Partnerzy serwisu:
Pasażer

Krynica: Wiosna bez pociągów PKP IC i komunikacji zastępczej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Krynica: Wiosna bez pociągów PKP IC i komunikacji zastępczej
fot. MS
Nie będzie autobusów zastępczych za pociągi PKP IC do Krynicy. Podczas zaplanowanego na marzec, kwiecień, maj i czerwiec remontu linii 96 pasażerowie przewoźnika będą musieli organizować sobie transport z Krakowa lub Tarnowa na własną rękę lub korzystać z komunikacji zastępczej przewoźników regionalnych – wynika z odpowiedzi PKP IC na nasze pytania w sprawie wpływu tegorocznego remontu torów na połączenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, PKP PLK zaplanowały na wiosnę na linii 96 prace utrzymaniowe. Ich wykonanie będzie wymagało całkowitego wstrzymania ruchu na jednotorowej trasie. Prace obejmą remont kilku mostów, przepustów oraz przejazdu. Przerwa zostanie wykorzystana także do budowy przystanku Nowy Sącz Dąbrówka – inwestycję wchodzącą w skład programu przystankowego wykona firma Nowak Mosty.

Niestety, do Krynicy nie będą mogli dojechać pasażerowie PKP IC. Już jesienią ubiegłego roku, podczas kolejnego remontowego zamknięcia szlaku, PKP IC nie zapewniły pasażerom komunikacji zastępczej za skrócone do Krakowa pociągi. Przewoźnik tłumaczył to niską frekwencją poza sezonem wakacyjnym. Autobusy za pociągi, ale tylko na odcinku Krynica – Tarnów, uruchomiły natomiast Koleje Małopolskie oraz Polregio.

Z informacji, którą otrzymaliśmy z biura prasowego PKP IC, wynika, że w tym roku sytuacja się powtórzy. – W związku z prowadzonymi pracami przez zarządcę infrastruktury na linii nr 96 PKP intercity planuje pod koniec czerwca uruchomić pociągi jadące tą trasą do Krynicy-Zdrój. Z wykorzystaniem linii 105 pociągi PKP Intercity pojadą w okresie wakacyjnym do Krynicy Zdrój. Nie jest planowane uruchamianie zastępczej komunikacji autobusowej na żadnym odcinku – oto pełna treść odpowiedzi na nasze pytania.

Przewoźnik w ogóle nie wspomina o jakichkolwiek planach uruchomienia komunikacji zastępczej na czas prowadzenia prac – w czasie obowiązywania korekty marcowej (od marca do czerwca br.). Spółka zignorowała również tym samym stanowisko Urzędu Transportu Kolejowego, który już jesienią ubiegłego roku zwrócił uwagę, że takie rozwiązanie jest niezgodne z umową PKP IC z Ministerstwem Infrastruktury oraz z zapisami planu transportowego.

Do Krynicy dojeżdżają obecnie trzy pary pociągów PKP IC: TLK „Małopolska”, TLK „Karpaty”, a w weekendy także IC „Malinowski”. Wszystkie docierają do Krakowa, gdzie ich składy są dołączane jako grupy wagonów do pociągów jadących dalej na północ Polski (do Warszawy i Gdyni).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5