NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Opoczno ma przystanek na CMK

| UMWŁ/Rynek Kolejowy 16.12.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2014-12-16 11:50:13 Autor: dididi
---.tktelekom.pl
Opoczno pozdrawia Kolejarza IQ 65 ;-))))))
2014-12-16 11:55:34 Autor: robi77
---.dynamic.gprs.plus.pl
zobaczymy za miesiąc ,dwa...ile to osób będzie korzystało z tego peronu....
2014-12-16 12:01:37 Autor: Kflik
---.60.129.178
@robi77

Włoszczowa Płn nie jest pusta (oczywiście pomijam postoje Pendolino które nie powinny tam stawać) a w Opocznie ma szansę być jeszcze lepiej.
2014-12-16 12:03:02 Autor: lechu992
---.30.128.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
super !!!!! będę regularnie z tego peronu korzystał !!! Oby zrobili jeszcze bezpośrednie połączenie z trójmiastem !!! Skoro kwiatkowski staje we włoszczowej to czemu nie w opocznie ?? pozdrawiam
2014-12-16 12:10:34 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
Jeśli ludzie jeżdżą, to dobrze. Ale moim zdanie to tania propaganda dla zamydlania oczu "sukcesami" tego zarządu.

Chciałbym w tym samym Opocznie zobaczyć linię 25 z drutem do Skarżyska. Chciałbym w takim tempie zobaczyć zmodernizowaną linię 22 żeby dało się pojechać w cywilizowanym czasie z Lublina i Radomia do Łodzi i dalej na zachód.

Zamiast tego prędzej chyba zobaczymy busy z terenu województwa dowożące na ten peron.
2014-12-16 12:16:03 Autor: Czemerajduś
---.158.219.33.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Coś Soada ostatnio nie widuję, więc zapytam zamiast niego: co z trasą Kraków - Katowice? Co do Opoczna, to zaraz K65 Was zmiażdży i zniszczy.
2014-12-16 12:34:26 Autor: lechu992
---.30.128.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czemerajduś: opinia jednej osoby typu K65 - znaczy tyle co nic. Ludzie chcieli - to mają. Większość ma więcej do gadania niż jeden osobnik z dziwnymi argumetnami ;)
2014-12-16 12:53:11 Autor: Niech sie chwalą..
---.play-internet.pl
I tak nie mają większego peronu niż peron w Ciechanowie :) .. u nich 300 metrów. W Ciechanowie 450 m . Największe perony w Polsce zaraz po Częstochowie.
2014-12-16 12:57:11 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
Patrząc po kosztach tej budowy, to Opoczno zrobiło interes życia. Marne grosze, a miasto wraca na mapę połączeń dalekobieżnych.

troll start*

W sumie, skoro koszty budów przystanków są tak niskie, to może zaleśmy CMK przystankami na całym przebiegu, przemienimy ją na linie konwencjonalną i zamiast Pendolino i high-speedów, puścimy siatkę TLK? ;)

troll end*
2014-12-16 13:16:57 Autor: Kryniczanin
---.158.222.144

Kryniczanin
Brawo! Kolejny element likwidacji i niszczenia spójnego transportu kolejowego w Polsce! Zaraz usłyszymy zachwyt "wsiadła jedna osoba, dwie podjechały samochodem z Radomia jaka wspaniała udana inwestycja" To nic że kilkaset tysięcy odejdzie z linii 1 i 8 i tak lobby drogowe tak walczące o economy na HS odtrąbi sukces.
2014-12-16 14:10:13 Autor: TW
---.toya.net.pl
Kiedyś na wielu liniach, przy gorszym sprzęcie prowadzono ruch wielu pociągów jednocześnie. Wszystko jakoś działało. Ludzie podróżowali. Było miejsce dla EX, pospiesznych, osobowych, towarowych. Dziś w XXI wieku wielki krzyk, gdy do kilku Pendolino chcą dodać kilka ekonomicznych składów na linii z SBL, komputerami... i "już likwidacja spójności"

Tak, wiem. Łódź za blisko i to zapewne wina "lobby Uciowego, bezrobotnych nierobów, Grabarczyka i kosmodromu"
2014-12-16 14:14:10 Autor: TW
---.toya.net.pl
Jeśli wiedenka i linia nr 8 będzie miała parametry i zapewni dobry czas przejazdu to jak najbardziej puścić tam cały ruch ekonomiczny. Cały. Jednak do tego czasu, gdy zarządca infrastruktury zapewnia komiczne warunki i czasy przejazdu MUSI być alternatywa. Wy naprawdę chcecie w obecnym stanie dać CMK TYLKO dla kilkunastu par EIC i EIP w ciagu doby??? Przykład Matejki dowodzi, że nie tylko "byzsne prestiż tardźet" jest w kraju.
2014-12-16 14:16:04 Autor: max2
---.merinet.pl

max2
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"Brawo! Kolejny element likwidacji i niszczenia spójnego transportu kolejowego w Polsce! Zaraz usłyszymy zachwyt "wsiadła jedna osoba, dwie podjechały samochodem z Radomia jaka wspaniała udana inwestycja" To nic że kilkaset tysięcy odejdzie z linii 1 i 8 i tak lobby drogowe tak walczące o economy na HS odtrąbi sukces."
Pan tak na poważnie, czy dla żartu?
2014-12-16 14:18:45 Autor: kris kross
---.140.137.16
Soad puszcza sie w te i wewte w pendolinie. A tam wiadomo ... Zasiegu brak ...
2014-12-16 15:04:54 Autor: TW
---.toya.net.pl
I jeszcze jedno Panie Kryniczanin.

Jeśli na CMK będzie 200 km/h na CAŁEJ długości to sobie Pan pisz, że to jest linia HS. W tej chwili to jest nadal szybka linia i już niejedyna w PL z V160.

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach wielu przewoźników byłoby w stanie puścić pociągi z czasem przejazdu Pendo. I co? Jeśli zrobili by to pod szyldem TLK to zabronić? Bo nie "Primjum".

Na prawdziwym HS już by to nie przeszło.
2014-12-16 15:08:00 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post max2:
"Pan tak na poważnie, czy dla żartu?"
A oglądał Pan może rozkład dla Kielc? I jeden pociąg na kraj. Ciekawe co by Pan powiedział jakby Opole zostały z taką ofertą.
2014-12-16 15:13:48 Autor: zen
---.adsl.inetia.pl
Miłe ... :)
2014-12-16 15:14:06 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post TW:
"I jeszcze jedno Panie Kryniczanin.

Jeśli na CMK będzie 200 km/h na CAŁEJ długości to sobie Pan pisz, że to jest linia HS. W tej chwili to jest nadal szybka linia i już niejedyna w PL z V160.

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach wielu przewoźników byłoby w stanie puścić pociągi z czasem przejazdu Pendo. I co? Jeśli zrobili by to pod szyldem TLK to zabronić? Bo nie "Primjum".

Na prawdziwym HS już by to nie przeszło."
Panie TW proszę wskazać mi tych przewoźników. Mówię o takich którzy mają odpowiedni tabor, nie "uwięziony" w zobowiązaniach wobec Marszałków. Proszę o wskazanie choć jednej sztuki EZT na choć 160km/h które mogą jutro wyjechać komercyjnie na CMK. Nie ma takiego taboru i nie ma takiego przewoźnika. A co do HS to nic nie zmieni żadne zaprzeczania o tym że od zawsze od założeń konstrukcyjnych jest to linia HS.

A co do premium. Sprawę idzie łatwo posprzątać. Rozbiórka dwóch peroników drastycznie utrudniających ruch, likwidacja TLK i IR i zmuszenie PIC do normalnych cen czyli 99 pln za EIC bądź szambolino w dzień wyjazdu. Wszystkie TLK na wagonach przejętych z CMK (tych z EIC) na liniach 1 i 8 z cenami 29-39pln i mamy piękną kolej która załatwia autobusy. Czerwony przewoźnik by nie istniał na tych ciągach.
2014-12-16 15:27:41 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
Naprawianie przez likwidowanie, jakie to polskie... Ale jak już to bądźmy konsekwentni - dopisać trzeba Koluszki, które wpisują się w trend.
2014-12-16 15:34:07 Autor: Małopolanin
---.168.193.198
Rozumiem, że przewidziano autobusy dowozowe dla pasażerów z Radomia? Obecna oferta dalekobieżna po linii nr 8, to jakaś kpina - 2 pary dziennie...
2014-12-16 15:43:39 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Bozia:
"Naprawianie przez likwidowanie, jakie to polskie... Ale jak już to bądźmy konsekwentni - dopisać trzeba Koluszki, które wpisują się w trend."
Oooooo "Imperium" Łódzkie kontratakuje.

Nie wiem ile masz lat Bozia i czy to zauważyłeś że istniejąca od 1846 roku linia nr 1 to linia klasyczna podobnie jak i stacja Koluszki także jest linią klasyczną. Koluszki nie równa się PiSstacja bądź oPOczno. Musisz to zrozumieć.

A co do peronkików jak zapłacą choćby 84pln z PiSstacji do Warszawy a z PO stacji 79pln to wybrane EIC mogą stanąć jeśli to będzie miało sens ekonomiczny wsiądzie większy wpływ niż koszty zatrzymania, postoju i rozruchu.

Nie chce mi się czytać "oPOwieści" lobby drogowego które zaraz tutaj tłumnie się pojawią jak to wspaniale jest dzięki peronikowi x2 i powiem tylko jedno

Polska kolej nie powstanie z kolan do czasu dopóki nie będzie powrotu do normalności na CMK i 1&8.
2014-12-16 16:05:45 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"Oooooo "Imperium" Łódzkie kontratakuje.

Nie wiem ile masz lat Bozia i czy to zauważyłeś że istniejąca od 1846 roku linia nr 1 to linia klasyczna podobnie jak i stacja Koluszki także jest linią klasyczną. Koluszki nie równa się PiSstacja bądź oPOczno. Musisz to zrozumieć.

A co do peronkików jak zapłacą choćby 84pln z PiSstacji do Warszawy a z PO stacji 79pln to wybrane EIC mogą stanąć jeśli to będzie miało sens ekonomiczny wsiądzie większy wpływ niż koszty zatrzymania, postoju i rozruchu.

Nie chce mi się czytać "oPOwieści" lobby drogowego które zaraz tutaj tłumnie się pojawią jak to wspaniale jest dzięki peronikowi x2 i powiem tylko jedno

Polska kolej nie powstanie z kolan do czasu dopóki nie będzie powrotu do normalności na CMK i 1&8."
Nie istotna historia i kategoria linii przechodzącej przez raka. Koluszki oddziałują wyniszczająco na Łódź - naturalnej relacji Warszawa - Wrocław, jak Opoczno i Włoszczowa na Kielce i Radom w naturalnej Warszawa - Kraków, więc jeżeli dla Ciebie rozwiązaniem problemu Kielc i Radomia jest likwidacja Opoczna i Włoszczowy w relacji Warszawa - Kraków, to likwidacja Koluszek będzie rozwiązaniem dla Łodzi w relacji Warszawa - Wrocław.
2014-12-16 16:16:40 Autor: Czemerajduś
---.dynamic.gprs.plus.pl
Koluszek nie trzeba likwidować, można je łatwo ominąć trasą Wawa-Sochaczew-Łowicz-Łódź, jeśli komuś Koluszki przeszkadzają :)
2014-12-16 16:26:56 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Bozia:
"Nie istotna historia i kategoria linii przechodzącej przez raka. Koluszki oddziałują wyniszczająco na Łódź - naturalnej relacji Warszawa - Wrocław, jak Opoczno i Włoszczowa na Kielce i Radom w naturalnej Warszawa - Kraków, więc jeżeli dla Ciebie rozwiązaniem problemu Kielc i Radomia jest likwidacja Opoczna i Włoszczowy w relacji Warszawa - Kraków, to likwidacja Koluszek będzie rozwiązaniem dla Łodzi w relacji Warszawa - Wrocław."
A to Łódź nie ma bezpośrednich połączeń do Wrocławia? Oświeć mnie.
2014-12-16 16:35:52 Autor: Małopolanin
---.168.193.198
@Kryniczanin, wiesz jak to z tymi TLK-ami jest... Jak ktoś ma jechać prawie 7 h przez Łódź, to może lepiej jechać krócej przez Lubliniec :D
2014-12-16 16:40:12 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Bardzo dobrze! Pociągi jadące magistralą powinny stawać także w grodzisku mazowieckim. zwłaszcza jak zamkną dla międzymiastowych pociągów linię średnicową w stolicy. Te 10 minut stracone Was nie zbawi.
2014-12-16 16:43:41 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Czemerajduś:
"Koluszek nie trzeba likwidować, można je łatwo ominąć trasą Wawa-Sochaczew-Łowicz-Łódź, jeśli komuś Koluszki przeszkadzają :)"
Tak samo jak nie trzeba likwidować Opoczna i Włoszczowy. Ja nie jestem za likwidacją żądnych przystanków, tylko piętnuje głupią meteorytykę w stosunku do stacji dla Opoczna i Włoszczowy na CMK.
2014-12-16 16:45:21 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Kryniczanin
Adam nie daj się podpuszczać Grześkowi, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Otwarcie patologii opoczyńskiej otwiera niebezpieczny precedens dla kolejnych peroników na CMK (Szeligi), rozwalania czasów jazdy oraz spójnego systemu transportowego czyli EIC/EIP/IC CMK TLK/IR Wiedenka/Żeromka.

Jak obliczyłem niegdyś na CMK postój na obu przystankach czyli Gosiewo North i Opoczno South to 13 minut w plecy dla przewoźnika - przy kolejnym przystanku będzie to 21 minut - nie liczymy bowiem jedynie postoju ale hamowanie i ponowny rozruch składu.

Podsumowując Opoczno Sud-Este oraz Włoszczowa Gare de Nord powodują zaniedbania Włoszczowy Centraal i Opoczna Centraal oraz linii alternatywnych, prowadzących zarówno południkowo (czytaj wiedenka i żeromka) jak i równoleżnikowo (wschodnia część protezy koniecpolskiej oraz linia 25 oraz 22). Za chwilę będziemy świadkami budowy łącznicy w Czarncy relacji Włoszczowa Centraal - Włoszczowa Nord więc wcale się nie zdziwię jak Radom zacznie się domagać łącznicy Radzice 1 - Idzikowice Północ a Tomaszów Mazowiecki Zapowiedź - Idzikowice Północ. Ta druga łącznica będzie podjazdem dla wiedenki - TLK zamiast przez Skierce pojadą CMK do Łodzi.
2014-12-16 16:50:00 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Małopolanin:
"@Kryniczanin, wiesz jak to z tymi TLK-ami jest... Jak ktoś ma jechać prawie 7 h przez Łódź, to może lepiej jechać krócej przez Lubliniec :D"
Taka ciekawostka EP 08 i Warszawa - Sochaczew - Łódź - Piotrków - Częstochowa - Opole - Wrocław i 30 minut krócej od Kalisza.
2014-12-16 16:51:02 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"A to Łódź nie ma bezpośrednich połączeń do Wrocławia? Oświeć mnie."
Ma tak samo, jak Kielce i Radom do Krakowa i Warszawy. Przecież chodzi dysproporcje... Radom i Kielce mają ich zdecydowania za mało, tak samo jak Łódź, dla Ciebie rozwiązaniem jest likwidacja Opoczna i Włoszczowy i przeniesienie obecnie kursującego ruch ekonomicznego z CMK, więc takim tokiem myślenia, w przypadku przypadku Łodzi powinno dojść do likwidacji Koluszek i przeniesie ruchu Warszawa - Wrocław po wiedence na Łódź. (co w końcu następuje, a wyjazd Dartów będzie tego domknięciem)
2014-12-16 16:51:56 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
Przestańcie się kłócić.

Tu chodzi tylko o tanią propagandę nierobów z nowego rozdania i starego betonu w PLK. Te dziady nie potrafią zabrać się za ósemkę od Radomia do Wawy. Już to było wałkowane wielokrotnie - ósemka w dobrym stanie to 3,5 godziny jazdy pociągu TLK z Krakowa do Wawy. I wtedy sytuacja jest jasna.

A te nieroby oferują ludziom produkt kolejopodobny, czyli g...o w opakowaniu cukierka i mówią jakie to słodkie. Czekam na busy z Radomia do Opoczna.
Ciekawe czy w tym dziesięcioleciu chociaż ruszą coś na 22? Kiedy z Lublina do Łodzi da się pojechać szybciej, niż obecnie przez Warszawę? Prezesu Paszkiewiczu - wy mapę widzieli?
2014-12-16 16:56:33 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"Taka ciekawostka EP 08 i Warszawa - Sochaczew - Łódź - Piotrków - Częstochowa - Opole - Wrocław i 30 minut krócej od Kalisza."
No właśnie, to pokazuje, jak bardzo zdegradowano naturalną trasę, skoro takie wygibasy mogą być szybsze... Ba! Łódź - Wrocław, przez Częstochowę, Opole może być dużo szybciej (chyba nawet 3h, w stosunku do prawie 4h przez Sieradz), niż przez Kalisz... Chociaż uruchomienia takiego połączenia (z Łodzi Fabrycznej) może nie być takie głupie. Najszybszy wariat Łódź - Wrocław (który jednak kompromituje kolej), skomunikowanie Łodzi i Opola.
2014-12-16 17:05:53 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Bozia:
"No właśnie, to pokazuje, jak bardzo zdegradowano naturalną trasę, skoro takie wygibasy mogą być szybsze... Ba! Łódź - Wrocław, przez Częstochowę, Opole może być dużo szybciej (chyba nawet 3h, w stosunku do prawie 4h przez Sieradz), niż przez Kalisz... Chociaż uruchomienia takiego połączenia (z Łodzi Fabrycznej) może nie być takie głupie. Najszybszy wariat Łódź - Wrocław (który jednak kompromituje kolej), skomunikowanie Łodzi i Opola."
Owszem jest zdegradowana, jednak zamiast kosmodromu i wydawania na niego miliardów można było ją zmodernizować. Chcieli kosmodrom? No to cierpcie za swoje błędy.
2014-12-16 17:17:01 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"Owszem jest zdegradowana, jednak zamiast kosmodromu i wydawania na niego miliardów można było ją zmodernizować. Chcieli kosmodrom? No to cierpcie za swoje błędy."
Wtedy jedziemy w drugą stronę - bez nowoczesnego dworca (i w pełni przelotowego) zmodernizowana infrastruktura wylotowa z Łodzi, nie przyniosłaby pożądanych efektów. A znając podejście do Łodzi, to forsa z Fabrycznego zastałaby zainwestowana we wszystko inne, tylko nie w infrastruktur kolejową wychodzącą z aglomeracji.
2014-12-16 17:21:23 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: dididi ---.tktelekom.pl

A ja POzdrawiam matoła kulejarskiego z ---.tktelekom.pl. A z Ciebie taki inteligent jak ze mnie rzeczywisty kolejarz. Już się zaczynam wstydzić , że mój śp. dziadek rzeczywiście nim był. Ale za jego czasów to był etos. Dzisiaj to wstyd- i nie ma już kOlejarzy, pozostali jedynie wstrętni, obrzydliwi kUlejarze budujący właśnie takie herezje lecząc dżumę ch...rą , zamiast rozwiązywać rzeczywiste problemy.

Jak ja mam IQ65 to osoby takie jak Ty oraz odpowiedzialne za tego typu patologie jak budowa peronów ala Gosiewo czy Opoczno na CMK mają ją na poziomie „0”, o ile nie ujemnym.

Osoby takie jak Ty powinny chociaż w tej sprawie milczeć, a nie zaczepiać - jak byś posiadał choć resztki przyzwoitości. Bo to, że znaczna część piszących na tym forum to nawiedzeni, rozhisteryzowani Mikole (głównie z Warszawy, Krakowa czy „innych Gliwiców”) dla których istnienie tych patologicznych peronów na CMK stanowi gwarantuję istnienia na tej linii segmentu ekonomicznego, a tym samym ICH wstępu na tę specyficzną linię jaką jest niewątpliwie CMK – to akurat nie dziwi i to można zrozumieć. Tych histeryków nic nie przekona- oni mają mentalność i behawioryzm dziecka któremu chce się zabrać lizaka. Ale kolejarze są ostatnią grupą, która ma jakiekolwiek moralne prawo w kwestii tej ewidentnej patologii i jawnej herezji się wypowiadać, do tego jeszcze w tym stylu zaczepiać.
2014-12-16 17:35:14 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
2014-12-16 11:55:34 Autor: robi77
---.dynamic.gprs.plus.pl


Cytat : „zobaczymy za miesiąc ,dwa...ile to osób będzie korzystało z tego peronu....”


Oj- nie bój nic. Już Sitwa Kulejarska dołoży wszelkich starań , aby na świeżo zbudowaną właśnie WIOSKĘ POTIOMKINOWSKĄ chuchać i dmuchać oraz wypełnić peronik ruchem zaganiając - niczym bydło - do tego „zatrutego wodopoju” wszelkich potencjalnych pasażerów pośrednich z osi Warszawa- Kraków/Katowice z całej Ziemi Radomskiej, z całego Subregionu Piotrkowskiego, a nawet z samej Łodzi zamiast Koluszek- jak wybrzydzali od lat, że stacja transferowa zbyt blisko Uci - to będą mieli rajd dalej niż do Kutna- a co. Kutno to rozumiem – daleko od Łodzi, tor przeszkód do pokonania, jendno-tor, oferta przesiadkowa do d….. Ale Koluszki ???- zbyt blisko, 2-torowa zmodernizowana do 140 km/h LK nr 17 zbyt dobra , szybka i częsta oferta transferowa. Więc należy umilić łodzianom życie- do Opoczna WON - taki „tor przeszkód” dla wiecznie prześladowanych Łodzian TO ROZUMIEM, aby nie było zbyt łatwo jak do Koluszek . Nooo!


Tak więc jak to mawiał klasyk „nie bój nic” - Mistyfikacja i Manipulacja się uda skoro przekręt udał się we Włoszczowej i wmówieniu Kielcom, że TO JEST ICH STACJA dla miasta, a nawet całego Regionu Świętokrzyskiego. Przecież będą rozdawać w Opocznie Południe bilety za pół-darmo, a nawet ćwierć- darmo jak to ma miejsce od wiosny 2009 roku w odniesieniu do Włoszczowy, kiedy to Moruś odpalił pierwszego InterSracza na CMK . Także również z Opocznem nie powinno być problemu. Mistyfikacja ponownie się uda - a „Ciemny Lud” czyli tzw. „opinii publiczna”, która w 80% jest bierna kolejowo to kupi. Poza tym 90% populacji to ignoranci kolejowi, także każdy szwindel w wykonaniu Sitwy Kolejarskiej przejdzie.

A Mikolski Ludek - głównie z Warszawki, „spod Wawelu” oraz „znad Neru” (jeśli chodzi oczywiście o relację ekonomiczną po szczerych polach do Krakowa, bo jak już Uć omijać to już krzywda i pretensje) - NO CÓŻ - Mikolski Ludek jest cwany, chytry oraz „kuty na cztery łapy” i dobrze wie na czym ta mistyfikacja włoszczowska polega, ale przecież nie będzie podcinać „gałęzi na której siedzi” i dzięki której w ogóle może się po-podniecać jazdą po CMK, którą do 2009 oglądał przez szybę niczym wystawę w ekskluzywnym sklepie. Tak więc Mikolski Ludek dalej będzie bredził po różnych InfoKolejach czy choćby na tym forum swoje tradycyjne śpiewki :
- Oh!- biedne dzieci z Włoszczówki i Opoczna do szkółki [gdzie ??? do gimnazjum w warszawie???]
- Aj!- biedni studenci z Włoszczowy i Opoczna na studia
- Oj! - bezrobotni do pracy na poranna zmianę do stolicy [nie wiem czy bezrobotne lobby łódzkie nie POwinno bać się nowej konkurencji hmm???]
- peron to spadek bezrobocia OJ!!
- aktywizacja małych miasteczek AAACH !!!
- Kolej jest dla ludzi - Oh!- Ach! – [oczywiście to, że w ordynarny sposób omija się w ten sposób wszystkie duże ośrodki pomięte przebiegiem CMK w tym zdychające Kielce i Radom to już mikolstwo raczy udawać, że nie dostrzegać)
- PRZYWRÓĆCIE NAM MATEJKĘ AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Itd.
Itp.
Mikolski kwik.


Także jak widzisz obok PiStacji Włoszczowa Gosiewska sukces PLATFORMY peronowej w oPOcznie POłudnie jest raczej murowany. Zwłaszcza że to już wynalazek PO, a nie PiSiorów.

Wsiądzie 6 osób w Opocznie w dzień powszedni Jełopy Kulejarskie ogłoszą SUKCES. W tym samym czasie 2 osoby zginą jadąc z Radomia do Warszawy czy Krakowa samochodem „drogą śmierci” jak zwana jest nieoficjalnie Krajowa 7-ka, które być może wybrałyby Kolej jako środek transportu, gdyby Sitwa Kolejarska ewidentnie nie blokowała Sprawy modernizacji LK8 przez Kielce Radom, po to aby nie szkodzić obłożeniu ruchem linii nr 4 (CMK) - (analizując rzecz jasna sprawę „sensu largo”, nawet pomijając kwestie kategorii handlowych). Cóż Ciemny Lud tych 2 faktów ze sobą nie powiąże. A to wszystko żeby było śmieszniej i bardziej groteskowo pod rządami dwóch Pań z Radomia – Premier Kopacz i Minister Wasiak.
2014-12-16 17:41:40 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
K65

"Wsiądzie 6 osób w Opocznie w dzień powszedni Jełopy Kulejarskie ogłoszą SUKCES. W tym
samym czasie 2 osoby zginą jadąc z Radomia do Warszawy czy Krakowa samochodem „drogą
śmierci” jak zwana jest nieoficjalnie Krajowa 7-ka, które być może wybrałyby Kolej jako
środek transportu,"

--

Ciekawe ile osób z Łodzi, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza, zginęło z powodu trasowania połączeń Warszawa - Wrocław przez Piotrków Trybunalski? Zresztą, Twoja myśl szkoleniowa godziła się na śmierć mieszkańców Łodzi, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradza, kiedy proponowano trasowanie S8 przez Bełchatów.
2014-12-16 17:50:57 Autor: TW
---.toya.net.pl
"A co do HS to nic nie zmieni żadne zaprzeczania o tym że od zawsze od
założeń konstrukcyjnych jest to linia HS."

No właśnie. Założenia i profil na 250 a tu XXI wiek i jedyny sposób na zrobienie HS to wyrzucenie plebsu i obwieszczenie zakazu wjazdu dla nie "primjum", który i tak jedzie raptem 160 km/h z raptem 70 kilometrowym orgazmem pt. 200 km/h.
Tak jak pisałem. Będzie w pełni sprawna 1 i 8 można zrobić tylko ruch kwalifikowany. Pójdę dalej. 200 na całej długości i tylko składy jadące przynajmniej z tą prędkością. Czyli Pendo i EIC z Husarzami. Ach... zapomniałem, że nie ma tyle zabawek.
Ale jest "HS"... :D

"dwóch peroników drastycznie utrudniających ruch"

Spece od prowadzenia ruchu z Niemiec czy Francji tarzaliby się pół dnia ze śmiechu. Teraz już jestem pewny, że te perony przeszkadzają li tylko ideologicznie... zwłaszcza dwóm osobnikom. Naprawdę tak w oczy kole "primjum" jak patrzy z okna Pseudolino na te perony? :D

"likwidacja TLK i IR i zmuszenie PIC do normalnych cen czyli 99 pln za EIC bądź szambolino w dzień wyjazdu. Wszystkie TLK na wagonach przejętych z CMK (tych z EIC) na liniach 1 i 8 z cenami 29-39pln i mamy piękną kolej która załatwia autobusy. Czerwony
przewoźnik by nie istniał na tych ciągach."

Założenie fajne ale ciekawe czy w twardych ekonomicznych przeliczeniach rentowne? Papier wszystko przyjmie. Aczkolwiek popieram (oczywiście gdy linia 1 i 8 będzie sprawna w pełni)
2014-12-16 17:55:35 Autor: TW
---.toya.net.pl
"Ciekawe ile osób z Łodzi, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza, zginęło z powodu
trasowania połączeń Warszawa - Wrocław przez Piotrków Trybunalski?"

Haha... Ci mogą zdychać. Wszak to bezrobotni zwolennicy kosmodromu z wybujałym ego z Grabarczykiem na czele chcący zagrabić wszystko dla siebie i nie jeździć starym taborem w cenie EIC... Daj spokój. Zaburzasz spójność i nie pasujesz do koncepcji.

:D
2014-12-16 17:57:32 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post TW:
""A co do HS to nic nie zmieni żadne zaprzeczania o tym że od zawsze od
założeń konstrukcyjnych jest to linia HS."

No właśnie. Założenia i profil na 250 a tu XXI wiek i jedyny sposób na zrobienie HS to wyrzucenie plebsu i obwieszczenie zakazu wjazdu dla nie "primjum", który i tak jedzie raptem 160 km/h z raptem 70 kilometrowym orgazmem pt. 200 km/h.
Tak jak pisałem. Będzie w pełni sprawna 1 i 8 można zrobić tylko ruch kwalifikowany. Pójdę dalej. 200 na całej długości i tylko składy jadące przynajmniej z tą prędkością. Czyli Pendo i EIC z Husarzami. Ach... zapomniałem, że nie ma tyle zabawek.
Ale jest "HS"... :D

"dwóch peroników drastycznie utrudniających ruch"

Spece od prowadzenia ruchu z Niemiec czy Francji tarzaliby się pół dnia ze śmiechu. Teraz już jestem pewny, że te perony przeszkadzają li tylko ideologicznie... zwłaszcza dwóm osobnikom. Naprawdę tak w oczy kole "primjum" jak patrzy z okna Pseudolino na te perony? :D

"likwidacja TLK i IR i zmuszenie PIC do normalnych cen czyli 99 pln za EIC bądź szambolino w dzień wyjazdu. Wszystkie TLK na wagonach przejętych z CMK (tych z EIC) na liniach 1 i 8 z cenami 29-39pln i mamy piękną kolej która załatwia autobusy. Czerwony
przewoźnik by nie istniał na tych ciągach."

Założenie fajne ale ciekawe czy w twardych ekonomicznych przeliczeniach rentowne? Papier wszystko przyjmie. Aczkolwiek popieram (oczywiście gdy linia 1 i 8 będzie sprawna w pełni)"
Widocznie nigdy nie jechałeś CMK to Ci odpowiem jadąc od Warszawy przed Opocznem idziesz na lewy potem jeszcze raz w lewo peronik potem idziesz z peronika na lewy i dopiero na właściwy, identycznie w Gosiewie i jadąc na Kraków w Psarach ponownie ruch jest kolizyjny.

Dawniej na CMK jedynie Psary powodowały takie kolizje (zjazd i wyjazd z Krakowa) teraz mamy takie trzy miejsca czy według Ciebie to nie jest drastyczne pogorszenie warunków ruchowych do tych sprzed 16.10.2006?

Co innego jakby były dwa peroniki we wioskach po obu stronach a tak mamy jeden kolizyjny.
2014-12-16 17:58:45 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: Kflik
---.60.129.178


Cytat : „Włoszczowa Płn nie jest pusta”

Wystarczy pełna taryfa E i będzie. A pociągi ekonomiczne są od obsługi linii osadniczych 1 ki oraz 8 ki. Tymczasem mikolstwo sobie ubzdurało że „Manna z Nieba” jaka leci od wiosny 2009 to rzecz zupełnie normalna.


@TW

Cytat z @ TW: Tak, wiem. Łódź za blisko i to zapewne wina "lobby Uciowego, bezrobotnych nierobów, Grabarczyka i kosmodromu.

I za blisko hipokryty Raczyńskiego, który w kontekście dyskusji nad koncepcją „Sieradz – Wieruszów” do Wrocławia leje łzy nad Kaliszem jak to trzeba budować Y grek, bo nikogo nie wolno POMIJAĆ, (a prawdziwy motyw jest taki że gra idzie o Poznań i Berlin), a z drugiej strony Szybki Janek chce się podłączyć pod CMK i lansuje Opoczno Południe. Kielce- Radom/ Częstochowa dla Tego Człowieka nie istnieją – udaje że nie ma problemu. Ot rasowy hipokryta - to takie typowo „łódzkie”.



Wracając do tematu - Mówisz poważnie???
Chcesz mieć Opoczno POłudnie ZAMIAST Koluszek na kierunku ekonomicznym Białystok/Olsztyn- Warszawa- Katowice- Bielsko Biała/Racibórz. Do tego pominięcie Skierniewic , Piotrkowa i Radomska (niezły interes dla regionu łódzkiego- nie ma co), a nade wszystko pominięcie CZĘSTOCHOWY- ja wiem, ze „Nad Nerem” za tym miastem akurat nie przepadacie, ale tam obiektywnie mieszka 230 tys. a w substytucie włoszczowskim zaledwie 10 tys.

To jeszcze pomyśl sobie, że gdyby nie wybudowano CMK, to ZUPEŁNIE BLISKO „lobby Uciowego” do dzisiaj pewnie kursowałby zatrzymując się w Koluszkach różnego rodzaju Budapeszty/Wiednie/Pragi itp. rzeczy. Wystarczy, że CMK zabiera już 1-ce oraz 8-ce i tamtejszym osiom osadniczym potencjalny segment kwalifikowany Ex/IC , którego -w mocnym uproszczeniu historii- w zasadzie na tychże osiach osadniczych nie było, ani nie będzie poprzez sam fakt istnienia CMK. Także ten poziom degradacji i tak jest już dość spory. Nie pogłębiajmy więc go dając CMK choćby 1 pospieszny. Nie ma mowy - Non possumus.

Autor: TW
---.toya.net.pl

Cytat : „Jeśli wiedenka i linia nr 8 będzie miała parametry i zapewni dobry czas przejazdu to jak
najbardziej puścić tam cały ruch ekonomiczny. Cały. Jednak do tego czasu, gdy zarządca
infrastruktury zapewnia komiczne warunki i czasy przejazdu MUSI być alternatywa. Wy naprawdę
chcecie w obecnym stanie dać CMK TYLKO dla kilkunastu par EIC i EIP w ciagu doby???”
No ale co to w ogóle za argumenty???

To NIECH W KOŃCU ten Twój enigmatyczny Zarządca Infrastruktury zapewni TE warunki o których piszesz. LK8 miała być według planów ZMODERNIZOWANA do 160 km/h do poziomu samych Kielc! do 2012 roku. Ktoś za te studia wykonalności kasę wziął.

A dlaczego nie ma modernizacji?
- BO na CMK trzeba chuchać i dmuchać, i nie robić jej nadmiernej konkurencji JAKO LINII (analizując rzecz jasna sprawę „sensu largo”, nawet pomijając kwestie kategorii handlowych).

- To w takim razie nie puszczajcie tam chociaż ruchu ekonomicznego i stosujecie faktyczną blokadę, która obowiązywała do 2009 r.

- Na co Sitwa mówi : - Nie da się , poza tym czas nieatrakcyjny dla mitycznych PRZEWOŹNIKÓW KOLEJOWYCH – kolejne słowo WYTRYCH w działce kolejnictwa. Przecież wszyscy wiedzą, że to jedna wielka banda i grupa znajomych.


I tak w koło Macieju, „błędne koło się zamyka”.

Kielce i Radom nie mogą wyjść z impasu, PLK woli budować jakieś debilne perony na CMK skutkiem czego na całym tym patologicznym obrocie spraw korzystają jakieś 2 wioski Włoszczowa i Opoczna oraz bezczelne typki jak użytkownik @lechu992 mieszkający w Opocznie. Tymczasem Kielce Skarżysko i Radom mogą sobie co najwyżej „walić łbem o ścianę”. Radomianka Wasiakowa najwyraźniej rzecz biorąc przez te wszystkie lata nie waliła głową o ścianę patrząc na to, co Sitwa Kolejarska wyprawia od wielu lat z jej rodzinnym miastem Radomiem. Cóż - za takie ciężkie pieniądze niejedne upokorzenia można znosić i siedzieć cicho. Pytanie tylko czy przyjdzie czas rehabilitacji, bo teraz to Ona rozdaje karty. Oby.



Cytat : „ Przykład Matejki dowodzi, że nie tylko "byzsne prestiż tardźet" jest w kraju”

Owszem jest – i powinien być realizowany właśnie przez Radom Kielce oraz Koluszki Piotrków Częstochowę tam gdzie RZECZYWIŚCIE mieszkają ludzie, a nie jakaś roszczeniowa grupa wieśniaków z Włoszczowy i Opoczna, która sobie ubzdurała, że duże miasta pominięte przez CMK jak np. Kielce czy Radom oraz cała siatka średnich miast i miasteczek z nimi powiązana przesiadkowym układem subregionalnym mają pielgrzymować samochodem na parkingi pod jakimiś idiotycznymi peronami ustawionymi na CMK w okolicach ich wiosek. Na to zgody być nie może.

Pytasz o stan torów.

A kto u licha Kulejarzom kazał utrzymywać gnój na 1- ce, a zwłaszcza na 8-ce. SAMI to robili po to, aby odpowiednio zróżnicować czas pomiędzy segmentem POSP PKP PR kursującym wiedenką oraz 8 ką a segmentem EX/IC po CMK.

Po wtóre Pociągi POSP PKP PR(OPM) przejęte od 2008 przez PIC kursujące przez Kielce Radom nie były bynajmniej dotowane przez Państwo ze środków budżetowych jako „sztuka dla sztuki” oraz po to, aby wąsaci(i nie wąsaci) Kulejarze mieli pracę TYLKO DLATEGO, że jadąc po sieciach osadniczych np. Kielce Radom PEŁNIŁY WAŻNĄ MISJĘ PUBLICZNĄ . I tylko dlatego były dotowane, a nie dla samego dotowania.

Kursując po linii CMK TLK (byłe pospieszne OPM) odpadła ta wspomniana przesłanka Ważnej Misji Publicznej, gdyż trudno za takową uznać puszczanie 40 % długości terytorium Państwa po Saharze, który łączy jedynie bieguny metropolitalne Kraków i Warszawę. To jest domena KDP i segmentu, ale KOMERCYJNEGO. Wara od pieniędzy publicznych na taki zdrożny cel.

No to Kulejarze sobie wzięli sobie mikroskop, odnaleźli na przebiegu skrajnie eksterytorialnie biegnącej CMK 2 największe wioski (czekamy jeszcze na Białą Rawską i Mszczonów) – i wymyśli sobie, że postawią tam peron i mamy już sieć osadniczą, obsługę pośrednią i MISJĘ PUBLICZNĄ – i dosyp im tylko z Państwowej Kiesy pieniędzy do tego typu wynaturzonych połączeń.

Jeszcze czego.

O ewentualnym powrocie do dotowanie OPM (czyli tzw. pospiesznych połączeń międzywojewódzkich) powinno się rozmawiać tylko po zmodernizowaniu 1- ki oraz 8 ki. CMK nie może stanowić żadnej alternatywy gdyż jest „pusta w środku”.

Więcej - Mikolstwo ukuło sobie doktrynę, że CMK to jest OBJAZD remontowanej wiedenki czy 8 –ki.

Noooo- niezły to OBJAZD, który daje POSPIESZNYM (obecnie pod szyldem TLK) czas przejazdu równy niemal EKSPRESOM – IC oraz totalnie na całym przebiegu trasy eliminuje wszystkie Ośrodki Pośrednie. No trudno za godne tego miana uznać Włoszczową czy Opoczno w zderzeniu z choćby z Kielcami i Radomiem, czy Częstochową, a nawet Piotrkowem.
2014-12-16 18:14:41 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
K65@

" za blisko hipokryty Raczyńskiego, który w kontekście dyskusji nad koncepcją „Sieradz –
Wieruszów” do Wrocławia leje łzy nad Kaliszem jak to trzeba budować Y grek, bo nikogo nie
wolno POMIJAĆ, (a prawdziwy motyw jest taki że gra idzie o Poznań i Berlin), a z drugiej
strony Szybki Janek chce się podłączyć pod CMK i lansuje Opoczno Południe. Kielce- Radom/
Częstochowa dla Tego Człowieka nie istnieją – udaje że nie ma problemu. Ot rasowy hipokryta -
to takie typowo „łódzkie”. "

--

Sieradz - Wieruszów, jest akurat najbardziej sensowym wariantem Y.
2014-12-16 18:30:56 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
Wszystko byłoby ok, gdyby PICki uruchamiały TLK po linii 4 komercyjnie, a nie kasą z "misji". Czy w PSC dla relacji Krk-Wawa jest zapis o jeździe p. CMK czy p. Kielce?
2014-12-16 18:31:30 Autor: TW
---.toya.net.pl
"Przed Opocznem idziesz na lewy potem jeszcze raz w lewo peronik potem idziesz z peronika na lewy i dopiero na właściwy, identycznie w Gosiewie i jadąc na Kraków w Psarach ponownie ruch jest kolizyjny"

Aż DWA razy na tylu kilometrach... jaaaa faktycznie kurna drastyczne. Spece od ruchu z krajów gdzie jest prawdziwa kolej znów się tarzają ze śmiechu.

A główny pieniacz w żywiole. Kopiuj/wklej kopiuj/wklej kopiuj/wklej... Chyba juz tylko masochiści czytają te przydługie i przynudne wynurzenia z krucjatą antyłódzką i jadem w tle.
2014-12-16 18:36:03 Autor: stefan banderą
---.dynamic.gprs.plus.pl
Proszę się odwalic od Stacji Wloszczowa i Opoczno. Grodzisk Mazowiecki pójdzie w ich ślady po remoncie :)
2014-12-16 18:36:35 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post .Piotr:
"Wszystko byłoby ok, gdyby PICki uruchamiały TLK po linii 4 komercyjnie, a nie kasą z "misji". Czy w PSC dla relacji Krk-Wawa jest zapis o jeździe p. CMK czy p. Kielce?"
Prawdopodobnie jest po CMK i Kielce, tak samo jak znalazły się połączenia Szczecin/Poznań - E20 - Łódź - CMK - Kraków. Gdyby nie było takich zapisów już dawno zwinęliby się z CMK.
2014-12-16 18:37:13 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post .Piotr:
"Wszystko byłoby ok, gdyby PICki uruchamiały TLK po linii 4 komercyjnie, a nie kasą z "misji". Czy w PSC dla relacji Krk-Wawa jest zapis o jeździe p. CMK czy p. Kielce?"
Przez to i to.
2014-12-16 18:38:33 Autor: Kryniczanin
---.30.69.68.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post TW:
""Przed Opocznem idziesz na lewy potem jeszcze raz w lewo peronik potem idziesz z peronika na lewy i dopiero na właściwy, identycznie w Gosiewie i jadąc na Kraków w Psarach ponownie ruch jest kolizyjny"

Aż DWA razy na tylu kilometrach... jaaaa faktycznie kurna drastyczne. Spece od ruchu z krajów gdzie jest prawdziwa kolej znów się tarzają ze śmiechu.

A główny pieniacz w żywiole. Kopiuj/wklej kopiuj/wklej kopiuj/wklej... Chyba juz tylko masochiści czytają te przydługie i przynudne wynurzenia z krucjatą antyłódzką i jadem w tle."
Może się i tarzają jednak wzrost z 1 do 3 to jest drastyczne pogorszenie i żadne Twoje śmiechy tego nie przebiją.
2014-12-16 19:37:35 Autor: Przemek IC
---.xdsl.centertel.pl

Przemek IC
W odpowiedzi na post Bozia:
"K65@

" za blisko hipokryty Raczyńskiego, który w kontekście dyskusji nad koncepcją „Sieradz –
Wieruszów” do Wrocławia leje łzy nad Kaliszem jak to trzeba budować Y grek, bo nikogo nie
wolno POMIJAĆ, (a prawdziwy motyw jest taki że gra idzie o Poznań i Berlin), a z drugiej
strony Szybki Janek chce się podłączyć pod CMK i lansuje Opoczno Południe. Kielce- Radom/
Częstochowa dla Tego Człowieka nie istnieją – udaje że nie ma problemu. Ot rasowy hipokryta -
to takie typowo „łódzkie”. "

--

Sieradz - Wieruszów, jest akurat najbardziej sensowym wariantem Y."
Marz sobie, marz dalej o Y.
A modernizacja aktualna linii Warszawa-Koluszki (Łódź) kuleje i pokazuje tylko, że marzenie o KDP Warszawa-Łódź-Wrocław/Poznań długo pozostaną marzeniami.
2014-12-16 19:45:45 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Sam się nabijałem z zatrzymania w Włoszczowej .Lecz później pasażerów przybywało.Mam pamiątkową fotkę pod tablicą ,,Włoszczowa ,,
2014-12-16 19:53:59 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
No i lud się żre,m a władza świętuje.

Problem w tym, że niewielu widzi sedno, czyli:
- PLKowe partactwo i nieudolność w modernie i utrzymaniu ósemki,
- jazdę misyjną picu na linii 4,
- brak rzeczywistego i wolnego dostępu do infry - trwa zabawa betonu w kotka i myszkę i wycinankę konkurencji wszelakiej,
- brak jasnych zasad w księgowości przewoźników - czyli rozdział komercji i misji. To muszą być dwa oddzielne piony księgowe. Teraz możemy mieć do czynienia z tzw. finansowaniem skrośnym - misji komercją ale i komercji misją. Zdziwieni? Ja nie - to jest możliwe.
- brak finansowania infry dla przewozów dotowanych bezpośrednio z budżetu, z pominięciem przewoźników.
- nieudolną politykę taryfową IC. Oni zresztą w ogóle nie mają żadnej polityki taryfowej. Gdyby taka istniała, to byłyby ceny elastyczne, promocje, itp. Zamiast tego jest szare nijakie wielkie g...o plus wisienka na torcie w cenie 650 PLN. Dlatego czekam na konkurencję, która ich rozjedzie - dla dobra pasażerów - i która pokaże opłacalność/bądź nie, takich peronów jak Opoczno i Włoszczowa, widzianą przez przewoźników. Ale bez klarownych zasad rozdziału pieniądza dotowanego i komercyjnego nigdy tak nie będzie. Tym bardziej, że MIR ma to w d.

Reszta to tylko odpryski.
2014-12-16 20:40:30 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Przemek IC:
"Marz sobie, marz dalej o Y.
A modernizacja aktualna linii Warszawa-Koluszki (Łódź) kuleje i pokazuje tylko, że marzenie o KDP Warszawa-Łódź-Wrocław/Poznań długo pozostaną marzeniami."
Co tylko potwierdza głupotę modernizacji, a uzasadnią budowę nowych linii kolejowych.
2014-12-16 20:50:12 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Przemek IC:
"Marz sobie, marz dalej o Y.
A modernizacja aktualna linii Warszawa-Koluszki (Łódź) kuleje i pokazuje tylko, że marzenie o KDP Warszawa-Łódź-Wrocław/Poznań długo pozostaną marzeniami."
Budowa nowej linii trwałaby krócej, niż modernizacja. Jeżeli sądzisz inaczej, to żyjesz w inne rzeczywistości.
2014-12-16 20:57:05 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Bozia / także do @TW, który podchwycił wątek

Cytat : „Ciekawe ile osób z Łodzi, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza, zginęło z powodu
trasowania połączeń Warszawa - Wrocław przez Piotrków Trybunalski? Zresztą, Twoja myśl
szkoleniowa godziła się na śmierć mieszkańców Łodzi, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli i
Sieradza, kiedy proponowano trasowanie S8 przez Bełchatów.”

Bredzicie Obaj Panowie z Łodzi.

Nie zginął z tego powodu ani jeden.

Po pierwsze model połączeń pospiesznych WROCŁAW- Oława Brzeg – Opole- (Ozimek) Lubliniec (Herby Stare)- Częstochowa – Radomsko - Gorzkowice – Piotrków – Koluszki – Skierniewice Żyrardów- WARSZAWA jest trasą W PEŁNI OSADNICZĄ i w PEŁNI alternatywną dla podstawowej trasy WROCŁAW - Oleśnica Rataje (Twardogóra . Sycowska .- Międzybórz . Sycowski Odolanów .) – Ostrów Wlkp. Kalisz Sieradz Zduńska Wola- Łask Pabianice – Łódź – (2 opcje Koluszki/ Łowicz Przedmieście) WARSZAWA.

Obie trasy są : JEDNAKOWO ALTERNATYWNE reprezentują RÓŻNE OBSZARY pod względem GEOGRAFICZNYM oraz RÓŻNE OBSZARY pod względem rynku pasażerskiego.


Nic takiego nie ma bynajmniej miejsca w odniesieniu do specjalistycznej linii nr 4 (CMK) „Pustej w Środku” KONTRA linie osadnicze 1 & 8.

Tam – w pierwszym przypadku Kalisz TO ZUPEŁNIE CO INNEGO niż Opole – to jest RÓWNOWAŻNA alternatywa. Porównywalne miasta, inne regiony/subregiony pod względem geograficznym, historycznym , ekonomicznym. Równoważne alternatywny.

W przypadku CMK co mamy ???:
ZASTĄPIENIE na wiedence Częstochowy lub na 8-ce Kielc - czym??? - Włoszczową ????
ZASTĄPIENIE na wiedence Piotrkowa/aglomeracji łódzkiej lub na 8–ce Radomia - czym ??? Opocznem ???


Jaja sobie Panowie z Łodzi robicie????

Toż to debilizm w czystej POstaci, a nie żadna porównywalna alternatywna osadnicza - warta uwzględnienia pośredniego. Ta linia została powołany li-tylko do bezpostojowych transferów.



Co do Linii nr 14 i opcji przez Ostrów Wlkp. Kalisz Sieradz Łódź to posiadała ona w ciągu ostatnich lat równą, czasem większą, czasem o 1 mniejszą ilość połączeń POSP relacji Wrocław- Warszawa co i trasa przez Opole Lubliniec Częstochowę, Radomsko i Piotrków. Pisanie więc, że ktoś z tego tytułu zginął w wypadku samochodowym, gdyż nie było oferty dalekobieżnej na linii kaliskiej jest niedorzeczne. A to, że mając znaczącą przewagę demograficzną i równy stan techniczny (a przez co i równy czas finalny Wr- Wawa) potrafiliście mieć równą liczbę połączeń lub NAWET przegrywać to TYLKO I WYŁĄCZNIE WASZA ŁÓDZKA nieudolność i Waszego wiernego łódzkiego pucybuta Kalisza, a nie wina Piotrkowa czy Opola.

Pociąg pospieszny Warszawa – Wrocław kierowany równoważnie alternatywną trasą jak najbardziej OSADNICZĄ przez Piotrków Radomsko Częstochowę Lubliniec Opole Brzeg Oławę ZAMIAST przez Zduńską Wolę Sieradz Kalisz Ostrów Wlkp. NIE TRAFIA W PRÓŹNIĘ tylko obsługuje alternatywną sieć miast.


NATOMIAST Z ZUPEŁNIE CZYM INNYM mamy do czynienia, kiedy pociągi pospieszny relacji Katowice- Warszawa czy też Kraków – Warszawa ZAMIAST na linię osadniczą wiedenkę lub Kielce Radom TRAFIA NA pustynną CMK. Ten pociąg ekonomiczny jest wtedy kursem ZMARNOWANYM. Ten pociąg TRAFIA W PRÓŹNIĘ - zabawiając jakieś 2 przypadkowe wioski, które ŁĄCZNIE liczą tyle mieszkańców co Myszków (podrzędna stacja na wiedence) KOSZTEM wręcz NIEPROPORCJONALNEJ rzeszy potencjalnych odbiorców do których nie dotrze. W tym kontekście teza o wypadkach samochodowych zwłaszcza na DK7 jest w pełni uzasadniona.

Każdy pociąg o charterze POSTOJOWYM na CMK jest ZMARNOWANY. Gdyby ten postój teoretycznie przenieść na któreś z dużych miast osi osadniczej (np. do Kielc czy do Radomia) daje on wręcz nie proporcjonalny efekt oddziaływania i aktywizacji. Coś jak efekt silni w matematyce.

Na CMK ów potencjalny postój nie jest nieefektywnie wykorzystywany, gdyż zabawia kilku okolicznych mieszkańców wioski Włoszczowa, podczas gdy ten sam postój przeniesiony do Kielc dałby impuls dla regionu nieproporcjonalnie bardziej efektywny zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społecznym. I jeszcze raz powtarzam stan torów nie ma tu nic do rzeczy. Nikt nie kazał Decydentom Kolejarzom robić efektu „przepaści czasowej” pomiędzy LK4 (CMK) a LK1/8.
2014-12-16 21:03:13 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
Więcej osób zginęło o budowę S8 przez Łódź.
2014-12-16 21:04:49 Autor: jurasN
---.icpnet.pl

jurasN
@Kryniczanin: "Proszę o wskazanie choć jednej sztuki EZT na choć 160km/h które mogą jutro wyjechać komercyjnie na CMK"
No, EZT to nie... Ale wagonów na Vmax = 200 IC ma PONAD SETKĘ. A dziesięć husarzy, proszę mi przypomnieć, ile km dziennie przejeżdżają z V>160km/h???
2014-12-16 21:06:02 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
K65

"Po pierwsze model połączeń pospiesznych WROCŁAW- Oława Brzeg – Opole- (Ozimek) Lubliniec
(Herby Stare)- Częstochowa – Radomsko - Gorzkowice – Piotrków – Koluszki – Skierniewice
Żyrardów- WARSZAWA jest trasą W PEŁNI OSADNICZĄ i w PEŁNI alternatywną dla podstawowej
trasy WROCŁAW - Oleśnica Rataje (Twardogóra . Sycowska .- Międzybórz . Sycowski Odolanów .)
– Ostrów Wlkp. Kalisz Sieradz Zduńska Wola- Łask Pabianice – Łódź – (2 opcje Koluszki/
Łowicz Przedmieście) WARSZAWA. '

--

Koluszki - Częstochowa - Opole = CMK.
2014-12-16 21:21:15 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
2014-12-16 19:45:45 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl

Cytat : „Sam się nabijałem z zatrzymania w Włoszczowej .Lecz później pasażerów przybywało.Mam
pamiątkową fotkę pod tablicą ,,Włoszczowa ,,

Zawsze jak pamiętam rozsądnie się wypowiadałeś, a tu nie wiem - czy szydzisz - czy rzeczywiście wierzysz w złudzenie optyczne i nie wiesz co z czego wynika. Zwłaszcza jako EMERYTOWANY jak sadzę Beton Kolejowy.

Pasażerów przybyło bynajmniej nie dlatego że ludzie masowo zaczęli kupować bilety po 100 zł na EX Malinowski który tam się 3 lata kompromitował, tylko dlatego, że wprowadzono IM tam 2-3 krotnie tańszy segment połączeń POSPIESZNYCH, którego wówczas na CMK nie było.

Takie tandetne sztuczki – to sam wiesz.
2014-12-16 21:34:44 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
2014-12-16 15:34:07 Autor: Małopolanin
---.168.193.198

Cytat : Rozumiem, że przewidziano autobusy dowozowe dla pasażerów z Radomia? Obecna oferta dalekobieżna po linii nr 8, to jakaś kpina - 2 pary dziennie...”

Ależ oczywiście Sitwa Kolejarska będzie robić wszystko, aby chuchać i dmuchać na nową Wioskę Potiomkinowską na CMK i dalej utrzymywać getto w Kielcach i Radomiu.

Zapewne Syntezator Mowy na dworcu w Radomiu wygłosi komunikat.

Pociąg Ty-eL-Ka -Ziiiobrooo- ze stacji ….. Kraków Główny do stacji War-szawa Wschodnia odjedzie z toru….. pierwszego…… przy----- peronie ---- pierwszym - ale W OPOCZNIE POŁUDNIE. Dojazd transferowy ze stacji ee-RRadomm-- we własnym zakresie. Rodaków zaprasza sama - Misia Wasiak.
2014-12-16 21:42:27 Autor: Przemek IC
---.xdsl.centertel.pl

Przemek IC
W odpowiedzi na post Bozia:
"Budowa nowej linii trwałaby krócej, niż modernizacja. Jeżeli sądzisz inaczej, to żyjesz w inne rzeczywistości."
Owszem, ale nie w Polsce.
I to musisz zrozumieć, bo taką mamy mentalność... Nie ty, nie ja lecz decydenci...
W normalnym kraju powinno być tak, jak mówisz, ale niestety nie u nas.
2014-12-16 21:45:45 Autor: Przemek IC
---.xdsl.centertel.pl

Przemek IC
Sięgnij sobie nawet po przykład Tuska i jego pierwsze expose, gdzie obiecywał KDP. I co mamy? A no nic nie mamy. Ani KDP, ani tak naprawdę nic. Owszem, poprawiły się na niektórych relacjach czasy przejazdu, co trzeba docenić, ale to trochę przykrywa problemy takich linii jak Kraków-Katowice, Warszawa-Łódź czy też szereg innych.
2014-12-16 21:47:26 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kryniczanin W odpowiedzi na post max2:
"Pan tak na poważnie, czy dla żartu?"

„””A oglądał Pan może rozkład dla Kielc? I jeden pociąg na kraj. Ciekawe co by Pan powiedział
jakby Opole zostały z taką ofertą. „””


Ano właśnie. Otóż to. Pendolino do Wrocławia można puszczać 2- torową linią nr 143 przez Kluczbork i tam wyznaczyć Gosiewo dla Opola oraz całego województwa opolskiego. Wielkość analogiczna jak świętokrzyskie. Tylko Włoszczowa to jest raczej liga Wołczyna czy Olesna, a nie samego Kluczborka.

I wtedy automatycznie rozwiązało by to wczorajszy problem niezdążenia przez grupę pasażerów z Kluczborka na Pendolino w Opolu, ponieważ sytuacja by się odwróciła i to Opolanie jeździliby na przesiadki na Pendolino do Kluczborka.

Ha ha ha ha ha ha ha ha
2014-12-16 23:12:53 Autor: konrados
---.dynamic.mm.pl
Opoczno jest dziś bliżej do Wawy w czasie niż Uć :)
2014-12-16 23:15:54 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Każdy, kto uważa, że segment ekono należy wywalic z CMK po prostu bredzi. Fakt, że puszczanie tam kibla to groteska, ale niech PR-y w końcu zrobią te turbosiódemki i niech pojadą ze 3-4 pary iR a PIC niech puści jakieś TLK. Targetem jest jazda K-ów/K-ce - W-wa oraz do/i z Opoczna czu Gosiewa. Zawsze będzie dużo szybciej, niż przez Koluszki czy Radom. Do tego trochę dalekobieżnych z Trójmiasta do Zakopca/Krynicy/Zagórza.


Dopóki nie będzie 2 torów i 160kmph z W-wy p. Warkę do Radomia i jazdy z Kielc do Kraka poniżej 1h15' (dasię, ale niechcesię) to nie ma o czym mówić. Odcinek Skarżysko - Kielce jest typowo górską linią i tam 90-ka i nie więcej. Oczywiście odcinek Warszawa - Warka - Skarżysko będzie kluczowy nie tylko dla Kielc, ale przede wszystkim dla Rzeszowa i Przemyśla. Ale na to niestety poczekamy ze 30 lat albo więcej. Więc na razie pozostaje CMK. Czy się to podoba IQ65, Kryniczaninowi (a postaraj się pociąg Krynica - Kielce czy Krynica - Katowice a nie marudź) czy innym Dziobertom, którym nie wsmak także łącznica w Gosiewie, której powstanie jest już prawdopodobne na 90%, mimo że doskonale wiedzą jaki jest stan remontu Kraków - Katowice czy Kraków - Tarnów - Rzeszów (to samo będzie Radom - Warka...) i że jakoś trzeba objechać...
2014-12-16 23:55:31 Autor: lukjanow
---.free.aero2.net.pl
Jeśli chodzi o linię numer 8 to wszystko się rozbija o odcinek Warszawa - Radom. Gdyby odcinek ten został wyremontowany to żaden pociąg TLK czy IR nie ma racji bytu na CMK. Obecnie czas jazdy Radom - Kraków Główny wynosi poniżej 2h40min. Dodając do tego 1h na odcinek Warszawa - Radom czas jazdy Warszawa - Kraków wyniósłby około 3h40min. Ciekawe czy przy takim czasie jazdy byłby ekonomiczny sens puszczania pociągów TLK i IR po CMK? Według mnie NIE. Zaraz ktoś powie, że po CMK szybszy czas przejazdu. Rzeczywiście będzie szybciej ale w przypadku IR przy lokomotywie 120 km/h różnica niewielka, a potencjalnych pasażerów 15x więcej.
Po za tym jeśli ktoś miałby ochotę być godzinę szybciej to niech płaci za "luksus" i jedzie EIC. Niestety jest kasa na budowanie peronów w polu, a nie ma na potrzebny i zapowiadany od dawna odcinek Warszawa - Radom co pogłębia obecną już patologię i we "wsiach" typu Kielce i Radom jest jak jest jeśli chodzi połączenia dalekobieżne :( Jestem z Radomia i widzę jak przewozy dalekobieżne przez to miasto umierają. Ostatnie 5 lat dużo jeździłem w relacji Radom - Kraków i z roku na rok było gorzej, a teraz to już jest dramat. Zostały: Ustronie, Jagiełło, Kinga i Jadwiga. W tym momencie wybieram samochód.
2014-12-17 01:22:18 Autor: PsychoMantis
---.204.tronic.pl
.Piotr: "Chciałbym w tym samym Opocznie zobaczyć linię 25 z drutem do Skarżyska. Chciałbym w takim
tempie zobaczyć zmodernizowaną linię 22 żeby dało się pojechać w cywilizowanym czasie z
Lublina i Radomia do Łodzi i dalej na zachód."
> O to to, dokładnie.


lechu992: "Ludzie chcieli - to mają. Większość ma więcej do gadania niż jeden osobnik z dziwnymi argumetnami ;) "
> O czym Ty piszesz, człowieku. Ludzie chcą i piszą o mnóstwo rzeczy. Ludzie chcieli pociągu Lublin - Radom - Łódź. Wiesz co odpisało PKP IC? Słaby stan torów na linii 22. Ludzie napisali o remont do PLK. WIesz co odpisali? Za mało pociągów. Więc przestań chrzanić, że ludzie chcą to mają. Ludzie od lat chcą Kraków-Katowice, Radom-Warszawa i mnóstwp innych rzeczy.


Bozia: "W sumie, skoro koszty budów przystanków są tak niskie, to może zaleśmy CMK przystankami na całym przebiegu, przemienimy ją na linie konwencjonalną i zamiast Pendolino i high-speedów, puścimy siatkę TLK? ;)"
> Bomba! Pociąg będzie się zatrzymywał w polu rzepaku, potem w polu jęczniemia, potem we Włoszczowie, potem w polu pszenicy, w końcu w Opocznie. A ludzie chcąc jechać z Kielc do Olsztyna będą jechać autem do Włoszczowej, a ludzie chcący jechać z Radomia do Zakopanego będą jechać do Opoczna. WIesz co to jest sieć osadnicza?


Kryniczanin: "Brawo! Kolejny element likwidacji i niszczenia spójnego transportu kolejowego w Polsce! Zaraz
usłyszymy zachwyt "wsiadła jedna osoba, dwie podjechały samochodem z Radomia jaka wspaniała
udana inwestycja" To nic że kilkaset tysięcy odejdzie z linii 1 i 8 i tak lobby drogowe tak
walczące o economy na HS odtrąbi sukces."
> Z ust mi to wyjąłeś.

TW: "Dziś w XXI wieku wielki krzyk, gdy do kilku Pendolino chcą dodać kilka ekonomicznych składów na linii z SBL, komputerami... i "już likwidacja spójności" "
> Bo kiedyś pociągi jeździły po sieci osadnicznej "1" i "8". Pociągi dotowane TLK powinny w większości być wykorzystywane właśnie do tego, a nie do koszenia wiatrem pól uprawnych.

TW: "Jeśli wiedenka i linia nr 8 będzie miała parametry i zapewni dobry czas przejazdu to jak
najbardziej puścić tam cały ruch ekonomiczny. Cały. Jednak do tego czasu, gdy zarządca
infrastruktury zapewnia komiczne warunki i czasy przejazdu MUSI być alternatywa. Wy naprawdę
chcecie w obecnym stanie dać CMK TYLKO dla kilkunastu par EIC i EIP w ciagu doby??? Przykład
Matejki dowodzi, że nie tylko "byzsne prestiż tardźet" jest w kraju. "
> To pokaż mi najpierw gdzie jest WOLA w PKP PLK by cokolwiek zrobić na linii "8"? rewitalka Radom-Kielce na 100-120? Oranie linii Radom-Warszawa i rżnięcie idiotów przez kolejne baranie stada z PLK. Ja się dziwię, że jakaś osoba codzienni ekorzystając z tej linii nie weszła do PLK z granatem.


Bozia: "Ma tak samo, jak Kielce i Radom do Krakowa i Warszawy. Przecież chodzi dysproporcje... Radom i
Kielce mają ich zdecydowania za mało, tak samo jak Łódź, dla Ciebie rozwiązaniem jest
likwidacja Opoczna i Włoszczowy i przeniesienie obecnie kursującego ruch ekonomicznego z CMK,
więc takim tokiem myślenia, w przypadku przypadku Łodzi powinno dojść do likwidacji Koluszek i
przeniesie ruchu Warszawa - Wrocław po wiedence na Łódź. (co w końcu następuje, a wyjazd
Dartów będzie tego domknięciem) "
> Ale jak możesz porównywać tworzącą się właśnie patologię w postaci wyciągania TLK na CMK i zatrzymywania się w Opocznie i Włoszczowie podczas gdy w Kielcach i Radomiu masz jedną czy dwie pary? O ile się zakładasz że na pismo do PKP jak dostać się z Radomia do miasta X otrzymam odpowiedź by jechać do Opoczna? Czy nie widzisz irracjonalności tej sytuacji gdzie buduje się linię pseudo HS i pseudo konwencjonalną po polach z przystankami w wygwizdowach które mają obsługiwać 200 tys. miasta? Ja nie mam problemu z OPocznem i Włoszczową jako taką - niech sobie będą. Ale niech CMK nie zabiera pociągów dotowanych, które powinny jeździć po liniach w sieci osadniczej 1 i 8.


K65: "gdyby Sitwa Kolejarska ewidentnie nie blokowała Sprawy modernizacji LK8 przez Kielce Radom, po to aby nie szkodzić obłożeniu ruchem linii nr 4 (CMK) "
> I to jest całę clou sprawy. Dlatego też nie ma moderny Kielce-Radom, Radom-Wawa itd.


K65: "Tymczasem
Kielce Skarżysko i Radom mogą sobie co najwyżej „walić łbem o ścianę”. Radomianka
Wasiakowa najwyraźniej rzecz biorąc przez te wszystkie lata nie waliła głową o ścianę
patrząc na to, co Sitwa Kolejarska wyprawia od wielu lat z jej rodzinnym miastem Radomiem. Cóż
- za takie ciężkie pieniądze niejedne upokorzenia można znosić i siedzieć cicho. Pytanie
tylko czy przyjdzie czas rehabilitacji, bo teraz to Ona rozdaje karty. Oby. "
> A wiesz, że widywano ją regularnie w pociągach Radom-Wawa? :D To jest dopiero parodia skuteczności i siły przebicia w betonie.


K65: "Kursując po linii CMK TLK (byłe pospieszne OPM) odpadła ta wspomniana przesłanka Ważnej
Misji Publicznej, gdyż trudno za takową uznać puszczanie 40 % długości terytorium Państwa po
Saharze, który łączy jedynie bieguny metropolitalne Kraków i Warszawę. To jest domena KDP
i segmentu, ale KOMERCYJNEGO. Wara od pieniędzy publicznych na taki zdrożny cel"
> I znowu sedno sprawy. Dotowanie pociągów polowych jest idiotyzmem jak omija się 1 mln ludzi.


Arrivederci: "Dopóki nie będzie 2 torów i 160kmph z W-wy p. Warkę do Radomia i jazdy z Kielc do Kraka poniżej
1h15' (dasię, ale niechcesię) to nie ma o czym mówić. Odcinek Skarżysko - Kielce jest typowo
górską linią i tam 90-ka i nie więcej. Oczywiście odcinek Warszawa - Warka - Skarżysko będzie
kluczowy nie tylko dla Kielc, ale przede wszystkim dla Rzeszowa i Przemyśla. Ale na to niestety
poczekamy ze 30 lat albo więcej. Więc na razie pozostaje CMK. Czy się to podoba IQ65,
Kryniczaninowi (a postaraj się pociąg Krynica - Kielce czy Krynica - Katowice a nie marudź) czy
innym Dziobertom, którym nie wsmak także łącznica w Gosiewie, której powstanie jest już
prawdopodobne na 90%, mimo że doskonale wiedzą jaki jest stan remontu Kraków - Katowice czy
Kraków - Tarnów - Rzeszów (to samo będzie Radom - Warka...) i że jakoś trzeba objechać... "
To teraz prześledź ile zrobiono w ciągu ostatnich lat na CMK i ile włożono w to kasy, a ile zrobiono na 8? A, widzisz? No właśnie. g...no?
Co to za gadanie "Więc na razie pozostaje CMK." g...no, a nie narazie pozostaje. Jest CMK bo tam się chucha na to, a 8 pomiędzy Radomiem a Wawą ma się w dupie, a na niej co trzeci podkład trzyma tory. Jak jedziesz bombardierem na górze to czujesz się jak w lunaparku. I kogo to wina? Chyba tych co niechcą by było 160 Wawa-Radom, a chcą by TLK jeździło po CMK. Gadanie o lini radomskiej "jak będzie 160" to czysta fatamorgana. Nie będzie bo beton tego nie chce. Gdyby było miałbyś na Wawa-Kraków 3h 45' w TLk za 49 zł. A jeśli wytniesz premium z CMK to cała studencka brać, mnóstwo ludzi jeżdżacych wyjazdowo etc. oleje CMK po 99 zł i godzinkę dłużej ale o połowę taniej pojedzie "8". A wtedy by się okazało, że całe CMK jest o dupę potłuc i opłaca się tam tylko 5 par pociągów (premium, tanie wycięte). I co? Jak kulejarski beton wtedy odbeknie? Dlatego tez Radom-Wawa będzie skansenem dalej dopoki jakis KME80 Radomia się nie wypier...., a Kielce będą dalej kujeową szkieletczyzną.
2014-12-17 06:50:14 Autor: Kryniczanin
---.158.221.175

Kryniczanin
W odpowiedzi na post lukjanow:
"Jeśli chodzi o linię numer 8 to wszystko się rozbija o odcinek Warszawa - Radom. Gdyby odcinek ten został wyremontowany to żaden pociąg TLK czy IR nie ma racji bytu na CMK. Obecnie czas jazdy Radom - Kraków Główny wynosi poniżej 2h40min. Dodając do tego 1h na odcinek Warszawa - Radom czas jazdy Warszawa - Kraków wyniósłby około 3h40min. Ciekawe czy przy takim czasie jazdy byłby ekonomiczny sens puszczania pociągów TLK i IR po CMK? Według mnie NIE. Zaraz ktoś powie, że po CMK szybszy czas przejazdu. Rzeczywiście będzie szybciej ale w przypadku IR przy lokomotywie 120 km/h różnica niewielka, a potencjalnych pasażerów 15x więcej.
Po za tym jeśli ktoś miałby ochotę być godzinę szybciej to niech płaci za "luksus" i jedzie EIC. Niestety jest kasa na budowanie peronów w polu, a nie ma na potrzebny i zapowiadany od dawna odcinek Warszawa - Radom co pogłębia obecną już patologię i we "wsiach" typu Kielce i Radom jest jak jest jeśli chodzi połączenia dalekobieżne :( Jestem z Radomia i widzę jak przewozy dalekobieżne przez to miasto umierają. Ostatnie 5 lat dużo jeździłem w relacji Radom - Kraków i z roku na rok było gorzej, a teraz to już jest dramat. Zostały: Ustronie, Jagiełło, Kinga i Jadwiga. W tym momencie wybieram samochód."
No właśnie głos rozsądku z Radomia, miasto umiera, kolej umiera a lobby busowe świętuje bo ma nowy peronik! Jedno zastrzeżenie Radom - Kraków czas jazdy drastycznie się skrócił znacznie bardziej niż na CMK, ale zaraz usłyszymy brednie o rozklekotanej 8. Proste porównanie.Jadwiga 2007-8 Radom 18:40 - Kraków Główny 22:11 czas jazdy 3h31minut, Jadwiga a.d.2014 Radom 18:06 - Kraków Główny 20:50 czas jazdy 2h44minuty skrócenie o 47 minut
2014-12-17 06:56:51 Autor: Kryniczanin
---.158.221.175

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Arrivederci:
"Każdy, kto uważa, że segment ekono należy wywalic z CMK po prostu bredzi. Fakt, że puszczanie tam kibla to groteska, ale niech PR-y w końcu zrobią te turbosiódemki i niech pojadą ze 3-4 pary iR a PIC niech puści jakieś TLK. Targetem jest jazda K-ów/K-ce - W-wa oraz do/i z Opoczna czu Gosiewa. Zawsze będzie dużo szybciej, niż przez Koluszki czy Radom. Do tego trochę dalekobieżnych z Trójmiasta do Zakopca/Krynicy/Zagórza.


Dopóki nie będzie 2 torów i 160kmph z W-wy p. Warkę do Radomia i jazdy z Kielc do Kraka poniżej 1h15' (dasię, ale niechcesię) to nie ma o czym mówić. Odcinek Skarżysko - Kielce jest typowo górską linią i tam 90-ka i nie więcej. Oczywiście odcinek Warszawa - Warka - Skarżysko będzie kluczowy nie tylko dla Kielc, ale przede wszystkim dla Rzeszowa i Przemyśla. Ale na to niestety poczekamy ze 30 lat albo więcej. Więc na razie pozostaje CMK. Czy się to podoba IQ65, Kryniczaninowi (a postaraj się pociąg Krynica - Kielce czy Krynica - Katowice a nie marudź) czy innym Dziobertom, którym nie wsmak także łącznica w Gosiewie, której powstanie jest już prawdopodobne na 90%, mimo że doskonale wiedzą jaki jest stan remontu Kraków - Katowice czy Kraków - Tarnów - Rzeszów (to samo będzie Radom - Warka...) i że jakoś trzeba objechać..."
Najpierw popatrz na mapę i zobacz jak wygląda NATURALNY objazd dla Radom - Warszawa czyli Dęblin - Otwock/Sulejówek - Warszawa potem popatrz gdzie jest CMK i jak ona pasuje do objazdu (jak słoń do składu porcelany). A potem jak może w końcu to zrozumiesz to pogadamy.

Panowie Bozia i TW o jednym wczoraj zapomniałem jesteście mistrzami świata przez ostatnie lata mieliście MONOPOL na economy Warszawa - Łódź i co słyszę od Was? O ofiarach z powodu połączeń przez Lubliniec do Wrocławia. Jakich połączeń? W Waszych fantazjach? Jak można mając monopol na economy opowiadać takie herezje?
2014-12-17 17:37:48 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Jak zamkną Warka - Radom to ten "jedyny, naturalny" objazd się zapcha. Nikt się nie będzie bawił w kombinacje, tylko puszczą pociagi przez cmk. Siódemka też jest do remontu, Otwock - Pilawa to jednotor, podobnie Pilawa - Mińsk. Prócz składów KM do Dęblina i TLK w stronę Lublina jeszcze trzeba będzie zmieścić pociągi do Radomia... Znając jednak geniuszy z PLK to rozkopią wraz z ósemką też siódemkę na Dęblin Pilawa... Aż się prosi od wybudowania 2 toru Otwock - Pilawa zanim co kolwiej ruszą na ósemce... Ale po co - saigon na Łódź - Skierniewice nic nie nauczył, bo zapomniano najpierw zrobić Łódź Kal - Łowicz...
2014-12-17 18:31:59 Autor: Małopolanin
---.168.193.198
Z takim czasem przejazdu jak jest obecnie z Krakowa do Radomia, wystarczyłaby handlowa setka z Radomia do Wawy (nie jest to specjalnie trudne, skoro ma być tam 160 po modernie). Wówczas w relacji TLK Kraków-Wawa przez Kielce, Radom jeździłoby z czasem ok. 3:50, a EIP po CMK w ok. 2 h (obecne 2:30 to o wiele za dużo i z całą pewnością będzie skracane). I to byłaby uczciwa oferta - chcesz jechać 2x szybciej, płać 2x więcej. A nie TLK-i omijające Kielce i Radom, zatrzymujące się w szczerych polach.
2014-12-17 19:06:10 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Małopolanin

I masz czas na 1,5 spedzenia w galerii tak dla" jaj"
2014-12-17 19:15:06 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak na powaznie mysle ze wyjscie by bylo zawiesic spor na CMK ( remis w sprawach politycznych OPoczno, Gosiewo ) i albo rozbierac te stacyjki albo budowac 2 perony i odgradzac tory glowne ( bo z tego impasu trzeba jakos wyjsc )
2014-12-17 19:37:33 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post Arrivederci:
"Jak zamkną Warka - Radom to ten "jedyny, naturalny" objazd się zapcha. Nikt się nie będzie bawił w kombinacje, tylko puszczą pociagi przez cmk. Siódemka też jest do remontu, Otwock - Pilawa to jednotor, podobnie Pilawa - Mińsk. Prócz składów KM do Dęblina i TLK w stronę Lublina jeszcze trzeba będzie zmieścić pociągi do Radomia... Znając jednak geniuszy z PLK to rozkopią wraz z ósemką też siódemkę na Dęblin Pilawa... Aż się prosi od wybudowania 2 toru Otwock - Pilawa zanim co kolwiej ruszą na ósemce... Ale po co - saigon na Łódź - Skierniewice nic nie nauczył, bo zapomniano najpierw zrobić Łódź Kal - Łowicz..."
Geniuszu a zapomniałeś chyba o odcinku Dęblin - Łuków, z prawie zerowym ruchem (trzeba jedynie liczyć obrót w Łukowie) i jazda E20. Jest więc wariant objazdowy dla pociągów na Warszawę, bez konieczności jazdy CMK.
2014-12-17 20:13:20 Autor: lukjanow
---.free.aero2.net.pl
Dla kogo ten objazd? Zostały Ustronie i Kinga. Pociągów relacji Kielce - Warszawa nie liczę, bo jak tak dalej pójdzie to do tego czasu ich nie będzie. Już teraz składy liczą 2 lub 3 wagony. Na dobrą sprawę to te 2 lub 3 wagony można by w Dęblinie dołączyć do pociągów relacji Lublin - Warszawa - (Poznań, Bydgoszcz, Gdynia,...). Chociaż Kielce i Radom zyskałby okno na świat.
2014-12-17 22:42:13 Autor: Gheata_Sigiliu
---.rrz-sued.at
Oj Dziatki Miłe... Dajcie już spokój i napijcie się browara.

Co poradzić na indolencję PLK-i, która ni wuja nie potrafi sprawnie przeprowadzić koniecznych projektów. O mo(r)dernizacji E65 napisano już chyba wszystko. Fan Klub Soada będzie wspierał sprawę Soada i - parafrazując klasyka - będzie się pytał, gdzie byli rodzice, czyli co z linią Katowice-Kraków... Reszta infry też leży i już nie kwiczy. A jak jeszcze kwiczy, to tną połączenia ile wlazło (Podkarpackie).
A bezczelny Klepacki klepie o braku możliwości zagospodarowania pieniędzy przez kolej.

Smutne :-(

Moja żałoba po ś.p. iR Matejko ciągle trwa, ponieważ bardzo często z niego korzystałam. Cieszyło mnie, że mogę jechać po CMK pociągiem nie-PICowym, który choć trochę pomieszał szyki i przytarł nosa naszemu "narodowemu przewoźnikowi" łza. A poczciwy ED73 wcale nie był takim intersyfem - był bardzo komfortowy i miał najkrótszy czas przejazdu na odcinku Kraków Gł. - Psary (ok.50min.). Pociągi PICu - niezależnie od kategorii - jechały ponad 60min.
Rozumiem jednak argumenty @K65, @Kryniczanina i @PsychoMantisa. Podzielam, że po CMK powinny mknąć BEZ PRZYSTANKÓW tylko extrapremiumExpresy. Niech kosztują i 200 zeta za bilet i pendolinią 230km/h. A cały segment ekonomiczny niech turkota po Wiedence i Żeromce. Ale, niech do ch...ry to turkotanie uskutecznia się z prędkością przynajmniej 130-140 km/h!!! I jak mi tylko PR-y puszczą jaki iR (kibel albo z wagonami SA120A, bo te jako "bezprzedziałowe" akceptuję), via Radom-Kielce z czasem przejazdu 3h40 - 3h50, to moja noga na CMK więcej nie postanie. I super :-)))

No więc, jak już kiedyś napisałam, trzeba zrobić ściepę narodową.... i pieprznąć w ul. Targową 74 (tylko bez dalekosiężnych rozprysków, żeby mi domu nie zdmuchnęło!).

Pozdrawiam świątecznie!
2014-12-17 23:18:44 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
@Scorpio

Dęblin - Łuków i co jeszcze? Może Siedlce? Albo Radom - Tomaszów - Koluszki? Jak zamkną Radom - Warka to KM powinno zrobić przyspieszone Radom-Warszawa p. Dęblin bez zatrzymania, a Kielce pojadą przez 582 i cmk.

Co do cmk, to szybkie pociągi bez zatrzymania nie wykluczają tańszych i wolniejszych z zatrzymaniem w Miechowie, Włoszczowie Płn i Opocznie Płd. Rola tych pociągów jest społeczna, a ludzie już zagłosowali nogami i nikt z Włoszczowy do W-wy czy Krakowa/Katowic nie będzie jechał przez Kielce czy Częstochowę, co proponuje paru frustratów. Warunki są takie, a nie inne, od 3 dekad praktycznie nie remontowano torów, a jedynie zamykano i szybko rozbierano linie, które teraz by się przydały do objazdów. Cóż - bajajcie sobie dalej, jeździjcie wyłącznie beztitlino, a potem przesiadajcie się na busy arona, bo nieprestiż jest be. Jeśli nie możecie pojąć, że przesiadki są dla niektórych niedopuszczalne to trudno. Aron na Was czeka.
2014-12-18 01:00:06 Autor: Małopolanin
---.116.200.90
W odpowiedzi na post stan:
"@Małopolanin

I masz czas na 1,5 spedzenia w galerii tak dla" jaj""
Że jak? :-)
2014-12-18 06:02:53 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post Kryniczanin:
"Najpierw popatrz na mapę i zobacz jak wygląda NATURALNY objazd dla Radom - Warszawa czyli Dęblin - Otwock/Sulejówek - Warszawa potem popatrz gdzie jest CMK i jak ona pasuje do objazdu (jak słoń do składu porcelany). A potem jak może w końcu to zrozumiesz to pogadamy.

Panowie Bozia i TW o jednym wczoraj zapomniałem jesteście mistrzami świata przez ostatnie lata mieliście MONOPOL na economy Warszawa - Łódź i co słyszę od Was? O ofiarach z powodu połączeń przez Lubliniec do Wrocławia. Jakich połączeń? W Waszych fantazjach? Jak można mając monopol na economy opowiadać takie herezje?"
No właśnie, monopol Wawa - Łódź, nie Wawa - Wrocław.
2014-12-18 06:12:12 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post K65:
"@Kryniczanin W odpowiedzi na post max2:
"Pan tak na poważnie, czy dla żartu?"

„””A oglądał Pan może rozkład dla Kielc? I jeden pociąg na kraj. Ciekawe co by Pan powiedział
jakby Opole zostały z taką ofertą. „””


Ano właśnie. Otóż to. Pendolino do Wrocławia można puszczać 2- torową linią nr 143 przez Kluczbork i tam wyznaczyć Gosiewo dla Opola oraz całego województwa opolskiego. Wielkość analogiczna jak świętokrzyskie. Tylko Włoszczowa to jest raczej liga Wołczyna czy Olesna, a nie samego Kluczborka.

I wtedy automatycznie rozwiązało by to wczorajszy problem niezdążenia przez grupę pasażerów z Kluczborka na Pendolino w Opolu, ponieważ sytuacja by się odwróciła i to Opolanie jeździliby na przesiadki na Pendolino do Kluczborka.

Ha ha ha ha ha ha ha ha"
Koluszki od lat wyniszczają ofertę Łodzi. Tego problemu nie zauważasz, bo nie chcesz go widzieć, gdyż jest Ci na rękę. A sytuacja decha w dech taka samo jak Opoczno - Radom, Włoszczowa - Kielc, przy proponowany przez Ciebie Kluczbork - Opole.
2014-12-18 06:26:30 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
K65

"Po pierwsze model połączeń pospiesznych WROCŁAW- Oława Brzeg – Opole- (Ozimek) Lubliniec
(Herby Stare)- Częstochowa – Radomsko - Gorzkowice – Piotrków – Koluszki – Skierniewice
Żyrardów- WARSZAWA jest trasą W PEŁNI OSADNICZĄ i w PEŁNI alternatywną dla podstawowej
trasy WROCŁAW - Oleśnica Rataje (Twardogóra . Sycowska .- Międzybórz . Sycowski Odolanów .)
– Ostrów Wlkp. Kalisz Sieradz Zduńska Wola- Łask Pabianice – Łódź – (2 opcje Koluszki/
Łowicz Przedmieście) WARSZAWA.

Obie trasy są : JEDNAKOWO ALTERNATYWNE reprezentują RÓŻNE OBSZARY pod względem
GEOGRAFICZNYM oraz RÓŻNE OBSZARY pod względem rynku pasażerskiego."

--

Stosunek mieszkańców jednak zdecydowanie większy na korzyść Łodzi (ba, chyba wszystkie miasta na odcinku Koluszki - Częstochowa - Wrocław, nie maja ilości mieszkańców co Łódź i aglomeracja), więc najzwyklej na świecie więcej połączeń powinno być trasą naturalną zdecydowanie bardziej zaludnioną, ale jako, że dotacja nie jest z gumy, nie powinno być to nowe połączenia, ale przetrasowane na Opola i Częstochowy, którą można wyłączać z powodu kursoania przez te miasta relacji premium Pendolino.

--

"Co do Linii nr 14 i opcji przez Ostrów Wlkp. Kalisz Sieradz Łódź to posiadała ona w
ciągu ostatnich lat równą, czasem większą, czasem o 1 mniejszą ilość połączeń POSP
relacji Wrocław- Warszawa co i trasa przez Opole Lubliniec Częstochowę, Radomsko i
Piotrków. Pisanie więc, że ktoś z tego tytułu zginął w wypadku samochodowym, gdyż nie
było oferty dalekobieżnej na linii kaliskiej jest niedorzeczne. A to, że mając znaczącą
przewagę demograficzną i równy stan techniczny (a przez co i równy czas finalny Wr- Wawa)
potrafiliście mieć równą liczbę połączeń lub NAWET przegrywać to TYLKO I WYŁĄCZNIE
WASZA ŁÓDZKA nieudolność i Waszego wiernego łódzkiego pucybuta Kalisza, a nie wina Piotrkowa
czy Opola. "

--

No właśnie, sztuczne kreowanie bezsensowego ciągu przez Opole i Częstochowę, odbiło się na ofercie w ciągu naturalnym. Na trasie naturalnej powinno być 5-6 połączeń dziennicy TLK, od lat jest od 3 do max 4 par. (nie liczę Karkonoszy, od początku ich skierowanie na Łódź było tymczasowe) Całę szczęście, Darty to zmienią, bo widać jak na dłoni, że po wielu latach, będzie sensowych podział na relacje ekonomiczną drogą naturalną przez Łódź, oraz relacje premium przez CMK, Częstochowę, Opole. TLK nie będzie na trasie przez Piotrków, gdyż całą dotacje na ekonomiczne Wawa - Wrocław zjedzą Darty przez Łódź.

--

"Pociąg pospieszny Warszawa – Wrocław kierowany równoważnie alternatywną trasą jak
najbardziej OSADNICZĄ przez Piotrków Radomsko Częstochowę Lubliniec Opole Brzeg Oławę
ZAMIAST przez Zduńską Wolę Sieradz Kalisz Ostrów Wlkp. NIE TRAFIA W PRÓŹNIĘ tylko
obsługuje alternatywną sieć miast."

--

W stosunku to ilości mieszkańców, na korzyść wariantu naturalnego, można to nazwać próżnią.

--
2014-12-18 06:32:41 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
@ PsychoMantis

"> Ale jak możesz porównywać tworzącą się właśnie patologię w postaci wyciągania TLK na CMK
i zatrzymywania się w Opocznie i Włoszczowie podczas gdy w Kielcach i Radomiu masz jedną czy dwie
pary? O ile się zakładasz że na pismo do PKP jak dostać się z Radomia do miasta X otrzymam
odpowiedź by jechać do Opoczna? Czy nie widzisz irracjonalności tej sytuacji gdzie buduje się
linię pseudo HS i pseudo konwencjonalną po polach z przystankami w wygwizdowach które mają
obsługiwać 200 tys. miasta? Ja nie mam problemu z OPocznem i Włoszczową jako taką - niech sobie
będą. Ale niech CMK nie zabiera pociągów dotowanych, które powinny jeździć po liniach w sieci
osadniczej 1 i 8."

--

Mogę, bo działa to na tej samej zasadzie. Połączeń zamiast przez Łódź, jedzie przez jakąś dziurę, zmuszając tego większego do tłuczenia się na przesiadki do tego mniejszego kiedy normalnie połączenie powinno kursować przez Łódź. A tokiem myślenia K65 i Kryniczanin rozwiązaniem tego problemu jest likwidacja Opoczna i Włoszczowy, to i również Koluszek.
2014-12-18 10:01:11 Autor: sheva17
---.205.221.231
@Kryniczanin stracił świetną okazję by zamilczeć. Pasażerowie już ostro protestują przeciwko likwlidacji IR Matejko, w protest włączyli się nawet marszałek Sowa i prezydent. W przypadku Opoczna ważne są potrzeby pasażerów dlatego świetnie, że stacja powstała. Opinie dyletanta z Krynicy Zdroju, który wiedzę o kolei czerpie z monitora i własnych fantazji można włożyć między bajki. Powiem tak, to świetnie, jeżeli ta stacja pomoże w mieszkańcom w podjęciu pracy czy też nauki.
2014-12-18 10:10:36 Autor: sheva17
---.205.221.231
Fakty są niestety takie, że przez Radom jak nikt nie chciał tak nadal z Krakowa do stolicy nie chce jeździć. Idiotyczna polityka lansowana przez kryniczanina tylko umocni PB i transport prywatny. I niech ktoś mnie przekona, że @kryniczanin to nie typowa V kolumna, lobbująca i działająca na rzecz PB. Kolej tych pasażerów niechybnie straci czego dowodzi protest w sprawie likwlidacji IR Matejko, ale czy ktoś pokroju kryniczanina to zrozumie....Lista podpisów to już niemal połowa mieszkańców Krynicy Zdroju, aby naszemu mieszkańcowi tego wielkiego węzła kolejowego uświadomić skalę protestu:).Nie powinniśmy się jednak specjalnie przejmować kryniczaninem i jego klonami, pamiętajmy że w II RP nawet komuniści mieli w Polsce garstkę zwolenników. Kolej ma służyć pasażerom, a nad kryniczaninem i klonami należy roztoczyć szczególną troskę.
2014-12-18 10:11:47 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@sheva17
Odezwał się cep z infokolej. Może łaskawie wytłumaczysz się Starachowiczanom ze "zdrady ideałów" a Radomiakom z pomysłów typu "kieszeniowy wjazd KM/PR (niepotrzebne skreślić)" na Opoczno Południe i przesiadki na TLK co? Zamiast walczyć o dodatkowe IR na przykład dodatkowego kibla do Bolka, który jechałby do Warszawy lub nawet Olsztyna to chwalisz bzdury. To ty kolego straciłeś okazję by siedzieć cicho. Twoje chamstwo i zwykłe buractwo dało się we znaki wielu normalnym użytkownikom i teraz próbujesz tu trollować. Wypad na IK!!!
2014-12-18 11:49:51 Autor: Małopolanin
---.116.200.90
W odpowiedzi na post sheva17:
"@Kryniczanin stracił świetną okazję by zamilczeć. Pasażerowie już ostro protestują przeciwko likwlidacji IR Matejko, w protest włączyli się nawet marszałek Sowa i prezydent. W przypadku Opoczna ważne są potrzeby pasażerów dlatego świetnie, że stacja powstała. Opinie dyletanta z Krynicy Zdroju, który wiedzę o kolei czerpie z monitora i własnych fantazji można włożyć między bajki. Powiem tak, to świetnie, jeżeli ta stacja pomoże w mieszkańcom w podjęciu pracy czy też nauki."
Wszyscy politycy, którzy zaangażowali się w ten cyrk pt. "przywrócić Matejkę" nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak się ośmieszają. Za likwidację pociągu odpowiada samorządowa spółka Przewozy Regionalne, a nie MIR. Sowa oczywiście ośmiesza się najbardziej, bo jest współwłaścicielem tejże spółki, a błądzi i bredzi jak pozostali politycy.
2014-12-18 13:58:25 Autor: Kryniczanin
---.158.217.105.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
sheva co tak późno? Myślałem że już wczoraj zaszczycisz nas swoją obecnością i tezami z saturna!

Pasażerowie już ostro protestują przeciwko
likwlidacji IR Matejko,

To w sobotę był marsz w obronie Matejki?

w protest włączyli się nawet marszałek Sowa

Aha współwłaściciel spółki oprotestowuje jej decyzję w organie który nie ma nic wpsólnego z tą spółką od 1 grudnia 2008.

Mistrz Bareja pewnie nawet tego nie przewidział.


Fakty są niestety takie, że przez Radom jak nikt nie chciał tak nadal z Krakowa do stolicy nie
chce jeździć.

To bardzo ciekawe co piszesz zwłaszcza w kontekście przebiegu drogi krajowej nr 7. Z Krakowa do Warszawy jedziemy przez Kijów?

I tak wygląda dyskusja z shevą.
2014-12-18 14:00:04 Autor: Kryniczanin
---.146.146.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Panowie Bozia i TW jeszcze raz powtórka bo Wrocław mi wcięło

Do Was miało być

Panowie Bozia i TW o jednym wczoraj zapomniałem jesteście mistrzami świata przez ostatnie lata
mieliście MONOPOL na economy Warszawa - Łódź - WROCŁAW i co słyszę od Was? O ofiarach z powodu
połączeń przez Lubliniec do Wrocławia. Jakich połączeń? W Waszych fantazjach? Jak można
mając monopol na economy opowiadać takie herezje?"
2014-12-18 14:05:36 Autor: Kryniczanin
---.146.146.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Bozia

Doskonale wiesz że manipulujesz porównując dzikie perony na CMK do Koluszek. Koluszki są nie tylko węzłem w 4 kierunkach, ale także możliwością przesiadki choćby z Tomaszowa do Warszawy. A Ty proponujesz jazdę Tomaszów - Łódź - Warszawa.

Ośmieszasz się twierdząc że Koluszki = uwielbiane przez lobby drogowe perony na CMK.

I jeszcze jedno do Koluszek dojedziesz z Łodzi, Piotrkowa, Tomaszowa pociągiem na przesiadkę i przesiądziesz się na jednej stacji.

Powiedz mi czym dojedziesz na uwielbiane przez lobby drogowe perony CMK z Kielc, Łodzi, Radomia? No właśnie tylko i wyłącznie drogą dlatego są one tak kochane przez lobby drogowe.
2014-12-18 15:12:04 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: Arrivederci---.adsl.inetia.pl

Cytat : „Dopóki nie będzie 2 torów i 160kmph z W-wy p. Warkę do Radomia i jazdy z Kielc do Kraka poniżej 1h15' (dasię, ale niechcesię) to nie ma o czym mówić. Odcinek Skarżysko - Kielce jest typowo
górską linią i tam 90-ka i nie więcej. Oczywiście odcinek Warszawa - Warka - Skarżysko będzie
kluczowy nie tylko dla Kielc, ale przede wszystkim dla Rzeszowa i Przemyśla. Ale na to niestety
poczekamy ze 30 lat albo więcej. Więc na razie pozostaje CMK. Czy się to podoba IQ65,
Kryniczaninowi”


W takim razie wstrzymajmy na 30 lat finansowanie z pieniędzy budżetowych PRZEWOZÓW MIĘDZYWOJEWÓDZKICH - tzw. Pospiesznych (TLK), których operatorem obecni e jest PIC w relacji Kraków – Warszawa do czasu, aż Kulejarze łaskawie zrobią naturalny ciąg tranzytowy Kraków – Warszawa o charakterze osadniczym – a więc misyjnym. A ten bezspornie wiedzie przez Jędrzejów – KIELCE- Suchedniów – SKARŻYSKO- KAMIENNĄ ( Star./Ostr. ŚW.) - Szydłowiec – RADOM- Warkę – Piaseczno.

Zrobią szlak osadniczy nr 8 będzie mowa o powrocie do dotowania ze środków budżetowych tzw. Pospiesznych Przewozów Międzywojewódzkich (obecnie pod marką TLK). W tej chwili w przypadku poruszania się dotowanych pociągów TLK przez szczere pola CMK, co stanowi 40 % długości terytorium kraju mamy bowiem do czynienia z „Pospiesznymi Przewozami MIĘDZYPOLNYMI”, a nie międzywojewódzkimi. Jak już zostało wspomniane Pociągi POSP PKP PR(OPM) przejęte od 2008 przez PIC kursujące przez Kielce Radom nie były bynajmniej dotowane przez Państwo ze środków budżetowych jako sama „sztuka dla sztuki” oraz po to, aby Kulejarze mieli pracę TYLKO DLATEGO, że jadąc po sieciach osadniczych np. Kielce Radom PEŁNIŁY WAŻNĄ MISJĘ PUBLICZNĄ . I tylko dlatego były dotowane, a nie dla samego dotowania. Kursując po linii o przebiegu CMK TLK (byłe pospieszne OPM) całkowicie zdezaktualizowała się ta wspomniana przesłanka Ważnej Misji Publicznej.

Nikt nie powiedział , że KOLEJ jako środek transportu w ogóle MUSI istnieć. Jak to mówią : „Musi to na Rusi”. Na dzień dzisiejszy SKORO Decydenci Kolejowi świadomie i z premedytacją wykluczają z 2 mln osób regionu kieleckiego oraz subregionu radomskiego, w tym 2 miasta przeszło 200 tys. z transportu dalekobieżnego na swoim naturalnym korytarzu tranzytowym TO nie wiem dlaczego mamy akurat mieszkańcom bogatych metropolii : Krakusom i Warszawiakom dotować Kolej dalekobieżną na poziomie misji publicznej. Za Safari po „szczerych polach” i rzekomo „wielce samarytańską pomoc” 2 wioskom jedna 10 tys. druga, aż 20 tys. WOW!!! niech sobie Krakusi i Warszawiacy płacą na zasadach czysto komercyjnych, z własnych pieniędzy bez udziału podatników. No taryfa „D” na pewno z tego nie wyjdzie. A PLK niech w końcu przestanie zaniżać stawki za LK4 (CMK ) jednocześnie schizofrenicznie zawyżając je, za 8-kę która oferuje znacznie gorsze parametry.

I piszę to jako mieszkaniec Warszawy.

Co do rzekomo „górskiego odcinka” na 8 ce pod 90 km/h to się nie ośmieszaj. Nie takie rzeczy można obejść, zwłaszcza takie pagórki. Z drugiej strony Podłęże - Tymbark chcesz budować, bo już dotyczy Twojej krakowskiej d….y. Bardzo konsekwentnie. 200 tys. miasta nie zasługują na porządną klasykę której standard istotnie powinien wynosić 160 km/h..

I co to za wielkie odkrycie , że tu cytat „zawsze będzie dużo szybciej [po CMK], niż przez Koluszki czy Radom” To chyba logiczne i wiadome było od samego początku budowy LK4 (CMK). Wiadomo, że linia budowana na potrzeby przyszłej KDP będzie szybsza niż stara równoległa klasyka. To żaden argument w kontekście segmentu ekonomicznego (pospiesznego) z założenia postojowego, gdyż budując tę linię nie uwzględniono jako przystanków pośrednich naturalnych dużych ośrodków osadniczych dla tej relacji tj. Kielc i Radomia. Ergo jedyną receptą przyspieszenia segmentu pospiesznego jest modernizacja pierwotnych linii klasycznych w tym przypadku nr 8 (analogicznie nr 1) gdyż TYLKO ONE mają charakter osadniczy. Tymczasem jełopy kolejarskie sobie ubzdurały, że postawią 2 perony w szczerych polach na specjalistycznej linii CMK jeden na poziomie uprzednio pominiętych Kielc w Gosiewie i drugi na poziomie uprzednio pominiętego Radomia w oPOcznie i mamy już obsługę pośrednią oraz przełamanie „efektu tunelu”. No gratuluję stanu umysłu Braci Kulejarskiej.


I na koniec co do mojego IQ - to zsumuj @Arrivederci SWOJE IQ z kumplami z pracy z krakowskiego Zakładu Patologii Regionalnych - może ŁĄCZNIE wszyscy razem przeganiacie Kononowicza, ale dopiero ŁĄCZNIE RAZEM - tak samo jak Włoszczowa z Opocznem ŁĄCZNIE razem przeganiają o cały 1 tys. mieszkańców Myszków na wiedence. A o moje IQ bądź Kulejarczyku spokojny i daruj sobie chamskie uwagi.
2014-12-18 15:20:46 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: stan ---.neoplus.adsl.tpnet.pl

DO @Małopolanin

Cytat : „I masz czas na 1,5 spedzenia w galerii tak dla" jaj"”

Ten Kto nie ma czasu płaci za EIC/EIP odpowiednią cenę i nie spędza dodatkowego czasu w „galerii kielecko-radomskiej ”. Tymczasem Roszczeniowa Hołota (nazywając rzecz po imieniu językiem Niesiołowskiego) z Krakowa i Warszawy ubzdurała sobie od czasów Morusia, że będzie już na zawsze jechać w Czasie „PRAWIE-Premium”, a w cenie ekonomicznej TLK, a nawet w cenie śmieciowej IR- do tego z bezczelnym, ekstrawaganckim ominięciem INNYCH potrzebujących tj. Kielc i Radomia. No nieźle to sobie wykombinowali. Niech wydzierają te swoje roszczeniowe gęby i klepią w klawisze, jak słusznie to robi Kolega @Soad w temacie Kraków – Katowice - O JAK NAJSZYBSZĄ modernizację 8-ki przez Kielce Radom – to i wtedy szybciej pojadą. Proste. Tymczasem osoby pokroju użytkownika @Sheva 17 wolą bredzić od rzeczy o biednych, głodujących dzieciach z Włoszczowy i Opoczna ZAMIAST agitować za rzeczywistą zmianą, z której skorzystałaby nieproporcjonalnie większa liczba ludności pomiędzy Krakowem a Warszawą.


I co to w ogóle za postawienie sprawy Panie @Stan – przepraszam Cię bardzo.
Cytat : „I masz czas na 1,5 spedzenia w galerii tak dla" jaj"”
A Ty masz czas na 1,5 spędzenia w galerii tak dla" jaj" wybierając Pendolino z Gdańska do Krakowa Przecież samolot zajedzie szybciej. W takim razie zgodnie z tym tokiem rozumowania powołajmy samoloty Gdańsk- Kraków w trafie IR i budżet niech dopłaca.

Cóż zgodnie z mikolskim tokiem rozumowania prezentowanym głównie przez użytkownika @Sheva17 nie każdego stać na samolot w cenie 200 zł za 1 lot lub nawet więcej, dlaczego więc ma być zmuszony do korzystania z komunikacji lądowej i skazany na samochód, autobus czy pociąg (jakikolwiek) zwiedzając jakieś tam drogi asfaltowe czy tory i rozjazdy całej E65 oraz miasteczko Warszawę czy Uć skoro samolot z Gdańska do Krakowa i tak wyjdzie szybciej. Zafundować więc biedocie loty z Gdańska do Krakowa w taryfie IR za 50 zł – Wszak nie każdego stać na 200 zł. a każdy ma konstytucyjne prawo latać - nie tylko bogaty. Samoloty i płyta lotniska im. Bolesława Wałęsy w Gdańsku POwinna być dla wszystkich dostępna nie tylko dla elyty – tak jak CMK powinna być dla wszystkich :D :D :D

„By żyło się Lepper”
2014-12-18 15:35:23 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Bozia
Cytat z @Bozia : „Koluszki - Częstochowa - Opole = CMK.”

TAK - TAK, a 2 + 2 = 5

Widać jakakolwiek dyskusja merytoryczna z Tobą nie ma żadnego sensu. Ale krótko.

Cytat z @Bozia : Stosunek mieszkańców jednak zdecydowanie większy na korzyść Łodzi (ba, chyba wszystkie miasta na odcinku Koluszki - Częstochowa - Wrocław, nie maja ilości mieszkańców co Łódź i
aglomeracja),

Zgadza się !!! Brakuje drugiego Opola, aby pokryć sumę mieszkańców SAMEJ tylko Łodzi. A gdzie jeszcze Kalisz i Ostrów Wlkp. (według Szybkiego Janka aglomeracja kalisko- ostrowska)?, A gdzie Sieradz?, gdzie Zduńska Wola ? , gdzie Oleśnica????

Zgadza się!
Zgadza się!
Po trzykroć : Zgadza się!!!

I o czym to świadczy???

A świadczy to TYLKO O TYM jakim ŁÓDŹ jest „Kolosem na glinianych nogach” . O niczym więcej. Finalny czas z przejazdu dla POSP PKP PR (potem TLK PIC-u) Wrocław – Warszawa był w ciągu ostatniej dekady na tym samym lub zbliżonym poziomie w obu opcjach osadniczych. Nie było bynajmniej przepaści pomiędzy liniami LK NR 14-355-281-143 a ciągiem linii LK NR 1-61-144-132 tak jak to ma miejsce w odniesieniu do LK1/LK8 w stosunku do LK4(CMK). Co zresztą jest wiadome od samego początku, gdyż linia CMK była budowana jako qasi-KDP , stąd też jej wybitnie izolacyjny i anty-osadniczy przebieg nie nadający się do obsługi połączeń pospiesznych.

Tak więc są to sytuacje ZUPEŁNIE NIEPORÓWNYWALNE. Poza tym Opole musi mieć również segment ekonomiczny (pospieszny) do Warszawy oraz skomunikowanie z Łodzią, co umożliwiają doskonale właśnie Koluszki. A Piotrków i Radomsko muszą też mieć bezpośrednie skomunikowanie z Wrocławiem, Sudetami (oraz Opolem)- no i Warszawą. To są po pierwsze zwykłe linie klasyczne oraz po drugie średniej wielkości ośrodki w ogóle nieporównywalne do 2 przypadkowych wiosek Włoszczowy i Opoczna na dedykowanej linii CMK.

Cytat z @Bozia : „ No właśnie, sztuczne kreowanie bezsensowego ciągu przez Opole i Częstochowę, odbiło się na
ofercie w ciągu naturalnym. Na trasie naturalnej powinno być 5-6 połączeń dziennicy TLK, od lat
jest od 3 do max 4 par.”

Nie było żadnego SZTUCZNEGO KREOWANIA – przegrywaliście przy TYM SAMYM czasie finalnym Wrocław – Warszawa. SAMI jesteście sobie winni.


Cytat : więc najzwyklej na świecie więcej połączeń powinno być trasą naturalną zdecydowanie bardziej zaludnioną, ale jako, że dotacja nie jest z gumy, nie powinno być to nowe
połączenia, ale przetrasowane na Opola i Częstochowy, którą można wyłączać z powodu
kursoania przez te miasta relacji premium Pendolino.”

Zgadzam się, że powinno być więcej TLK Warszawa- Wrocław bardziej dla tej relacji naturalną trasą warszawsko- kaliską niż wiedenką, ale to że przy RÓWNYM czasie finalnym Warszawa- Wrocław przegrywacie to już WASZA WINA Łodzi i Kalisza – niczyja więcej. Pretensje możecie mieć tylko do SIEBIE.

ŁÓDŹ = Goliat
Opole = Dawid.

Nic na to nie poradzę.


Cytat : „nie liczę Karkonoszy, od początku ich skierowanie na Łódź było
tymczasowe)”

Dlaczego nie liczysz ??? Ile to razy lobby łódzkie pisało, ze to odwieczny pociąg „Łódzki”. I jak w ogóle pociąg na najbardziej naturalnej z naturalnych tras łączących Warszawę z Wrocławiem można uznać za TYMCZASOWY. Sam sobie zaprzeczasz, plączesz się.
ŁAMIESZ SIĘ Kolego.

Cytat : TLK nie będzie na trasie przez Piotrków, gdyż całądotacje na ekonomiczne Wawa - Wrocław zjedzą Darty przez Łódź.”

Ale już w opcji przez oPOczno Gosiewo Katowice Opole MOGĄ BYĆ- o to się nie rzucasz. O Karkonosze i IR Piasta też nie. To Ci nie przeszkadza. Ale jak coś by miało ekonomicznego pojechać przez Piotrków Radomsko Częstochowę Lubliniec to już „Nad Nerem” bardzo przeszkadza.
W związku z tym jeżeli takie głosy dobywają się znad Neru to : Piotrków ( po sąsiedzku Bełchatów, słynna gmina Kleszczów) i Radomsko powinny poważnie rozważyć wystąpienie z Łódzkiego Kołchozu i z głosić oficjalny akces do Nowej Marchii Gorzelika, która ma ponoć POwstać do 2020 r. W końcu tu wungiel , tam wungiel - a że tam kamienny, tu brunatny żadna różnica. Wspólna płaszczyzna się znajdzie – Częstochowa też jest obca kulturowo w ślunskim. Z takim podejściem do regionu - to będziecie sobie tworzyć Województwo UCKIE, ale chyba tylko ze śmiesznym Opocznem oraz tradycyjnie wiernopoddańczym Sieradzem. Przykładowo Wieluń już dawno ma Was dosyć, a Uniejów zgłasza akces do Wielkopolski.


Co do Kielc są one CENTRYCZNIE ujęte na przebiegu podstawowej trasy konwencjonalnej Kraków – Warszawa LK8 i nie potrzebują w tym kontekście żadnych Koluszek na CMK. Łódź w kontekście tranzytu Warszawa- Katowice oraz Warszawa- Częstochowa- Opole- Wrocław (druga opcja obok kalisko-ostrowskiej) ich potrzebuje. Poza tym z Kielc do Gosiewa jest 60 km nie ma de facto żadnego dojazdu, ani warunków jego stworzenia. Stacja Koluszki to przedmieścia Łodzi, a oferta transferowa jest bardzo częsta w warunkach zespolonego węzła. Ile razy można to powtarzać.
2014-12-18 15:46:41 Autor: K65
---.dynamic.gprs.plus.pl
2014-12-18 10:10:36 Autor: sheva17
---.205.221.231

Cytat : „ Fakty są niestety takie, że przez Radom jak nikt nie chciał tak nadal z Krakowa do stolicy nie
chce jeździć.

POwiem tak Panie Sheva.

Zaczynam już stopniowo POpierać PiStację Gosiewo Płn. oraz oPOczno POłudnie na CMK i POdpiszę nawet tę Waszą petycję w obronie Matejki, ale pod jednym warunkiem :

Czas Kraków – Kielce – Radom – Warszawa niech wynosi 2 h 30 minut
A czas Kraków – Włoszczowa Płn. - Opoczno Południe – Warszawa niech wynosi 5 h

Macie wtedy moje PEŁNE POPARCIE dla idei włoszczowskiej :D :D :D :D

I jeździcie sobie tamtędy do woli :D :D :D
2014-12-18 17:21:42 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
K65 Troche chcialem zartem odpowiedziec Malopolaninowi jak na bramie koszar bylo napisane " Witamy" - a z drugiej strony- "juz cie mamy"
2014-12-18 23:41:19 Autor: pak
---.dynamic.chello.pl
Odpowiedni tabor mają choćby Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie etc etc.
!60km/h to jest teraz, w dobie masowych zakupów ELFa czy IMPULSa żaden problem i większość krajowych przewoźników posiada tabor mogący obsługiwać co najmniej kilka polączeń dziennie po CMK z taką prędkością. Trudnością może być tylko to że nie są dotowani i ze nie istnieje w Polsce równy dostęp do infrastruktury...
2014-12-18 23:45:03 Autor: pak
---.dynamic.chello.pl
Nie ma w tej chwili połączenia Kraków- Kielce - Radom- Warszawa, jest natomiast
Kraków- Kielce - Radom - Dęblin - Warszawa co trasę długości 320km wydłuża do 380km i za co pasażer oczywiście musi dopłacić.(dopłata za dłuższy pobyt w komfortowym muzeum kolejnictwa).
2014-12-22 11:16:40 Autor: pasazer1
---.26.8.244
Jest jeszcze gorzej:
Kraków - Kielce - Radom - Dęblin - Mińsk Mazowiecki - Warszawa
2014-12-22 11:29:13 Autor: Kryniczanin
---.158.222.176

Kryniczanin
Sheva jak tam podpisy? http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17149230,4_8_tys__podpisow_pod_petycja_o_powrot_tanich_pociagow.html#TRrelSST

4800 przy wielkości choćby Krakowa to bardzo delikatnie mówiąc wynik bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo ... bardzo kiepski
2015-02-07 06:38:54 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Do K-65 POCZĄTKOWO FAKTYCZNIE SIĘ ŚMIAŁEM ALE Z BIEGIEM CZASU PASAŻERÓW PRZYBYWAŁO.CZY PISZĄC TE SŁOWA SKŁAMAŁEM?URAZIŁEM?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.