Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Związki zawodowe w PKP Intercity chcą podwyżek

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
11-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Związki zawodowe w PKP Intercity chcą podwyżek
fot. PKP IC
Związkowcy z organizacji działających w PKP Intercity weszli w spór zbiorowy z pracodawcą. Ich postulat to 500 zł podwyżki dla maszynistów. Przewoźnik na razie nie komentuje sprawy.

Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych Leszek Miętek informuje, że związkowcy żądają podwyżki wynagrodzeń zasadniczych o 500 zł z wyrównaniem od 1 sierpnia. – To nasz jedyny postulat – zapewnia nasz rozmówca. Żądanie takie stawia nie tylko ZZMK, ale także inne organizacje pracownicze działające w PKP IC.

Odpowiedź zarządu PKP IC nie była dla strony związkowej satysfakcjonująca. – Nie było propozycji podwyżki systemowej. Zamiast niej padły niedookreślone bliżej propozycje premii jednorazowych, a także zmiany systemu wynagrodzeń poprzez włączenie niektórych dodatków do pensji zasadniczej – relacjonuje Miętek.

3 października strony podpisały protokół rozbieżności. Co będzie dalej? Na razie nie należy spodziewać się strajku – do ewentualnego podjęcia takiej decyzji droga jeszcze daleka. – Czekamy na pierwsze posiedzenie w ramach sporu zbiorowego – informuje Miętek. Nie wyznaczono jeszcze jego daty.

PKP Intercity ogranicza informacje o sprawie do samego faktu podpisania protokołu rozbieżności. – Dla dobra prowadzonych rozmów na obecnym etapie nie informujemy o oczekiwaniach przedstawionych przez strony – odpisała rzecznik prasowy przewoźnika Katarzyna Grzduk.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5