Partnerzy serwisu:
Biznes

Leo Express planuje połączenia z Pragi do Wrocławia i Krakowa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
07-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Leo Express planuje połączenia z Pragi do Wrocławia i Krakowa
Fot. Leo Express
Czeski prywatny przewoźnik Leo Express złożył do Urzędu Transportu Kolejowego wnioski w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych z Pragi do Wrocławia i Krakowa.

Wnioski dotyczą uruchamiania połączeń w okresie od 15 grudnia 2024 r. do 15 grudnia 2029 r. Urząd Transportu Kolejowego czeka przez miesiąc na ewentualne wnioski o badanie równowagi ekonomicznej połączeń dotowanych przez propozycje prywatnego przewoźnika. To procedura przyjęta w polskim prawie, którą dopuszcza Unia Europejska. 

Przewoźnik zadeklarował chęć uruchamiania 4 par pociągów na trasie Praga hl. n. – Wrocław Główny i 5 par na trasie Praga hl. n. – Kraków Główny. Na tej pierwszej trasie czas przejazdu przez Międzylesie i Kłodzko oszacowano na 4 godziny. Natomiast do Krakowa pociągi przez Ostrawę, Tychy i Katowice jechałyby nieco ponad 6 godzin. 

Do realizacji przejazdów mają być używane pojazdy Stadler Flirt serii 480 001 – 480 005, które przewoźnik wykorzystuje na czeskiej magistrali oraz w obecnych połączeniach Kraków – Praga. Czarne Flirty dojeżdżały już także z Pragi do Wrocławia. Pociągi Praga – Wrocław chcą również uruchamiać państwowe koleje czeskie wspólnie z polskimi, ale na razie odsunięto termin ich startu.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5