologiczny sposób, jak to ma miejsce po 16.10. 2006 roku- to lepiej dla Polskiego Interesu Narodowego i Polskiej Racji Stanu, aby tej linii w systemie kolejowym naszego Państwa W OGÓLE NIE BYŁO. Zaorać, rozebrać itp. Takich wynaturzeń żadne zdrowe i szanujące się Społeczeństwo tolerować nie może, aby trzymać w „getcie wykluczenia komunikacyjnego” ośrodki zamieszkałe przez przeszło 200 tys. mieszkańców PO TO, aby W ZAMIAN ZA TO zabawiać i dogadzać jakiejś równolegle położonej wiosce w „szczerym polu” liczącej 10 tys. mieszkańców, która pasożytuje na nagłej „zmianie reguł gry w trakcie meczu” . A odnoszę nieodparte wrażenie, że „owe reguły gry w trakcie meczu” nie do końca zostały zmienione przez Sitwę Kolejarską nie bez związku z budową owej patologicznej instalacji na CMK. Na tego typu patologiczne zabawy we „Włoszczowską Wioskę Potiomkinowską” zgody racjonalnie myślących osób, którym jeszcze zależy na istnieniu tego coraz bardziej staczającego się Kraiku być nie może.

No cóż. Ale nie ma to Kolego @Kflik jak się mieszka w Gliwicach czy Gdyni, a nie przykładowo w Kielcach i Radomiu najdotkliwiej dotkniętych „piętnem włoszczowskim”. Wtedy zamiast zdrowego, kompleksowego oglądu sytuacji - można sobie słodko pobredzić jak to dwie stacje ulokowane w szczerym polu - stanowiące klucz do istnienia tanich połączeń na linii dedykowanej CMK – bo tylko na tym te patologiczne nowotwory mogą żerować - to NAJLEPSZE co zrobiono ostatnio na kolei w Polsce. Ja jakoś z perspektywy stolicy potrafię wznieść się ponad „czubek własnego nosa” i nazywać rzeczy po imieniu, zło złem, a patologię patologią.




Cytat : „O rozwiązaniu spełniającym swoje role a nie rozwiązaniu zastępczym (typu zróbmy pociąg który
pojedzie objazdem przez wszystko i obsłuży wszystkie możliwe potoki - to może mogło działać w
XIX wieku)”

Ale jakim znowu OBJAZDEM????

O czym Ty Kolego znowu bredzisz i co sobie za wizję w głowie ubzdurałeś????

Doprawdy nie pojmuję.

Osie : KATOWICE- Częstochowa (dla Ślązaków Czynstochuwo) – Piotrków - (opcjonalnie Uć/ Tomaszów Maz.) - WARSZAWA oraz KRAKÓW – Kielce – Radom- WARSZAWA to ŻADNE OBJAZDY tylko naturalne tranzytowe trasy osadnicze, zarówno w segmencie KOLEJOWYM (wiedenka /linia nr 8) czy DROGOWYM [A1-S8/(A2 /////S7]

To, że usiłujesz nazwać dane „rozwiązanie” czy dany „model funkcjonowania” „XIX-wiecznym” to niczego jeszcze nie udowadnia. I wcale nie oznacza, że jest ono „XIX-wieczne” , „XX-wieczne” czy „XXI-wieczne” . To tylko TWOJA indywidualna ocena i próba „przyczepienia etykiety” danego wieku czy epoki. To, co Ci pasuje nazywasz „XXI-wiecznym”, a to, co Ci nie pasuje nazywasz „XIX – wiecznym”. A to co piszesz w zakresie przydzielania poszczególnym rozwiązaniom „etykiet epokowych” nie ma żadnej wartości merytorycznej i kompletnie niczego nie udowadnia.

Może jeszcze sieć historycznych Klasycznych Dróg Krajowych oraz Autostrad i Dróg Ekspresowych jest źle wybudowana, niezgodnie z „Kflikową logiką” XXII wieku łączenia wszystkiego po „szczerych polach” w oparciu o obsługę pośrednią metropolii kalibru włoszczowskiego i kalibru opoczyńskiego jako „substytuty” trzymanych w izolacji od tranzytowej sieci naturalnych, dużych ośrodków 200 tys.

To takie XXII - wieczne, a może nawet i XXIII wieczne rozwiązanie :D :D :D :D

Może jeszcze napiszesz, że tym „XXI – wiecznym krokiem w nową epokę” jest ten słynny Autobus Zastępczy PIC –u za TLK Pobrzeże na odcinku Warszawa – Kraków błądzący gdzieś po bezdrożach w poszukiwaniu Odysei Włoszczowskiej, bo pech chciał że ci wstrętni Drogowcy wybudowali drogę łączącą Warszawę z Krakowem przez te trędowate : Radom i Kielce, co gorsza współczesna GDDKiA kontynuuje tę niedorzeczną koncepcję ciągnąc nową S7 w przebiegu kielecko- radomskim, zamiast przyjść z „bratnią odsieczą” Kulejarzom i POprowadzić nową S7 w jedynie słusznym naturalnym „włoszczowsko- opoczyńskim” przebiegu tak, aby zastępczy Autobus PIC-u mógł bezpośrednio i bez przeszkód kursować do metropolii włoszczowskiej.




Cytat : „płacz i lament był nakręcany przez media bo sądzili, że znaleźli fajny temat by dokopać
PiSowi.
Teraz cięzko im zwalić "winę" na PiS więc wygląda to nieco inaczej.


No widzisz nieprawda. Ja pisałem zawsze to samo, wynaturzenia zawsze piętnowałem, „zło” nazywałem po imieniu „złem”, „patologię- patologią” obojętnie czy dopuszczały się ich AWS czy Unia Wolności – Pardon - znaczy chciałem POwiedzieć czy dopuszczał się jej PiS czy obecnie dopuszcza się ich PO. Bowiem dla mnie czy PiSuar czy Platfus to bez różnicy - zło pozostaje złem, a patologia patologią. Niech wstydzą się raczej ci, którzy krytykowali Gosiewo, a przeciwstawiają mu teraz Platformerską Inwestycję w oPOczno POłudniowe na CMK jak „wzór cnót”. To te osoby POwinny raczej POłknąć swój język.

Ja w przeciwieństwie do tych osób mam kręgosłup i nie jest tak, że jak ewidentną patologię budują PiSuary to jest alarm, krzyk i przysłowiowa „huzia na Józia”, a jak analogiczną patologię budują Platfusy to już jest wszystko w porządku, „cisza w eterze” , nie ma tematu. Żakowski, Wołek, Lis & Władyka czy inny Szostkiewicz z Paaarrrrrradowską w radiu Tłok FM na pewną wyjaśnią „Ciemnemu Ludowi” tę fundamentalna różnicę dlaczego PISuarowskie Gosiewo było”BE”, a platfusowskie oPOczno będzie od razu DOBRE.

Ja niestety nie wyjaśnię - dla mnie jako Głównego CeeMKologa Kraju jedno i drugie to taka sama patologia.
2014-12-02 01:09:58 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Bozia

No oczywiście - ten jak zawsze. Jak Inni Uć omijać to źle , jak Ucia omijać Innych - grzejąc 30 % długości terytorium Kraju po „szczerych polach” - TO już DOBRZE.

Łódź niech sobie wchodzi na linię CMK wiodącą przez szczera pola (zasłanianie się tu istnieniem Tomaszowa na klasycznym doprowadzeniu do CMK to też mocno naciągany argument) w segmencie EIC na zasadach czysto komercyjnych. Wszelkie dotowane Pociągi Ekonomiczne misji publicznej relacji Łódź- Kraków powinny jeździć zgodnie z przebiegiem podstawowej sieci osadniczej przez Piotrków Radomsko Częstochowę.

Cwanie – tak tradycyjnie „po łódzku”- wykluczyłeś ze statystyki Częstochowę wskazując na inne relacje dalekobieżne, co jest absurdalnym, nie merytorycznym argumentem. A nawet analizując sam Piotrków i Radomsko nie bardzo wiem dlaczego mają być stratne w połączeniach na rzecz Włoszczowskiej Wiochy i zadawalać się jedynie Reymontem i Stoczniowcem. Całość puli ekonomicznej Łódź – Kraków powinna iść przez Piotrków Częstochowę, a jak Uć chcę pokazać w końcu bicepsy to niech w końcu wygeneruje sobie w relacji do Krakowa na CMK prawdziwy segment EIC. Pokażcie w końcu na co Was stać. Do boju !!! Ile to razy naczytałem się na SSC , że skandalem i spiskiem warszawskiego zarządu PKP IC, że tak olbrzymie i potężne miasto jakim jest Łódź nie ma pociągów kwalifikowanych EX/IC. Macie okazje wreszcie się wykazać.
2014-12-02 01:40:44 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
K65

"Łódź niech sobie wchodzi na linię CMK wiodącą przez szczera pola (zasłanianie się tu
istnieniem Tomaszowa na klasycznym doprowadzeniu do CMK to też mocno naciągany argument) w
segmencie EIC na zasadach czysto komercyjnych. Wszelkie dotowane Pociągi Ekonomiczne misji
publicznej relacji Łódź- Kraków powinny jeździć zgodnie z przebiegiem podstawowej sieci
osadniczej przez Piotrków Radomsko Częstochowę. "

--

Tomaszów Mocno jest naciągany? Tego miasta inaczej się nie da obsłużyć, niż wykorzystaniem CMK. Może sypiącą się D29-22 na wschód od Radzic przez Radom i Kielce? Albo bezdruciem D29-25? Bądźmy poważni... Włączenie tego miasta ponownie sieć połączeń dalekobieżnych, oraz utworzenie atrakcyjnej siatki połączeń między drugim i trzecim miastem w PL, to słuszny kierunek o który trzeba było długo walczyć.

--

"Cwanie – tak tradycyjnie „po łódzku”- wykluczyłeś ze statystyki Częstochowę wskazując
na inne relacje dalekobieżne, co jest absurdalnym, nie merytorycznym argumentem. A nawet
analizując sam Piotrków i Radomsko nie bardzo wiem dlaczego mają być stratne w połączeniach
na rzecz Włoszczowskiej Wiochy i zadawalać się jedynie Reymontem i Stoczniowcem. "

--

Co jest niemerytorycznego w argumencie, który wyraźnie podważa sens kierowania połączenia przez miasto które zostanie świetnie obsłużone w ramach innej relacji? Jakby Częstochowa nie przejęła ruch Kraków - Wrocław i dalej (Poznań), można by to nazwać niemerytoryczny, ale kiedy Częstochowa będzie miała wręcz ZA DUŻO połączeń do Krakowa (6 ze Stradomia + 2 z Osobowej) mówienie o konieczności trasowania Flirtów przez to miasto, jest bujdą.

Piotrków i Radomsko to potencjał własnie po takie dwie pary jak Reymont i Stoczniowiec. Bez konieczności trasowania tam Flirtów do Krakowa, które zostały zaplanowane jako element atrakcyjnego połączenia Łodzi z Krakowem i Poznaniem (z możliwym przekwalifikowaniem ich na EIC, po zakończeniu 5 letniej umowy o dofinansowanie)

--

"a jak Uć chcę
pokazać w końcu bicepsy to niech w końcu wygeneruje sobie w relacji do Krakowa na CMK
prawdziwy segment EIC. Pokażcie w końcu na co Was stać. Do boju !!! Ile to razy naczytałem
się na SSC , że skandalem i spiskiem warszawskiego zarządu PKP IC, że tak olbrzymie i potężne
miasto jakim jest Łódź nie ma pociągów kwalifikowanych EX/IC. Macie okazje wreszcie się"

--

Na segment EIC przyjdzie czas, (pierwszy test można dokonać już od RJ 2015/2016 z EIC Łódź Fabryczna - Warszawa - Trójmiasto) po zakończeniu umowy i zintegrowaniem się pasażerów z siatką tych połączeń jak szybkie, atrakcyjnej i (co najważniejsze) STAŁE połączenia. Gdyż g...no w postaci jednej pary EIC, wujowych godzinach, (może jeszcze tylko przez Widzew, jak jeździła Krakowianka) to sobie można w dupę wsadzić, gdyż takie buble są z góry skazane na porażkę. Nie jest to żaden wymierny argument potencjału.
2014-12-02 01:58:41 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: Ave Ja---.242.138.101

Cytat skierowany do @scorpio

„Przecież tam Pendolino nigdy się nie zatrzyma.
Tylko InterRegio z v=120 km/h i jakieś TLK v=150.”


A nie zadałeś sobie trudu zastanowienia po co dla tego typu kalibru parametrów jak 120 km/h czy 150 km/h linia kolejowa tworząca „efekt tunelu” na dystansie 40 % długości terytorium państwa???

Przecież to strzelanie do muchy z „armaty”. Dla takiej wartości parametrów niepotrzebne są tego typu eksterytorialne przebiegi jak CMK.

A nie zadałeś sobie trudu zastanowienia, iż zatrzymanie pociągów typu „InterRegio z v=120 km/h i jakiś TLK v=150”, które trafnie wymieniłeś powinno dotyczyć rzeczywistych stacji POŚREDNICH położonych w ciągach tranzytowych pomiędzy Warszawą a Krakowem/Katowicami do których należą:
1. Myszków- CZĘSTOCHOWA - Radomsko PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - KOLUSZKI - Skierniewice Żyrardów
2. Jędrzejów KIELCE Suchedniów SKARŻYSKO- KAMIENNA - Szydłowiec RADOM - Warka- Piaseczno

Bez przesady, aby te ośrodki WYSTARCZAJĄCO UPOŚLEDZONE już przebiegiem CMK (co raz na zawsze definitywnie wykluczyło je z przebiegu KDP i posiadania segmentu kwalifikowanego, poza Częstochową która posili się tu bocznym strumieniem EIP w relacji wrocławskiej) musiały jeszcze być stratne o dzielenie się segmentem TLK z jakimiś „politycznymi wybrykami” na dedykowanej linii CMK Gosiewem i Opocznem.

Żadnego dodatkowego „podgryzania” oferty ekonomicznej TLK na wiedence i linii kielecko-radomskiej przez pojawiające się w dyskusjach postulaty w stylu „2-3 TLK po CMK na dobę dla obsługi peronów Włoszczowa Płn. i Opoczno Płd.” Dwie Sieci osadnicze są już i tak wystarczająco upośledzone samym istnieniem CMK. Zatrzymywanie tam segmentu kwalifikowanego EX/IC/EIC/EIP bez względu na nazwę nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego, co pokazała 3 letnia kompromitacja Ex Malinowski. A obecność segment ekonomicznego na CMK to całkowita degradacja (obecna sytuacja) linii osadniczych lub w najlepszym wypadku niepotrzebne „ekonomiczne podgryzanie” tożsamej relacyjnie oferty pospiesznej na liniach podstawowych wiedeńskiej i kielecko-radomskiej (teoretyczna sytuacja, która zaistnieje po modernizacji linii nr 1 & 8).

Typowy „Efekt błędnego koła” . Dlatego też budowa peronów Włoszczowa Płn. oraz Opoczno Południe na CMK należy uznać za całkowicie poroniony pomysł bez względu na to która z dwóch skłóconych partii post- solidarnościowych to robi. Pytanie tylko któremu Rządowi - myślącemu w końcu w kategoriach interesu ogólno-narodowego - wierzę że takowy się w końcu pojawi - przyjdzie za zadanie ten bałagan na CMK posprzątać oraz obalić w świadomości społecznej ten złudny i fałszywy mit wytworzony przez Moraczewskiego półdarmowego lunchu na CMK (iluzja IR/TLK).
2014-12-02 03:35:51 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Bozia

Po pierwsze - Niech się w Tomaszowie zatrzymuje pełnokrwisty EIC relacji Łódź- Kraków To miasto spełnia wszystkie warunki i jest położone na linii klasycznej doprowadzającej jedynie do CMK.

A krycie się lobby łódzkiego „za parawanem” rzekomo nie dającego się obsłużyć winny sposób Tomaszowa Mazowieckiego wynika li- tylko z tego że Łódź jest tradycyjnie ZA SŁABA na wygenerowanie sobie EIC po CMK, stąd „chwytanie się brzytwy” i „szukanie wszelkiego rodzaju usprawiedliwień” dla kursowania przez dedykowaną linię CMK kursów ekonomicznych (pospiesznych) , które nie powinny się tam w żaden sposób zleźć.

Poza tym wystarczy spojrzeć na układ i strukturę sieci osadniczej czy to w kontekście relacji Warszawa- Katowice wiedenką oraz CMK -ą, czy też Łódź- Kraków wiedenką oraz CMK- ą aby stwierdzić co następuje.

Piotrków Trybunalski oznacza oddziaływanie zarówno na Bełchatów jak i na Tomaszów Mazowiecki w przypadku relacji Warszawa – Katowice wiedenką. W przypadku tej samej relacji po CMK Opoczno oznacza czyli wielkie „0” i również jedynie pośrednio Tomaszów. Co oznacza, że CMK nadaje się w tej relacji tylko do bezpostojowego transferu EIC/EIP, a jedyną racjonalną stacją pośrednią w tej relacji dla pociągów pospiesznych jest Piotrków Trybunalski.

Po wtóre Piotrków Trybunalski oznacza oddziaływanie zarówno na Bełchatów jak i na Tomaszów Mazowiecki (już tylko pośrednio) w przypadku relacji Łódź- Kraków wiedenką. Natomiast w przypadku tej samej relacji Łódź – Kraków po CMK mamy wprawdzie centryczne ujęcie Tomaszowa, ale kosztem Piotrkowa wraz z Bełchatowem (a to więcej) oraz kolejnej stacji pośredniej na trasie - Radomska. Tak więc wyraźnie widać, iż jest to w tym przypadku gorsze rozwiązanie dla całego byłego województwa piotrkowskiego, obecnie subregionu piotrkowskiego.


A drugie i trzecie miasto w POlsce Kraków i Łódź niech się komunikuje BEZPOSTOJOWO „ponad głowami innych” - bardzo proszę – nie mam nic przeciwko, ALE za własne pieniądze, w segmencie komercyjnym EIC. Naprawdę pod warunkiem takich założeń to Szczęść Wam Boże. A ze względu na to, że 68 tys. Tomaszowa Mazowieckiego - jak sam wspominałeś - nie można inaczej bezpośrednio obsłużyć, to niech się ten EIC tam zatrzymuje, o czym pisałem wyżej. To miasto spełnia wszelkie warunki postojów EIC. Natomiast nie może być tak, że lobby łódzkie zasłoni się Tomaszowem, po czym kibicując dostawieniu dwóch patologicznych peronów w strefie „szczerych pól” na linii CMK : Opoczno Południe i Włoszczowa Płn. będzie kwiczeć i miałczeć o puszczanie IM pociągów ekonomicznych 30 % długości terytorium po „szczerych polach” jako, iż rzekomo w „cudowny sposób” znalazły się ośrodki pośrednie dla relacji Uć- Kraków : metropolia Opoczno, metropolia Włoszczowa – acha jeszcze Miechów WOW !!! No mega ośrodki pośrednie, że klękajcie narody.

Na to z zgody być nie może!!!


A co do sprawy puszczania pociągów ekonomicznych TLK relacji Łódź – Kraków naturalna siecią OSADNICZĄ przez Częstochowę nie bardzo wiem, co ma kwestia ile to miasto ma pociągów do Krakowa wynikających z innych relacji ???

Obojętnie czy Częstochowa będzie miała 6, czy nawet by miała teoretycznie 12 to nie jest żaden argument, aby 4 łódzkie (ekonomiczne przecież) połączenia do Krakowa zamiast Częstochowie (a przez to i wielu ośrodkom powiązanym z nią przesiadkowo) stanowiącą naturalny ośrodek pośredni na trasie OSADNICZEJ Łódź- Kraków służyły włoszczowskiej wiosce. Powiem WIĘCEJ – jeszcze raz powtórzę - nawet pomijając kwestię samej Częstochowy, a analizując sprawę z punktu widzenia samego Piotrkowa (Bełchatowa) i Radomska nie bardzo wiem dlaczego te ośrodki mają być stratne w tych połączeniach na rzecz Włoszczowskiej Wiochy i zadawalać się jedynie Reymontem oraz Stoczniowcem. Należy zadać bowiem pytanie - Ile mieszkańców mają Piotrków z Bełchatowem oraz Radomsko, a ile Włoszczowa i Opoczno??? Czy ktoś tu się dobrze czuje??? A przecież z Nauk KDP-owo-Y-grekowych płynących znad Neru (bo z Brzegu nauki coś od pół roku nie płyną) wynika, że nie można omijać Sieci Osadniczych NAWET w segmencie KDP. Należałoby więc zadać pytanie - skąd wynika więc tak różny i wzajemnie sprzeczny stosunek „Filozofów Znad Neru” do omijania Częstochowy w relacjach „Uckich do Krakowa” oraz absolutnego i bezdyskusyjnego „Dogmatu Niepomijalności Łodzi i jej wiernego przyd...asa Kalisza” w relacji nawet do Poznania???

Wracając do tematu istniejącej CMK. Łódź jak tak bardzo chce kursować przez „włoszczowskie pola” to tak jak już wspomniałem niech sobie uruchamia w końcu tak wyczekiwaną kategorię EIC po CMK do Krakowa. Droga wolna. Częstochowa nie wchodzi na linię CMK inaczej niż w segmencie kwalifikowanym EIC/EIP z pominięciem przez jej pociągi ekonomiczne klasycznej wiedenki. Dlaczego niby Łódź ma tu być traktowana jak zwykle jako „dziecko specjalnej troski.”
2014-12-02 13:25:09 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@scorpio

"Przecież obecnie czas przejazdu innymi liniami kolejowymi byłby znacznie większy".
Odlicz sobie rezerwy czasowe, likwidację ograniczeń stałych na liniach klasycznych i policz surowy czas jazdy dla EP09. Nie będzie dużej różnicy dla EP09 na CMK i D29-1 dla bezpostojowych sprinterów. Różnica wynika z liczby zatrzymań.

"Nie ma czegoś takiego jak psucie rynku bo "jest za tanio"".
Oj jest. Wyobraź sobie, że nagle Alma lub Krakowski Kredens, sprzedające produkty wysokiej jakości mające pokrycie w kosztach wytworzenia zostają masowo wyparte przez te same produkty sprzedawane w rażąco niskich cenach w Lidl Stiftung Polskaczy Jeronimo Martins Biedronka Polska. To jest klasyczne psucie rynku.


"Co to znaczy za tanio? Urzędnik ma ceny ustalać?"
W pewnym sensie tak bo cykle koniunkturalne jeśli nie są w jakimś stopniu kontrolowane mogą wywołać światowy kryzys. Taka deflacja jest korzystna dla kupujących ale niekoniecznie dla oszczędzających. Długotrwały spadek wartości pieniądza powoduje zjadanie oszczędności, które równe są inwestycjom.

"Owszem można przystać na to, by na CMK nie było dotowanych pociągów (tzn obecnie TLK) - są ważniejsze miejsca gdzie brakuje pociągów ale co tam pojedzie komercyjnego to nie jest kwestia urzędnika! a że miasta (i ich mieszkańcy), łącznie z całą okolicą chcą mieć stację to się zupełnie nie dziwię!"
Po pierwsze - zdania wielką literą. Po drugie sam teraz przyznajesz rację Kolejarzowi65, strzelasz sobie w stopę, gdyż wiesz że inni potrzebują TLK/IR (daj sobie spokój chłopie, IR też są dotowane) a mimo to bronisz jak świętości peroniku Edgara oraz Zegarmajstra i nakazujesz mieszkańcom Kielc i Skarżyska korzystanie z peroników a jak się nie podoba to won do busa.

"Poza tym zmieniasz temat rozmowy. Nie mówimy o tym czy mają być tańsze pociągi tylko o tym gdzie mają się zatrzymywać np. co 7 kurs.
Wspomniałem o Japonii. Tokyo - Shin-Osaka co 10minut jedzie Nozomi z czasem przejazdu 153min a rzadziej Hikari z większa ilością postoi i czasem przejazdu 180min. Cena jest prawie identyczna(!) (14,250 do 13,940).
Więc to ile mają kosztować bilety na CMK, czy w szczycie mają być takie ceny jak poza szczytem itp - to jest inna historia."

Nie porównuj Japonii z Polską. Japonia to mały kraj, poza tym relacja Jen/Złoty to też inna historia. Japonia miała "Plan Marshalla" dzięki czemu mogła się rozwijać a Polska po 1945 zaczynała od zera. Dziś Japonia ma super rozwiniętą sieć Shinkansenów oraz kolei lokalnej a Polska dopiero raczkuje, tak samo Japonia opiera produkcję energii elektrycznej głównie na Uranie i Wodzie a Polska na węglu.
2014-12-02 16:24:50 Autor: Adrian z Mc
---
Ten autobus transferowy to dobry pomysł. A jeszcze lepszym byłby wybudować peron przystanku Opoczno zachodnie (lub Opoczno Południe) na linii Tomaszów Maz. - Opoczno koło wiaduktu CMK. Wtedy Opoczno południe byłoby trzecią po Kostrzynie nad odrą i Kępnie dwupoziomową stacja kolejową. A i pasażerów by przybyło, bo przesiadka byłyby tylko jedna, a nie dwie - z pociągu na autobus i z autobusu na pociąg 2 km dalej.
2014-12-02 17:26:46 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Dla wszystkich tych co uważają, że należy puszczać wszystko CMK - właśnie naprawiają jedynkę od Wolbromia do Jaroszowca. Dzięki temu ponad 1 km ograniczenie do 40 km/h znika. Wcześniej wykonano mnóstwo prac, dzięki którym skrócono czas jazdy.
2014-12-02 18:46:14 Autor: arrivederci
---.adsl.inetia.pl

arrivederci
@K65 @scorpio i Wam podobni

Na CMK jest zarówno miejsce dla prestiżu, jak i dla segmentu ekono. 1 i 8 muszą iść do remontu, bezdyskusyjnie. Ale czy kazdy pociąg musi się błąkać po Sędziszowach, Radomskach, Piotrkowach czy Radomskach? NIE. Pociągi są potrzebne na wszystkich 3 liniach. W normalnych krajach pociąg przyspieszony czy pospieszny jedzie 160km/h. U nas też może.

Zamiast generować lamenty, że Włoszczowę zaorać, mino, ze lepsza wymiana pasażerów niż w mieście Lyroja, do zajmijcie się lobbowanie remontów ósemki, jedynki po zapewnieniu sensownych objazdów. Burdel jak na Łódż - Warszawa czy Kraków - Rzeszów nie musi być powtórzony
2014-12-02 19:41:25 Autor: -Kamil-
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wedug jakiej tarzfz ma jeydyic ten autobus w Opocznie?

Czy we Włoszczowej (Włoszczowie?) też jest planowany taki autobus?
2014-12-02 20:18:22 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
K65

"Po pierwsze - Niech się w Tomaszowie zatrzymuje pełnokrwisty EIC relacji Łódź- Kraków To
miasto spełnia wszystkie warunki i jest położone na linii klasycznej doprowadzającej
jedynie do CMK.

A krycie się lobby łódzkiego „za parawanem” rzekomo nie dającego się obsłużyć winny
sposób Tomaszowa Mazowieckiego wynika li- tylko z tego że Łódź jest tradycyjnie ZA SŁABA
na wygenerowanie sobie EIC po CMK, stąd „chwytanie się brzytwy” i „szukanie wszelkiego
rodzaju usprawiedliwień” dla kursowania przez dedykowaną linię CMK kursów ekonomicznych
(pospiesznych) , które nie powinny się tam w żaden sposób zleźć. "

--

Najpierw zagwarantujmy dla Tomaszowa sensowną siatkę ekonomiczna, która jest możliwa wyłącznie poprzez CMK.

--

"Poza tym wystarczy spojrzeć na układ i strukturę sieci osadniczej czy to w kontekście
relacji Warszawa- Katowice wiedenką oraz CMK -ą, czy też Łódź- Kraków wiedenką oraz
CMK- ą aby stwierdzić co następuje.

Piotrków Trybunalski oznacza oddziaływanie zarówno na Bełchatów jak i na Tomaszów Mazowiecki
w przypadku relacji Warszawa – Katowice wiedenką. W przypadku tej samej relacji po CMK
Opoczno oznacza czyli wielkie „0” i również jedynie pośrednio Tomaszów. Co oznacza,
że CMK nadaje się w tej relacji tylko do bezpostojowego transferu EIC/EIP, a jedyną
racjonalną stacją pośrednią w tej relacji dla pociągów pospiesznych jest Piotrków
Trybunalski. "

--

Nikt nie będzie się tłuk z Tomaszowa do Piotrkowa, kiedy można temu miasta zaoferować siatkę bezpośrednią. W sumie, z Piotrkowa robisz powoli rakowe Koluszki.

--

"Po wtóre Piotrków Trybunalski oznacza oddziaływanie zarówno na Bełchatów jak i na Tomaszów
Mazowiecki (już tylko pośrednio) w przypadku relacji Łódź- Kraków wiedenką.
Natomiast w przypadku tej samej relacji Łódź – Kraków po CMK mamy wprawdzie
centryczne ujęcie Tomaszowa, ale kosztem Piotrkowa wraz z Bełchatowem (a to więcej) oraz
kolejnej stacji pośredniej na trasie - Radomska. Tak więc wyraźnie widać, iż jest to w
tym przypadku gorsze rozwiązanie dla całego byłego województwa piotrkowskiego, obecnie
subregionu piotrkowskiego. "

--

No i co z tego? Dla Piotrkowa z Bełchatowem i Radomskiem jest oferta w postaci Stoczniowca i Reymonta, czyli wystarczając.

"A drugie i trzecie miasto w POlsce Kraków i Łódź niech się komunikuje BEZPOSTOJOWO „ponad
głowami innych” - bardzo proszę – nie mam nic przeciwko, ALE za własne pieniądze, w
segmencie komercyjnym EIC. Naprawdę pod warunkiem takich założeń to Szczęść Wam Boże.
A ze względu na to, że 68 tys. Tomaszowa Mazowieckiego - jak sam wspominałeś - nie można
inaczej bezpośrednio obsłużyć, to niech się ten EIC tam zatrzymuje, o czym pisałem
wyżej. To miasto spełnia wszelkie warunki postojów EIC. Natomiast nie może być tak, że
lobby łódzkie zasłoni się Tomaszowem, po czym kibicując dostawieniu dwóch patologicznych
peronów w strefie „szczerych pól” na linii CMK : Opoczno Południe i Włoszczowa Płn.
będzie kwiczeć i miałczeć o puszczanie IM pociągów ekonomicznych 30 % długości terytorium
po „szczerych polach” jako, iż rzekomo w „cudowny sposób” znalazły się ośrodki
pośrednie dla relacji Uć- Kraków : metropolia Opoczno, metropolia Włoszczowa – acha
jeszcze Miechów WOW !!! No mega ośrodki pośrednie, że klękajcie narody. "

--

Tomaszów nie spania na dziś żądnych warunków na EIC - od słabej infrastruktury na jego ternie, tragicznie położony dworzec na obrzeżach, po brak kasy PKP IC.

No i już dawno było wałkowane, że oferta po CMK nie jest, aby żywić Opoczno i Włoszczowę, ale zapewnić pierwszą w historii atrakcyjną ofertę przewozową dla Łodzi do Krakowa. (i na odwrót)
-

"Na to z zgody być nie może!!! "

--

Na Koluszki wyżynające od lat naturalną ofertę przewozową Łodzi również zgody nie ma.
--


"A co do sprawy puszczania pociągów ekonomicznych TLK relacji Łódź – Kraków naturalna
siecią OSADNICZĄ przez Częstochowę nie bardzo wiem, co ma kwestia ile to miasto ma pociągów
do Krakowa wynikających z innych relacji ???"

Obojętnie czy Częstochowa będzie miała 6, czy nawet by miała teoretycznie 12 to nie jest
żaden argument, aby 4 łódzkie (ekonomiczne przecież) połączenia do Krakowa zamiast
Częstochowie (a przez to i wielu ośrodkom powiązanym z nią przesiadkowo) stanowiącą
naturalny ośrodek pośredni na trasie OSADNICZEJ Łódź- Kraków służyły włoszczowskiej
wiosce. Powiem WIĘCEJ – jeszcze raz powtórzę - nawet pomijając kwestię samej Częstochowy,
a analizując sprawę z punktu widzenia samego Piotrkowa (Bełchatowa) i Radomska nie bardzo
wiem dlaczego te ośrodki mają być stratne w tych połączeniach na rzecz Włoszczowskiej
Wiochy i zadawalać się jedynie Reymontem oraz Stoczniowcem. Należy zadać bowiem pytanie - Ile
mieszkańców mają Piotrków z Bełchatowem oraz Radomsko, a ile Włoszczowa i Opoczno??? Czy
ktoś tu się dobrze czuje??? A przecież z Nauk KDP-owo-Y-grekowych płynących znad Neru
(bo z Brzegu nauki coś od pół roku nie płyną) wynika, że nie można omijać Sieci
Osadniczych NAWET w segmencie KDP. Należałoby więc zadać pytanie - skąd wynika więc
tak różny i wzajemnie sprzeczny stosunek „Filozofów Znad Neru” do omijania
Częstochowy w relacjach „Uckich do Krakowa” oraz absolutnego i bezdyskusyjnego „Dogmatu
Niepomijalności Łodzi i jej wiernego przyd...asa Kalisza” w relacji nawet do Poznania???

--

Nie rób z siebie debila, ma znaczenie i to ogromne. Gdyby wynikło, że ruch Kraków - Wrocław i dalej (Poznań) nie pojedzie przez Częstochowę, można by jeszcze podważyć sens trasowania Flirtów przez CMK, ale kiedy Częstochową będzie mieć przesyconą ofertę na Kraków nie ma kompletnie sensu tracić czas na zwiedzanie tego miasta w relacji Łódź - Kraków, gdyż to miasto nie potrzebuje większej ilości połączeń z Krakowem. (i Łodzią przy okazji) Co do Radomska i Piotrkowa już Ci pisałem...Takim tokiem myślenia, to czemu Łodź i Tomaszów ma tracić na ręcz przesyconej Częstochowy i odpowiednio obsłużonych Radomska i Piotrkowa możliwość szybkiego połączenia do Krakowa i Poznania?

--

"Wracając do tematu istniejącej CMK. Łódź jak tak bardzo chce kursować przez
„włoszczowskie pola” to tak jak już wspomniałem niech sobie uruchamia w końcu tak
wyczekiwaną kategorię EIC po CMK do Krakowa. Droga wolna. Częstochowa nie wchodzi na linię CMK
inaczej niż w segmencie kwalifikowanym EIC/EIP z pominięciem przez jej pociągi ekonomiczne
klasycznej wiedenki. Dlaczego niby Łódź ma tu być traktowana jak zwykle jako „dziecko
specjalnej troski.”"

--

Częstochowa nie chodzi z własnej woli kwalifikowanie na CMK, ale wolą Wrocławia i Warszawy które chcą mieć między sobą szybkie połączenie, więc to miasto będzie sztucznie podtrzymywanie w ruch kwalifikowanym potokiem z Warszawy i Wrocławia, bo przez Częstochowę biegnie proteza. Na EIC Łódź - Kraków jeszcze przyjdzie czas. Musi pęknąć czas z Łodzi (Fabrycznej) do Krakowa (Głównego) w 2:30, wtedy można startować z EIC, ale do tego potrzeba remontów na D29-25 (Gałkówek - Tomaszów), na które na razie się nie zapowiada.
2014-12-03 09:49:53 Autor: szorbu
---.net.pulawy.pl
Kolejny dowód impotencji inwestycyjnej w PKP PLK i organizacyjnej w przewozach regionalnych. Tam potrzebna jest łącznica z Opoczna Płd do "starego" Opoczna wraz z elektryfikacją stacji Opoczno. W dalszym ciągu obowiązuje "zachęta" dla pasażerów do korzystania ze stacji na pustkowiu.
PS. Ciekawe ilu pracowników fabryki płytek będzie chętnych do korzystania z busu z miasta pod przystanek Opoczno Płd na CMK - to chyba ich wozi pani dyrektor Nowak uzyskując osiągi - 4,5 tys pas./m-c.
2014-12-03 11:10:36 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Przede wszystkim należy dążyć do rewitalizacji linii 25 do 120 km/h z optymalizacją do 140 km/h wraz z elektryfikacją linii i budową nowych przystanków, ewentualnie korekcją obecnie istniejących. Można wtedy pomyśleć o trasowaniu Sana z Warszawy przez Koluszki do Przemyśla a Regli też przez Tomaszów ale w kierunku Skarżyska, wraz z grupami wagonów z Warszawy. Po remoncie odcinka Skarżysko Kamienna - Sandomierz i optymalizacji do 120 km/h czas jazdy ulegnie skróceniu i nie będzie miało sensu puszczanie wszystkiego po CMK. CMK to by-pass a ona ma spełniać funkcję transferową dla segmentu prestiżowego i tylko i wyłącznie prestiżowego. Można pomyśleć o postojach dla EIC na obu stacjach czy EIC Premium - to jest dopuszczalne vide Francja i buraczane dworce ale nie segmentu ekonomicznego, dedykowanego liniom klasycznym. Popatrzcie na Francję czy Hiszpanię - HST wjeżdżają czasem na linie klasyczne ale nigdy odwrotnie.
2014-12-03 21:17:55 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Bozia

Człowieku z Łodzi. To raczej Ty Kolego i Tobie podobne roszczeniowe osoby z biednej, upadłej Łodzi robicie z siebie debili kreując się nieustannie na wielce skrzywdzone i prześladowane OFIARY oraz kierując BEZCZELNE łódzkie ROSZCZENIA „jak stąd do Tokio”, a jednocześnie schizofrenicznie odmawiając INNYM RÓWNEGO traktowania na PODSTAWOWYM POZIOMIE. Rzeczywiście trzeba pochodzić już tylko z Łodzi i mieć ten tradycyjny „ŁÓDZKI TUPET”, aby pisać tak skandaliczne rzeczy. To naprawdę przeraża skąd w mieście „nad Nerem” biorą się AŻ TAK bezczelni ludzie, z aż z takim poziomem tupetu. Ale czego się spodziewać po mieście „łowców skór”, Urbanów, „Faktów i Mitów” czy innych Niesiołowskich.

Ta litania Waszych tradycyjnych „łódzkich, a raczej uckich śpiewek”, którą napisałeś - po raz kolejny obnaża tylko WASZĄ ŁÓDZKĄ hipokryzję i obłudę. Naprawdę przeraża poziom Waszej „łódzkiej buty” i „łódzkiej bezczelności” w roszczeniach służących egoistycznym interesom Łodzi, a jednocześnie wzywanie do ewidentnego krzywdzenia INNYCH, byleby tylko „po trupach” ŁÓDZKI INTERES przepchnąć kolanem. Streścić to można syntetycznie tak : ”Jak inni Uć omijać - to KRZYWDA i PRZEŚLADOWANIE (zwłaszcza przez tę Złą Warszawkę). Natomiast jak UĆ omijać innych- to już DOBRZE, w dodatku za półdarmo - też akurat Łodzi się to należy. Bo generalnie- Łodzi WSZYSTKO się należy. W przypadku Łodzi żadne reguły, które obowiązują innych- Łodzi akurat nie obowiązują”

Cytat z @Bozia: „Najpierw zagwarantujmy dla Tomaszowa sensowną siatkę ekonomiczna, która jest możliwa wyłącznie poprzez CMK.”

Ha ha ha ha ha ha .
Nieźle to sobie Cwaniaczku Łódzki wykombinowałeś, aż żal to komentować. Czy myślisz, że da się ktoś nabrać na TWOJĄ FAŁSZYWĄ ŁÓDZKĄ TROSKĘ o mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego??? Chodzi tylko o to, że biedna, nieudolna Łódź- czyli „kolos na glinianych nogach” - nie jest w stanie wygenerować drogiego, pełnokrwistego kwalifikowanego pociągu EIC do Krakowa po linii CMK. I tu jest TEN BÓL „Nad Nerem”. Zrozum w końcu Cwaniaczku Łódzki , że istnienie Tomaszowa na konwencjonalnym dojściu do linii dedykowanej CMK nie usprawiedliwia istnienia TAM oferty ekonomicznej TLK, ponieważ na dalszej części trasy istnieją „Szczere Pola” przez 30 % długości terytorium kraju. Opcja ŁÓDŹ - Piotrków – Radomsko- Częstochowa- Koniecpol/a najlepiej Zawiercie DGZ J.SZCZ.- KRAKÓW – jest CAŁY CZAS OSADNICZA.


Po wtóre masz Człowieku z Łodzi ewidentne problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Ja napisałem tak :
„Piotrków Trybunalski oznacza oddziaływanie zarówno na Bełchatów jak i na Tomaszów Mazowiecki w przypadku relacji Warszawa – Katowice wiedenką. W przypadku tej samej relacji po CMK
Opoczno oznacza czyli wielkie „0” i również jedynie pośrednio Tomaszów. Co oznacza,
że CMK nadaje się w tej relacji tylko do bezpostojowego transferu EIC/EIP, a jedyną
racjonalną stacją pośrednią w tej relacji dla pociągów pospiesznych jest Piotrków
Trybunalski. "



Ty odpowiedziałeś tak :

Cytat : „Nikt nie będzie się tłuk z Tomaszowa do Piotrkowa, kiedy można temu miasta zaoferować siatkę
bezpośrednią.”

Jaką BEZPOŚREDNIĄ ofertę dla Tomaszowa ???
W relacji Warszawa - KATOWICE ????
O czym Ty Człowieku w ogóle bredzisz ??????


Cytat z @Bozia : „W sumie, z Piotrkowa robisz powoli rakowe Koluszki.”

Jakie „RAKOWE??? . Rakowa to jest Włoszczowa Płn. i Opoczno Południe na CMK, a nie Koluszki bez względu na to, co za chorą doktrynę żeście sobie w tych Waszych Łódzkich Główkach uroili. Poza tym jak można w ogóle pisać o Piotrkowie Trybunalskim, czyli GŁÓWNYM – PODSTAWOWYM ośrodku w subregionie piotrkowskim, dawnym mieście wojewódzkim, stolicy dawnej guberni, dawnej siedzibie sądów trybunalskich w czasach I RP w stylu, jakby to była jakaś katastrofa, że TO AKURAT TAM znajduje się „Podstawowy Przystanek Dalekobieżny” do którego mają przyjeżdżać na przesiadki mieszkańcy z innych miast całego subregionu.

OWSZEM TAK – TAK – TAK. Po trzykroć. TAK. To Piotrków leży centrycznie, jest największym miastem subregionu, z Zachodu oddziałuje na Bełchatów, ze Wschodu na Tomaszów. Stacja w Piotrkowie i oferta dalekobieżna stamtąd powinna służyć wszystkim trzem miastom. Nie stać nas na bezsensowne mnożenie nitek dalekobieżnych i mnożenie kombinacji połączeń ekonomicznych TLK. Układ powinien być jasny : Bezpostojowy transfer w drogich taryfach PREMIUM po polnej linii CMK, Postojowy segment ekonomiczny wyłącznie po osadniczej linii wiedeńskiej, gdzie mamy CENTRCZYNIE położony Piotrków Trybunalski oddziaływujący zarówno za Bełchatów jak i na Tomaszów.

Czy może to według Ciebie Łódzki Cwaniaku to mieszkańcy Piotrkowa mają pielgrzymować do mniejszego oraz nie-centrycznie położonego w ramach subregionu Tomaszowa Mazowieckiego???, czy może JESZCZE LEPIEJ !!! do „krzaków i chaszczy” pod Opocznem??? A może jeszcze mieszkańcy Bełchatowa zamiast blisko do Piotrkowa mają tracić kolejne cenne kilometry na pielgrzymki do POpieranej przez Ciebie i całe oszołomskie „lobby łódzkie z Grabarczykiem i Raczyńskim na czele” patologii na CMK pt. Opoczno POłudnie.

Do Piotrkowa nie można przyjeżdżać na przesiadki z innych miast subregionu, ale do Opoczna już według Ciebie i Tobie podobnym już TAK.

I kto tu robi z siebie debila??? No chyba Ty Kolego.


Cytat z Bozia@ „No i co z tego? Dla Piotrkowa z Bełchatowem i Radomskiem jest oferta w postaci Stoczniowca i Reymonta, czyli wystarczając.”

No tak dla Piotrkowa (i pośrednio Bełchatowa) oraz Radomska wystarczą 2 pociągi, a dla wiochy opoczyńskiej i wiochy włoszczowskiej według Twojego toku rozumowania 4. No gratuluję logiki.

I kto tu robi z siebie debila??? No chyba Ty Kolego.

Co do Tomaszowa jak już zostało wyżej wspomniane to naciągany argument „jak guma od majtek”. Prawda jest taka , ze Tomaszów ma służyć za „parawan” mający przykryć brak zdolności Łodzi do uczciwego wygenerowania sobie segmentu kwalifikowanego EIC po CMK. A to, że kierujesz się MOCNO FAŁSZYWĄ troską o Tomaszów świadczą kolejne fragmenty Twojej wypowiedzi.


Cytat z @Bozia : „Tomaszów nie spania na dziś żądnych warunków na EIC - od słabej infrastruktury na jego ternie, tragicznie położony dworzec na obrzeżach, po brak kasy PKP IC.”
O ho ho ho ho ho ho ho ho


Aleś wymyślił.
68 tys. miasto położone na linii typowo klasycznej nie spełnia kryterium na postój pociągu kwalifikowanego EIC. Nie ośmieszaj się. Problem tkwi w tym, że TO ŁÓDŹ jest ZA SŁABA, aby wygenerować kategorię EIC po CMK do Krakowa na czym skorzystałby Tomaszów Mazowiecki, stąd pojawiają się tego typu niedorzeczne argumenty – cóż „tonący brzytwy się chwyta”.


Cytat : „No i już dawno było wałkowane, że oferta po CMK nie jest, aby żywić Opoczno i Włoszczowę,
ale zapewnić pierwszą w historii atrakcyjną ofertę przewozową dla Łodzi do Krakowa. (i na
odwrót)”

NO ZGADZA SIĘ. Cały czas WŁAŚNIE O TYM PISZĘ!!! Linia dedykowana CMK nie została wybudowana po to, aby żywić ofertą wioski typu Opoczno czy Włoszczowa, które przez absolutny przypadek tam „się nawinęły”, tylko PO TO, aby łączyć BEZPOSTOJOWO metropolie. W analizowanym przypadku Łódź z Krakowem „ponad głowami innych”- w tym celu w zamierzony sposób planistycznie pominiętych naturalnych ośrodków np. Piotrkowa czy Częstochowy już na etapie przebiegu linii dedykowanej. No zgadza się!!!! W pełni się pod tym POdPiSuję!!! Dlatego jak „Szlachta Ucka” chce sobie „zażywać luksusu jazdy” po CMK TO NIECH SOBIE URUCHOMI w końcu pełnokrwiste pociągi kategorii EIC. Tymczasem lobby łódzkie sobie uroiło, że będzie buszować 30 % długości terytorium kraju przez „szczere pola” ZA PÓŁ- DARMO. Bo UCI się WSZYSTKO NALEŻY, reszta niech zdycha.

Zapłaćcie sobie taryfę E - i droga wolna. Szczęść Wam Boże – i POwodzenia. A jak nie - to przestańcie „Nad Nerem” marudnie stękać, ponieważ poziom waszej obłudy i hipokryzji przekracza już wszelkie granice elementarnej przyzwoitości.


Cytat : „Nie rób z siebie debila, ma znaczenie i to ogromne. Gdyby wynikło, że ruch Kraków - Wrocław i
dalej (Poznań) nie pojedzie przez Częstochowę, można by jeszcze podważyć sens trasowania
Flirtów przez CMK,”

Jak już napisałem na wstępie - debila, to raczej Ty z siebie robisz nieustanie stękając i marudząc w temacie pokrzywdzenia Łodzi, a jednocześnie w cyniczny i pełen hipokryzji sposób namawiając do omijania innych (gdy Uć ma w tym swój doraźny interes).

Nie bądź Człowieku obłudny. Po pierwsze znając Ciebie czy też innych łódzkich dyżurnych oszołomów ze SSC (Bartas(Gość), Tomasz Bu itp.) nawet gdyby tych pociągów w Częstochowie NIE BYŁO to też stękalibyście, aby ekonomiczną relację TLK Łódź – Kraków puszczać Wam po szczerych włoszczowskich polach CMK. Bo dla Was liczy się tylko- o czym już wspomniałem- aby łódzkie „gie” wypłynęło ZA WSZELKĄ CENĘ na powierzenie, nawet „po trupach” innych.


Cytat z Bozia „…ale kiedy Częstochową będzie mieć przesyconą ofertę na Kraków nie ma
kompletnie sensu tracić czas na zwiedzanie tego miasta w relacji Łódź - Kraków, gdyż to miasto
nie potrzebuje większej ilości połączeń z Krakowem. (i Łodzią przy okazji)”

Jaka PRZESYCONĄ???
No jaką PRZESYCONĄ???
O czym Ty piszesz???

6 połączeń na dobę do Krakowa w ramach tego to jest przesycenie ofertą ????
Raczysz sobie kpić ???
To ma być przyzwoity standard europejski ?????

I podstawowa sprawa nie ma żadnego problemu „tracenia czasu” na zwiedzanie Częstochowy w relacji Łódź – Kraków, ponieważ po modernizacji wiedenki i protezy koniecpolskiej czas finalny Łódź- Kraków zarówno trasą osadniczą przez Piotrków Radomsko CZĘSTOCHOWĘ oraz po „szczerych opoczyńsko – włoszczowskich polach” będzie na zbliżonym poziomie - na co wskazywał ok. 3 lata temu Pan Malepszak z PLK, czym oczywiście wywołał lawinę narzekań, płaczów, jęków i złorzeczeń „Nad Nerem”. Bo jak wiadomo oszołomom łódzkim nie przeszkadza czas na poziomie 3 h 30 przez „szczere pola” , natomiast TEN SAM czas 3 h 30 przez Piotrków Częstochowę, gdy układ wiedenka + proteza koniecpolska da TEN SAM finalny czas jest już „A FUJ”.

Śmieszni, żałośni pełni hipokryzji ludzie. Z jednej strony nauczają filozofii, że nawet KDP nie można prowadzić z pominięciem sieci osadniczych, zwłaszcza ŁODZI i KALISZA, a z drugiej strony - jak już sprawa DOTYCZY ŁODZI- chcą tanim, ekonomicznym, dotowanym pociągiem TLK relacji Łódź - Kraków buszować po „szczerych polach”, dodatkowo w sytuacji kiedy opcja OSADNICZA da ten sam lub zbliżony finalny czas przejazdu.

Więc w imię czego pociągi, zwłaszcza TE EKONOMICZNE i dotowane oraz z założenia POSTOJOWE mają grasować po „szczerych polach” zamiast efektywnie posłużyć wręcz nieproporcjonalnie większej liczbie mieszkańców.

Cytat : „Co do Radomska i Piotrkowa już Ci pisałem...”

Ale co pisałeś ???
Bzdury Kolego pisałeś- co po raz trzeci merytorycznie obalam, ale Ty jesteś głuchy na jakiekolwiek merytoryczne argumenty.

Cytat : „Na EIC Łódź - Kraków jeszcze przyjdzie czas. Musi pęknąć czas z Łodzi
(Fabrycznej) do Krakowa (Głównego) w 2:30, wtedy można startować z EIC, ale do tego potrzeba
remontów na D29-25 (Gałkówek - Tomaszów), na które na razie się nie zapowiada.”

Obawiam się, że nawet jakbyście miel czas na poziomie 2 h 30 to znając Was dopiero byście miałczeli i stękali pół-darmowe pociągi ekonomiczne TLK z Łodzi do Krakowa po CMK i byście wymyślili Kolejną „Łódzką Bajeczkę” , że czas 3 h 30 w układzie osadniczym wiedenka + protezie koniecpolska jest mało atrakcyjny i trzeba te pociągi też poszczać po szczerych polach CMK. Dla was powód zawsze się znajdzie i będzie wymyślać coraz to nowe niedorzeczne argumenty.
2014-12-03 22:00:50 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
2014-12-02 18:46:14 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl


Cytat do „@K65 @scorpio i Wam podobni

Na CMK jest zarówno miejsce dla prestiżu, jak i dla segmentu ekono. 1 i 8 muszą iść do remontu,
bezdyskusyjnie. Ale czy kazdy pociąg musi się błąkać po Sędziszowach, Radomskach, Piotrkowach
czy Radomskach? NIE. Pociągi są potrzebne na wszystkich 3 liniach. W normalnych krajach pociąg
przyspieszony czy pospieszny jedzie 160km/h. U nas też może.”

Ileż Tobie i Tobie podobnym można tłumaczyć, że w żadnym razie nie ma na CMK miejsca na pociągi śmieciowe IR czy ekonomiczne TLK, ponieważ ta linia jest PUSTA W ŚRODKU . Ta linia nie niesie za sobą żadnego „ładunku sieci osadniczej”. Jeżeli niektórzy Kulejarze i Mikole uroili ją sobie w postaci : Włoszczowej i Opoczna - to naprawdę szczerzę współczuję im stanu umysłu.

Nikomu nie jest potrzebna w systemie kolejowym Państwa linia Kraków/Katowice- Warszawa OPARTA o Włoszczową i Opoczno. W polnym przebiegu „włoszczowsko- opoczyńskim” chodzi jedynie O TO, aby pociągów kwalifikowanych NIE ZATRZYMYWAĆ, nawet w ośrodkach kalibru Kielc i Radomia, a nie o to aby tworzyć „w zamian za” te celowo planistycznie pominięte ośrodki jakieś chore substytuty w postaci Włoszczowej Płn. czy Opoczna Południe.

Nie jest prawdą, że potrzebne są nam 3 linie w systemie. Otóż 2 linie osadnicze wiedenka oraz „Kielce – Radom” w zupełności wystarczą na potrzebę obsługi segmentu pospiesznego (ekonomicznego) Katowice/ Kraków – Warszawa. Jeżeli istnieje popyt na odpowiednim poziomie na segment sprinterski EIC/EICP/ICE itp. to znaczy, że istnieje popyt na obecność tak specyficznej linii jak przebieg CMK w systemie kolejowym Państwa. Jeżeli nie- to nie. I koniec kropka.

Linia CMK inna, niż o charakterze czysto-transferowym NIE JEST nikomu w systemie kolejowym Państwa POTRZEBNA. Tak samo jak nie ma linii Poznań- Witkowo- Ślesin – Izbica Kujawska- Gostynin – Warszawa. A gdyby takowa powstała to tylko pod warunkiem, że 2 bieguny metropolitalne Poznań i Warszawa byłyby na tyle silne , że takowa linia czysto-transferowa miałaby sens i uzasadnienie sprinterskie.


Cytat : „ Zamiast generować lamenty, że Włoszczowę zaorać, mino, ze lepsza wymiana pasażerów niż w
mieście Lyroja,”

Nie opowiadaj głupot Kolego i nie rozsiewaj tu fałszywej propagandy pro-włoszczowskiej. A przede wszystkim nie mieszaj Kolego skutku z przyczyną.

Jak dla Ciebie wymiana na poziomie statystycznie 6 osób na jeden zatrzymujący się pociąg w 2-3 krotnie zaniżonej cenie to dowód większej wymiany niż w Kielcach to szczerzę współczuję.

Wioska Włoszczowska na CMK żyje tylko i wyłącznie dzięki temu, że w Kielcach zrobiono „pustynię kolejową” również w segmencie pospiesznym. Ponieważ w segmencie ekspresowym po budowie CMK była w zasadzie zawsze. Pseudo-ekspres Nida to inna bajka, raczej wieloletni kabaret.

Do 2008/2009 roku kiedy obowiązywała blokada segmentu ekonomicznego na CMK Kielce miały kilkunastokrotnie większą wymianę niż Gosiewo przy założeniu 5 h czasu Kraków- Warszawa. Tu się nic nie zmieniło od lat, czy to był rok 1992, 1996, 1998, 2001 czy 2005.

A co by było gdyby czas Kraków Kielce- Radom- Warszawa był tożsamy z czasem przejazdu CMK. Lepiej nie pytać.

Więc łaskawie Kolego nie rozsiewaj tu bzdur że Gosiewo generuje większe potoki niż Liroyowo opowiadasz banialuki i mylisz „skutki z przyczyną.”
2014-12-04 11:39:06 Autor: dinero
---.adsl.inetia.pl
Pociagi na trasie Krakow-Warszawa powinny jezdzic po CMK rzecz jasna(EIC,IC)bez postojow +1,2 pary IR przez Gosiewo,Opoczno oraz TLK i IR co najmniej w takcie dwugodzinnym przez Kielce,Skarzysko Kamienna,Radom. Oprocz tego Lodz-Krakow(rowniez niektore spoza Lodzi) przez Piotrkow,Czestochowe oraz pojedyncze zwlaszcza spoza Lodzi przez Tomaszow,szczere pola. Jak byc moze przyjdzie kiedys czas na IC to wtedy Lodz-Krakow przez Tomaszow,CMK.
2014-12-04 11:41:30 Autor: dinero
---.adsl.inetia.pl
aha, no i jeszcze (Chełm,a moze i Zamosc)-Lublin-Krakow przez Radom,Skarzysko,Kielce co najmniej kilka(4-6) na dobe.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR