Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koniec pociągów Regio Łódź – Wrocław

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-09-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koniec pociągów Regio Łódź – Wrocław
fot. Kasper FiszerPociąg Regio w Zduńskiej Woli
Z rozkładu jazdy pociągów już za około dwa miesiące zniknąć mają bezpośrednie pociągi regionalne kursujące pomiędzy Łodzią a Wrocławiem. Ostatni raz w trasę wyjadą one 12 grudnia. Oferta na odcinku Ostrów Wielkopolski – Wrocław nie zostanie przy tym zredukowana.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o planach uruchomienia pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na nowej linii międzywojewódzkiej – do Ostrowa Wielkopolskiego. Decyzja samorządu województwa łódzkiego wzbudziła wiele kontrowersji, bo nie było jasne, czy kursy ŁKA mają uzupełnić, czy zastąpić częściowo ofertę Polregio. Aktywiści ze Zduńskiej Woli wystosowali w tej sprawie list otwarty, w którym sprzeciwiają się rozbiciu międzywojewódzkiej relacji Łódź – Ostrów Wielkopolski – Wrocław i niezachowaniu skomunikowań na przesiadkowej stacji w Ostrowie.

Z Ostrowa do Wrocławia pojedziemy bez zmian

Władze Dolnego Śląska potwierdziły dziś „Rynkowi Kolejowemu”, że planowane są zmiany w siatce połączeń kategorii Regio pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim i Wrocławiem. – To województwo łódzkie odpowiada za zmianę przewoźnika i oferty – podkreśla przy tym Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego. Sugeruje on, że to łódzki samorząd regionalny powinien wyjaśnić tę sytuację pasażerom.

Zapewnia on także, że problemów z odbyciem podróży nie będą mieli pasażerowie korzystający z pociągów do Łodzi, ale wysiadający z nich jeszcze na terenie województwa dolnośląskiego. – Oferta przewozowa na odcinku Wrocław – Oleśnica – Ostrów Wielkopolski nie ulegnie zmianie – informuje nasz rozmówca. Czekamy na stanowisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w tej sprawie.

Kursy pozostawały w rozkładzie przez wiele lat

Decyzja o likwidacji kursów z Łodzi do Wrocławia jest o tyle zaskakująca, że ich oferta była w ostatnich latach bardzo stabilna, a – jak wynika z obserwacji naszej redakcji – pociągi cieszyły się stosunkowo dobrą frekwencją. Choć obsługiwane przez Polregio (a wcześniej przez PR) relacje ulegały pewnym zmianom – dawniej pociągi rozpoczynały i kończyły bieg dalej, w Kłodzku czy w Jeleniej Górze – dwie pary kursów nieodmiennie łączyły Łódź z Wrocławiem. Luka, jaka powstanie po ich likwidacji, jest o tyle istotna, że to właśnie kurs Polregio stanowi pierwsze w ciągu dnia połączenie obu miast: wyjeżdża z Łodzi już ok. godz. 5:00. Pierwszy bezpośredni pociąg PKP Intercity odjeżdża dopiero ok. 2,5 godz. później.

Przypomnijmy, że inną zmianą na linii nr 14 pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim będzie uruchomienie weekendowych pociągów Kolei Wielkopolskich w bezpośredniej relacji z Poznania do Łodzi.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5