Partnerzy serwisu:
Pasażer

KD do Zielonej Góry rzadziej niż zakładano

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
23-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
KD do Zielonej Góry rzadziej niż zakładano
fot. JRELF 2 Kolei Dolnośląskich na stacji Zielona Góra Główna
Znamy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław - Zielona Góra. Mimo tego, że KD miały obsługiwać osiem par pociągów w tej relacji, to w codziennym ruchu będzie siedem par, natomiast ósma wyjedzie na trasy tylko w piątki. Dlaczego?

Po 3 miesiącach przerwy na tory ponownie wyjadą pociągi regionalne z Wrocławia do Zielonej Góry, które zniknęły z rozkładu jazdy w grudniu ubiegłego roku. Był to efekt braku porozumienia pomiędzy województwami, dolnośląskim oraz lubuskim o czym szerzej pisaliśmy w tym tekście. Zgodnie z zapowiedziami obu regonów, na tory miało wyjechać 12 par bezpośrednich połączeń, cztery obsługiwane przez Polregio oraz osiem par pociągów Kolei Dolnośląskich. Czy tak więc będzie?

Wiemy już, że Polregio uruchomi swoje cztery pary kursów, które pojadą Odrzanką, a więc linią przez Wołów, Brzeg i Ścinawę. Natomiast Koleje Dolnośląskie uruchomią… siedem codziennych par (oraz ósmą, kursującą tylko w piątki), które pojadą zarówno przez Wołów jak i przez Legnicę. Dlaczego więc z deklarowanych ośmiu par, pozostało ich siedem?

– Oferta przewozowa i rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać od 10 marca 2024 r. na liniach komunikacyjnych łączących Wrocław i Zieloną Górę, jest rezultatem szeregu czynników, tj. przepustowość infrastruktury, możliwości taborowe przewoźników czy atrakcyjność oferty przewozowej – tłumaczy Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W dalszej części wypowiedzi Nowakowski wyjaśnia, że codziennych, bezpośrednich pociągów z Wrocławia do Zielonej Góry będzie sześć, natomiast siódmy pociąg będzie kursował w skróconej relacji z Legnicy (będzie on skomunikowany w Legnicy z pociągiem z Wrocławia). W przeciwną stronę pojedzie siedem bezpośrednich pociągów. – Ósma zapowiadana para będzie kursowała tylko i wyłącznie w piątki 1 para pociągów realizowana będzie wyłącznie w piątki (oraz 30.IV, 29.V, 14.VIII, 31.X oprócz 3,31.V, 16.VIII, 1.XI) – informuje rzecznik dolnośląskiego marszałka.

Spośród siedmiu pociągów z Zielonej Góry do Wrocławia, cztery pojadą trasą przez Lubin i Legnicę natomiast trzy pozostałe linią nadodrzańską. Ostatni pociąg w dobie będzie też kursem przyspieszonym, zatrzymującym się tylko na kilku przystankach. W przeciwnej relacji przez lub z Legnicy pojadą trzy kursy, natomiast cztery pozostałe pojadą przez Wołów i Legnicę. Dwa kursy przez Legnicę będą kursami przyspieszonymi (odjazdy z Wrocławia o 8:57 oraz o 17:20).

Piątkowa para pojedzie trasą przez Wołów (kurs w kierunku Zielonej Góry) i wyjedzie z Wrocławia o 16:55. Jednocześnie będzie to kurs przyspieszony. W drugą stronę pociąg ruszy o 19:35 trasą przez Lubin i Legnicę. Godzina odjazdu sprawia, że od 18:34 do 22:03 z Zielonej Góry do Wrocławia ruszą aż cztery pociągi Kolei Dolnośląskich, a więc połowa piątkowej oferty.

Wszystkie opisywane połączenia można znaleźć już na Portalu Pasażera.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5