Partnerzy serwisu:

Dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu

inf. pras 15.10.2022 2,2k

Dodatkowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę przystanków Nowy Sącz Dąbrówka i Nowy Sącz Gorzków. Powstaną za blisko 12 mln zł w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wcześniej zawarto już kontrakty na przystanki w Zatorze, Wolbromiu i Dąbrówce.
Umowę na budowę nowych przystanków na trasie Tarnów – Leluchów podpisano z firmą Nowak-Mosty. Nowe przystanki w dzielnicach - Dąbrówka i Gorzków przewidziano w rejonie dużych sądeckich przedsiębiorstw FAKRO oraz DAKO. Prace przy budowie przystanku obejmą jednocześnie remont pobliskiego wiaduktu kolejowego. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2023 r. Wciąż prowadzone jest postępowanie przetargowe na budowę przystanku Nowy Sącz Gorzków. Na tym przystanku istotnym udogodnieniem dla wszystkich podróżnych będzie przejście podziemne. Więcej na temat inwestycji pisaliśmy tutaj.

Rządowy Program dla kolei w Małopolsce obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Kraków Piastów, Kraków Kościelniki, Kraków Przylasek, Wolbrom, Zator, Pisary, Dąbrówka, Nowy Sącz (dwa przystanki). Oprócz umowy na przystanek Nowy Sącz Dąbrówka, podpisano już kontrakty na realizację podobnych projektów w Zatorze, w Dąbrówce i w Wolbromiu. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne przetargi.

Celem „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwią podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

Na ten cel przeznaczono 1 mld zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie prac, związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla pasażerów. W „Rządowym Programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 185 lokalizacji na liście podstawowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony